Diskuse k článku

Karel Randák byl obviněn kvůli zveřejnění odměn premiérovy poradkyně

Obvinění se týká výplatní pásky Jany Nagyové, jejíž mimořádné odměny z ledna a března loňského roku letos v lednu zveřejnil deník Insider.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Urvisu

Všechny profesory a docenty lze v diskuzi na ČP vygůglovat a identifikovat i podle nicku, ne vždy se tito lidé totiž předvádí se svými vědomostmi, se svým postavením, které by je odhalilo, je docela dobře možné, že mezi VIP rejpaly patří i Vladimír1950… JENŽE TO JÁ NEVÍM! :) Svůj žoviální tón rozhovoru a nesmyslné repetice bych zcela jistě omezil, kdybych věděl, s kým hovořím, ale to už by nebyl net, tenhle druh pseudo rovnostářství je v něčem i zábavný. Až se prozradíte, kdoví – třeba mě polije pot, Vladimíre :)
0/0
2.11.2012 17:01
Foto

Knight

:-) 1. Po zverejneni byla
:-)1. Po zverejneni byla rada smluv vypovezena.2. Nevite jestli nebyly predany takze zbytecna diskuze, protoze vite houby. 3. Asi ano. Vysetrovani nas pravdepodobne rozsoudi. 
0/0
31.10.2012 21:20
Foto

Martins

Ne, nebyl
Ale no tak! Vás ve škole neučili, že trestnou činnost nelze krýt tím, že se dá do smlouvy povinnost mlčenlivosti? Kdyby Vaše zcestná teorie platila, tak by nikdy u soudu nemohl žádný zaměstnanec vypovídat proti zaměstnavateli. Trestní právo má přednost před civilním. Kdyby to bylo tak, jak se Vy zcela mylně domníváte, tak by mohl šéf mafiánského gangu soudně (!!!) žalovat člena gangu za to, že svojí výpovědí na policii porušil povinnost mlčenlivosti. Cítíte, jak to je absurdní?Kdyby Randák dal trestní oznámení na svého zaměstnavatele Janečka, protože se dozvěděl o jeho zřejmě trestném jednání, samozřejmě by se Randákovi nemohlo nic stát a veškerá soukromoprávní ujednání mezi ním a Janečkem by Janečkovi byl prd platná. Ovšem to oznámení by Randák musel učinit u orgánu činného v trestním řízení - ne nějakému jinému soukromému rozvědčíkovi.
0/0
31.10.2012 20:33
Foto

Knight

To je klidne mozne ale
To je klidne mozne ale zamestnani byste uz nesehnal:-)
0/0
31.10.2012 23:36
Foto

Bichat

"JUDr. Marek Kalina" causa
"JUDr. Marek Kalina". - Pokud zadáte tohle jméno do googlu, do 20 vteřin zjistíte, že žádný právník jménem JUDr. Marek Kalina neexistuje. Pravděpodobně se zde jedná o trestný čin neoprávněného užívání akademického titulu.
0/0
31.10.2012 20:20
Foto

Urvisu

Doporučuji podat trestní oznámení na vyhledávač Google (Silicon Valley) z důvodu zatajování řádně nabytého akademického titulu Marka Kaliny.
0/0
1.11.2012 5:45
Foto

Martins

Které hodnotí Kája Janeček
Které hodnotí Kája Janeček :-))
0/0
31.10.2012 20:16
Foto

Knight

Kazdy je sam svym soudcem i
Kazdy je sam svym soudcem i katem. 
0/0
31.10.2012 20:51
Foto

Martins

Drobný problém je u Vás
Drobný problém je u Vás, protože nedokážete zjevně pochopit rozdíl mezi "vynesením" informace nějakému cizímu soukromému subjektu (Randáka/Janečka v to počítaje) a mezi předáním informací státnímu orgánu, který má v pravomoci stíhání trestné činnosti. Diskuse s Vámi je opravdu zbytečná, protože Vy skutečně nechápete rozdíl mezi špiclovstvím a vynášením informací soukromé zpravodajské agentuře a trestním zákonem presumovaným PRÁVEM každého občana podat trestní oznámení, pokud má podezření na spáchání tresného činu. V řadě případů (viz § 338 trestního zákona) má dokonce každý POVINNOST oznámit trestný čin (jedná se například i o tolikrát zmiňované přijetí úplatku, podplácení). Shrnutí pro Vás, zcela naposledy: Nikdo nemůže být podle českého práva postižen ani trestněprávně ani civilněprávně, pokud jako zaměstnanec poskytne na základě svého rozhodnutí a bez souhlasu a vědomí zaměstnavatele interní firemní informace orgánům činným v trestním řízení, protože má podezření na spáchání trestného činu. Jasné? 
0/0
31.10.2012 20:14
Foto

Murdoch

Milý Martine Shenare, až se
Milý Martine Shenare, až se probudíte ze svého růžového snu o tom, jak triviální je v Čechách podat jako insider trestní oznámení, tak si nastudujte případ Sitta mladší/ Neograph. Ikdyž myslím, že by Vám kamarádi z MSB mohli udělat nějakou rychlonalejvárnu:-) Co jsem naposled zaznamenal v tisku, tak jediný trestně stíhaný je pouze on sám, o tom, že DPP vyhrožoval žalobou pro pomluvu a dále že podal návrh k soudu pro porušení mlčenlivosti soudního znalce Sitty juniora ani nemluvě.  Určitě mi budete chtít sdělit, že všem těmto peripetiím by předešel, kdyby tuto kauzu nemedializoval, jen jako řádný občan podal oznámení a s rukama v klíně čekal, co se bude dít, respektivě v českých poměrech, kdy si pro něj přijdou:-) Máte pravdu, Martine Shenare, líbíte se, líbíte:-))
0/0
1.11.2012 10:39
Foto

