Diskuse k článku

Kauza Snowden: Experti varují před balkanizací internetu

Zatímco čeští politici o zveřejnění bývalého administrátora NSA nejeví zájem, Brazilci jsou připraveni za „svůj“ kyberprostor bojovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

P11a50v26e18l 89M93i28c37h44a77l 9193475203

Dávno jsou skoro všechny zdroje již otevřené
Vyjímka pin kreditní karty potvrzuje pravidlo. Ale i na to jsou technologie, které se dokáží cíli přiblížit. Už kontakt klávesnice - hardware je přístupný. Věřme rusům, přecházejí na psací stroje, asi sami vědí proč. Záchrana je opačná, krmit síť hoaxem. Podobně jako většina medií buduje virtuální svět na hony vzdálený realitě. Škoda jen, že ten generuje stejně virtuální a fiktivní politiky. Nebude to tedy agent 000001, ale hlava státu, co prodá nos mezi očima.
0/0
19.9.2013 18:14
Foto

Svaty

Není to asi nic, co by se
Není to asi nic, co by se nedalo čekat. Jak to, co Američané provádí, tak ta reakce. Mám za to, že ale o tom tajné služby a vrcholní představitelé států věděli a dokud se to nedostalo na světlo světa, tak s tím nic nedělali. To, že to u ná nikoho nevzrušuje mě nepřekvapuje. Částečně je to naší marginalitou v celosvětovém měřítku a částečně je to mírou prohnilosti naší žumby. Na tak zakalenou vodu ve světě nemají optiku.
0/0
19.9.2013 10:56
Foto

Czlars

Balkanizace?
Co je to za blábol? Na brazilských plánech není nic špatného, neboť se (na rozdíl od Číny a Ruska) zaměřují na zlepšení konektivity, lepšímu vymáhání místních zákonů a zvýšení ochrany soukromí. Proti prvním dvěma bodů nelze mít výhrady žádné, v případě pochybností o bodu třetím pak stačí lokální služby prostě nepoužívat. Pokud by se Čína, Rusko, Írán, USA a ostatní sporné země rozhodly vydat tímto směrem, je to jedině k dobrému. Zatím jsou směrem zcela opačným (centralizace připojení, firewally a filtrace, špehování, zákazy kryptografie apod.). Takže tenhle poplach kvůli "balkanizaci" lze přičíst na vrub spíše obavám Ameriky, že by se značná část zajímavého provozu mohla přestěhovat mimo její dosah. Je s podivem, že ČP se svými poměrně kritickými názory tohle nedokáže prohlédnout.
0/0
19.9.2013 9:38