Diskuse k článku

Kariéra soudce Sváčka z hlediska daňového poplatníka

Co vadí informovaným odpůrcům jmenování Jana Sváčka ústavním soudcem? Jeho komunistická minulost? To sotva. Musí jít o něco jiného.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Curda Jan

dr.Sváček
  Pane Ištváne,Vaše scestné úvahy převzateod pana soudruha Dienstbira jsou trapné. Blábolite o věcech,kterým moc nerozumíte a Vaše"zasvěcenost" odpovídá pořekadlu "..jako koza petrželi!"Dr.Sváček jistě nebude plakat,že nebyl přijat mezi některé ústavní soudruhy,což je Váše hlavní argumentace a prezident na Vás z vysoka ....! Curda jan
0/0
19.2.2012 9:06
Foto

Jakub Kaminski

Jedna stará zpráva (mimochodem)
http://m.zpravy.tiscali.cz/klaus-udelil-milost-policistce-odsouzene-za-uplatky-22372 Jedna stará zpráva - mimochodem, věřím, že Klaus udělil tuto milost rád a bez úplatku, o kterém se pak později spekulovalo v médiích, a to jenom proto, že za vstup do ČR vděčí z korupce usvědčeným a odsouzeným karlovarským cizineckým policistkám celé řada přátel z bývalého Sovětského svazu... 
0/0
10.2.2012 9:55
Foto

Josef Matlas

Máte pravdu.
A znáte tohle o Klausovi?: http://3.bp.blogspot.com/_KLW9VaXfyxA/S8JInkEQK1I/AAAAAAAAANc/I5-8kaHo3RI/s1600/Vaclav+Klaus+pozvanka+na+veceri.jpgPan autor článku patrně také ne.Více zde:http://www.sinagl.cz/z-nasi-korespondence/zoi-k-rukam-prezidenta-ceske-republiky-vaclava-klause.html
0/0
6.2.2012 22:29
Foto

Lojza Z Paseky

Chmm
Dovolím si pane Léko odporovat Vašemu konstatování, že „vztah Václava Klause ke komunistům je delší dobu nečitelný“.  Dle mého soudu, opak jest pravdou.  Pominu rodinné prostředí, jeho chování za normalizace. Pominu prognostický ústav.  Při zakládání ódées prohlásil (VK), že pokud bude do stanov přijato, že tzv. bývalí bolševíci mají zákaz členství, odmítá kandidovat na předsedu.  Jeho několiké prohlášení „nejsem antikomunista“. Pamatujeme Dybu, Kočárníka ... V rusku je pečenej vařenej, kámoš Putin, kámoš Medveděv ... Nejlepší prátelé srbští bolševíci ... Co je na tom prosím nejasného?Není sporu o tom, že statisíce různých ouřadů jsou neobolševíky, to však neznamená, že by měl přibýt nějaký další. Nemlich natolik inteligentní, že pojal káeščé za rodnou matku v červnu 1989, jako vysokoblahorodí v očekávání Sváček, z Klausovy vůle ústavní sudí. 
0/0
6.2.2012 15:48
Foto

Stará vesta
to sice je, ale myslím že nikdy neuškodí připomenout vřelý vztah pana prezidenta k jistému spolumajiteli karlovarského hotelu Imperial Alexandru Rebjonkovi, což je pán, který k nám pod tímto jménem zavítal v 70tých letech minulého století jako sovětský supervizor v uranovém průmyslu, což zase znamená,že to v žádném případě nemohl být agent GRU...My tady pořád brečíme nad Prahou a ono je to hlavní město už možná dávno někde jinde. Úpornost ohledně Sváčka je jistě zajímavá, neb profesor inženýr nedělá nic jen tak.
0/0
6.2.2012 14:33
Foto

J29a91n 66K45u83l24i22h16r34a26c16h 9923882317336

A kdyby jen to!
Je skoro symbolické, že ji uspořádal zrovna v jistém ruskojazyčném českém lázeňském městě, a to nejen proto, že je ruskojazyčné.No... Novinářům jistě už v příštích měsících dojde, jak funguje česká mafie moci a jakým způsobem zajišťuje beztrestnost svých členů, jakož i politiků a klíčových pracovníků státní správy, kteří se s ní spojí a věrně plní její pokyny. (Otázka je, jestli novinářům zdroje financování médií dovolí o tom napsat.) Ne že by ten systém byl jednoduchý a snadno průhledný. Ne, není.  Za 13 a půl roku od opoziční smlouvy se pořádně zdokonalil a je už hodně sofistikovaný. Ale novináři jsou od odhalení dalších spojení často jen krůček. Stojí např. za to důkladně se podívat na všechny členy Klausova poradního orgánu a na jejich souběžné aktivity, často pro státní aparát nebo pro politiky velmi důležité, a také na jejich minulé kauzy. Také by se mohl sejít tým klíčových žurnalistů České pozice a popřemýšlet, jestli náhodou jejich klíčová popisovaná témata, která pojednávají jako zcela nezávislá, nejsou občas naprosto zásadně  a zcela nenáhodně propojená, i když vnějšímu pozorovateli se to musí zdát málo pravděpodobné. A stojí např. též za to podívat se, jaké zajímavé kontroverzní instituce sídlí právě v onom ruskojazyčném českém městě a jaké velmi zajímavé, někdy zdravým rozumem nevysvětlitelné, role některé z nich hrály nebo hrají.Každopádně Ústavní soud je jediná úroveň výkonu práva u nás,  do které se té chobotnici neviditelné moci zatím nepodařilo infiltrovat, a řada senátorů jistě dobře ví, proč se tomu brání. 
0/0
6.2.2012 12:43
Foto

I16s23t66v68á50n 91L31é50k46o

Zdravím, díky za komentář.
Zdravím, díky za komentář. Kde ta akce byla? Můžete mi poslat informace mailem? Díky.István Léko
0/0
6.2.2012 12:26
Foto

Murdoch

A mimo příkladnou spolupráci
A mimo příkladnou spolupráci při insolvenčním řízení Sazky tu máme jeho manažerský um a šťastnou ruku při výběru pana Kudláčka ( ex-správce konkurzní podstaty H-systému) na funkci soudce. Tentýž pan Kudláček pak proslul podmíněnými tresty za hospodářský tuneling v rozsahu desítek i stovek milionů s vysvětlením, že kauzy se táhly příliš dlouho... Nemohu se zbavit dojmu, že vetchý stařík prosazuje stále jak v bankovní radě ČNB, tak i na Ústavním soudu v Brně osoby tvárné a jemu oddané, ač se mu mandát krátí, o významných dějích v ČR bude nadále spolurozhodovat i po odsunu z Hradu. Klausokracie hard!
0/0
6.2.2012 11:49
Foto

J24a64n 63K97r55u74p75k72a 9121424222287

Drb z justičního prostředí
Nevím, co zrovna dělali novináři, ale soudruh dr. Sváček jim pod nosem nedávno uspořádal opulentní hostinu pro soudní funkcionáře v nejmenovaném lázeňském městě v ruském podniku na počest avizovaného odchodu z MěS v Praze na základě jmenování ústavním soudcem. Údajně měli být na místě také lidé z prostředí loterijní a sázkové lobby s nimiž ostatně má dlouhodobě nadstandardní vztahy.
0/0
6.2.2012 9:46