Diskuse k článku

Kaskadéři z ČSSD aneb Jak se nepodařilo sestřelit Sobotku

Proč se favorit na vítězství v parlamentních volbách oslabuje vnitrostranickými pokusy o odstranění svého předsedy?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

A94l13e73š 54M46o11r66b71i37c33e59r 2969592245321

Cílem
Cílem asi bylo utnout to, před čím varuje například Libor Rouček, Jan Keller, ale i spousta dalších, včetně autora článku - někomu by se hodila po rozštípané pravici i rozštípaná levice.Ale ono jsou ty časy schvalování kandidátek vždycky plné emocí a zákulisního boje... - tentokrát by styloví rozhodčí taky nedávali velké body.Nicméně viděno celkově, sociální demokraté si nevedou poslední dobou špatně - mají schválené personálie, mají dlouhodobě známý program, neboli jsou na předvolební kampaň připraveni. Např. ve srovnání s v agónii se zmítající ODS to vypadá téměž idylicky. ))S TOP09 ČSSD do koalice půjde pouze v případě světové války, bych řekl.K prezidentovi Zemanovi je vztah samozřejmě složitější - sposta lidí na levici se v Zemanovi zhlédla a má pocit, že je to nějaký kouzelník, který zamává proutkem, a všechno bude líp.Když se k tomu připočte, co předvedla pravice, když měla možnost vládnout, a vynásobí se to ústavní tvořivostí Poslanecké sněmovny... - máme tady pěkný chaos.Někteří už propadají zcela nepokryté panice - http://www.reflex.cz/clanek/nazory/51584/bohumil-dolezal-maji-nove-politicke-subjekty-sanci.htmlAle prezident teď nemůže říct, že sociální demokraté při řešení politické krize vyvolané totálním kolapsem pravicové vlády, nestáli při něm, ale taky má utrum s těmi svými přihlouplými šachy s preferenčními hlasy při jmenování předsedy vlády. To prostě je a musí být čistě vnitřní věcí politických stran, jejich vnitřní demokratické diskuse - jaký smysl by měla vnitrostranická hlasování? A vůbec je to postavené na hlavu - když si odmyslíme konkrétní účastníky a představíme si obecnější situaci: takže když by například v nějaké straně byl dejme tomu stínový ministr zemědělství populárnější než předseda strany a kandidát na premiéra, tak by Zeman udělal v případě volebního vítězství premiérem toho stínového ministra zemědělství? Opravdu to není v rozporu s tím jeho zaklínáním se "odborností"??? - protože počítám, že stínový ministr zemědělství se spíše připravuje na vedení resortu zemědělství, než na předsednictví vlády.Přeji sociálním demokratům aspoň těch 30%.
0/0
28.8.2013 8:50
Foto

Irinek

Předvolební boj začíná
Už i Česká pozice se ústy svého redaktora snaží nakydat na socdemáky co nejvíce hnoje.Myslím,  že vzhledem k "vyváženosti", by bylo dobré napsat něco o jednotě v TOP 09, třeba v souvislosti s uvažovanou kandidaturou jistého turistického primátora Thomy v ČB.To vás, pane autore, jako trojnásobného politologa nikde neučili? Ani v té Belgii?Upozorňuji, že s ČSSD, natož s KSČM, nemám absolutně nic společného.
0/0
28.8.2013 8:44
Foto

Amazonka

Kaskadéři...
Kaskadér pan Koutník se snaží vařit z vody a na fakta už mu nezbyl čas... Naprosto zbytečné tlachání o ničem. 
0/0
28.8.2013 5:42
Foto

Pi

Máte na to divný pohled
Ve všech hierarchicky uspořádaných lidských i zvířecích společenstvech musí vedoucí jedinci kontinuálně dokazovat, že si zaslouží být ve vedoucích pozicích, že na to mají. Udělají-li ve své funkci nějaké chyby, je zcela přirozené, že ostatní uvažují o výměně takových jedinců. Speciálně jedinci stojící na nejblíže nižších pozicích na to myslí takřka neustále. Podle vás se to speciálně Sobotky netýká. Proč? Nabudou-li sociální demokraté dojem, že neplní dobře roli předsedy strany, mají právo kdykoli ho vyměnit. Sobotka musí dokazovat, že je správná osoba pro tuto funkci. Není nejmenší důvod kohokoli ze sociálních demokratů kárat, pokud o tom zapochybuje. To malé procento by mělo být informací především pro Sobotku, že něco nedělá dobře.
0/0
27.8.2013 18:41
Foto

Zdá se, že to
Sobotkovy ( a nejen jemu ) dojde až po volbách. Smát se bude třetí vzadu z ČSSD a bude to jen dobře !
0/0
27.8.2013 21:29
Foto

Svobodník

Propagandista Koutník by měl znát fakta
v ČSSD se na všech úrovních stanovuje pořadí na kandidátkách tajným hlasováním a personální otázky , jakož i volby se řeší tajným jlasováním. Mají to ve stanovách
0/0
27.8.2013 18:21