Diskuse k článku

Kauza Drobil zřejmě vyšumí do ztracena

Mezi žalobci a policisty vypukl spor, kdo o odložení případu údajného uplácení ve Státním fondu životního prostředí rozhodl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Funtom

Corrado Catani
Já si vždy při čtení takovýchto zpráv, kdy někdo někoho "podrží" a zabrání jeho stíhání, či vyšetření jeho kauzy, ptám, proč to ten dotyčný dělá, když celý národ jak v nějaké nepovedené reality show sleduje, jak ten obviněný člověk svým jednáním dále jen prokazuje, že obvinění je na místě. Proč mu tedy pomáhá? Jediná odpověď, která mne napadá, je, že sám páchá trestnou činnost a sám by mohl někdy potřebovat od někoho podržet. Ano, jsou to mafiánské praktiky. Potřebujem komisaře Cattaniho, aby tu chobotnici rozpletl.Ještě trochu offtopic: soudce jmenuje prezident, že? Kdože to chtěl omezit pravomoci prezidenta?
0/0
18.6.2011 9:04
Foto

J61a94n 40S40c84h79n75e90i32d33e27r 3344368146246

STÁTNÍ ZÁSTUPCE NENÍ SOUDCE !!!
Mnoho lidí, seznámených s fungováním orgánů činných v trestním řízení, se netají přesvědčením, že nejsilnější mocenskou strukturou v této zemi je Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1. Důvodem je mnoho korupčních podezření, která se týkají vysoce až nejvýše postavených politiků. Ti totiž posedávají v institucích, které většinou sídlí na Praze 1.Rozhodne-li se pak státní zástupce Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 někoho nestíhat, příslušné městské státní zastupitelství to pokryje a pražské vrchní státní zastupitelství (Rampula) to celé zastřeší. Za ty roky již disponují množstvím politicky explozívních kompromateriálů, takže se celá tato struktura stává nesestřelitelnou. A navíc vědí, jak by se ještě některé kauzy daly otevřít, kdyby se nějaký politik začal "cukat".Je dobře, že se šéf protikorupční policie Martinec nechal slyšet, že policie Drobilovu kauzu rozhodně odložit nemínila. Je to frajer a jeho další setrvání ve funkci bude fungovat tak trochu jako lakmusový papírek, zda tato vláda má alespoň zbyteček odhodlání dělat něco proti korupci.Okruh lidí, kterým se nesmí říkat „justiční mafie“, použil v Drobilově kauze stejný modus operandi, který předtím předvedl s nejvyšší arogancí v případě Jiřího Čunka.Státní zástupce však není soudce! Jestliže má odlišný právní názor, než policie - a zejména tehdy ! - musí věc nechat rozhodnout soudu! Od toho tu soudy jsou!Drobil se jim může poděkovat. Odsouzen asi už nikdy nebude, a stejně jako Čunek se zřejmě již nikdy, NIKDY NEBUDE MÍT MOŽNOST OČISTIT!Vždycky to bude "ten Drobil" a "ten Čunek", co byli podezřelí, a jejich případy nanejvýš podezřele nedoputovaly před soud, což je činí tuplovaně podezřelými, což se již limitně blíží jistotě, že by je soud shledal vinnými. A to se skutečně nezapomíná!
0/0
17.6.2011 17:25