Martins

To je causa panečku!
Názory nejsou zcela jednoznačné. Část právní veřejnosti soudí, že součástí pseudonymu může být i akademický titul, pokud jeho užívání neuvádí v omyl osoby, které by si jinak člověka s pseudonymem nevybraly, pokud by titul neuváděl - typicky můžete užívat titul "MUDr." v pseudonymu při psaní červené knihovny nebo divadelních her, ale ne už při psaní lékařských knih. Druhá část právníků má za to, že akademický titul může za všech okolností užívat jen ten, kdo jej skutečně získal. Ovšem Váš problém to vůbec neřeší - neb "Marek Kalina" je sice pravděpodobně pseudonym, ale o tom, zda jeho nositel platně získal titul JUDr., který si připojuje k pseudonymu, nevíte nic...A o Vámi zmíněný trestný čin se nejedná, neb neexistuje.
0/0
31.10.2012 20:14
Foto

Urvisu

Titul do nicku si může zvolit jen naprostý debil, MartineS, protože není nic snazšího, než usvědčit ze lži člověka, který předstírá vzdělání. To vůbec neznamená, že velký rozhled je podmíněný pouze oficiálně nabytým vzděláním… ovšem mezi "velkým rozhledem" a "oficiálně nabytým vzděláním" je zásadní rozdíl, velký rozhled vnáší do myšlení kreativitu a svobodu, kterou dokáže využít například umělec; oficiálně nabyté vzdělání devastuje libido a vyvolá změnu osobnosti – to vše ku prospěchu výkonu praxe, kde jsou salónní manýry naopak nežádoucí. Mezi rozumnými lidmi panuje všeobecná shoda, že poznatky o řádném vzdělání se netýkají takzvaných politologů… politologové jsou postmoderně zmutovaná hovada, předstírající oficiálně nabyté vzdělání za účelem šíření BSE (nemoci šílených krav) v doposud psychicky nepodlomené části lidské populace. S nástupem postmodernismu svět opustil klasické vnímání krásy a rozlišování mezi černou a bílou… postmoderní krásu lze předstírat, postmoderní pravdu má kdokoliv, postmoderní vzdělání lze vystát ve frontě. Postmodernismus je cestou do pekel, protože odmítá zákon přirozeného výběru, v postmoderní společnosti nemají krása, inteligence a talent žádný význam, nárok na sebevědomí a vyslyšení má každý člověk, masturbace bez vyslyšení totiž postrádá duchovní rozměr a do kina nelze chodit jen kvůli krabice s popcornem, zatímco Tyra Banks ukazuje na plátně pipinu. Tak pravil Praotec politolog.
0/0
1.11.2012 5:13
Foto

Vladimir1950

Zajímavý názor
Předkládáte zajímavý názor, který obecně možná platí. Ano, někdy je na závadu tzv sešněrování pravidly, případně glajchšajt.. Ale jsou i jedinci, kteří se vymykají z řady, kde ambice převládají nad schopnostmi..Myslím tím třeba "kreativního" jedince Kalouska. Ten, nevzdělán v ekonomickým oboru, už dokázal, co to znamená. Chytnout se jen některých ekonomických pravidel a neznat teorii a souvislosti, podle toho pak vypadá naše ekonomika..Kalouska bych pasoval  na škůdce národa českého..a spolu s ním i Nečase..A co se týká tzv"JUDr.Kaliny"..třeba jen trpí velikášstvím a to trestné není..A předstírání  je jedním z módních trendů dnešní doby..
0/0
1.11.2012 22:23
Foto

Urvisu

Platí to, Vladimíre, platí… ale jen velmi vnímavý člověk pochopí, že nikoho neurážím, když uvádím, že učenost devastuje libido a změní osobnost, platí to stejně pro muzikanta jako pro matematika, vzdělanostní drill má dvě strany mince, rozšiřuje obrovsky exaktní rozměr myšlení, ale přiškrtí ventily obyčejné spontaneity. To ale nevadí, každému co jeho jest a čeho si žádal, člověk nemůže chtít od života vše. Dnes  dávali nějaký archivní dokument s Kalouskovým rykem v parlamentu na obhajobu Ludmily Müllerové z roku cca nevím, když okradla stát o 400.000… Kalousek je naprosté hovado, psychopat, psychicky narušený člověk, to byla absurdní podívaná – já nechápu, jak se dokázal s takovou diagnózou udržet v politice 10 nebo kolik let. Kalina je v pohodě… takový Filip Sklenář, kdo jej znal, tak s tímhle člověkem to nebylo v pohodě. Dnes už je Sklenář po smrti, spáchal sebevraždu uprostřed rozjetého chatu.
0/0
1.11.2012 22:57
Foto

Vladimir1950

....
Ač to bude znít divně, zřejmě jsem ten "nepatrný" rozdíl mezi tvůrčím myšlením a pohybem mezi mantinely a glajchšajtem pochopil:-)A s tím Kalouskem je to záhada nad záhady, z darebáka a lháře, který prošel několika stranami (KDS, KDU-ČSL) se stal pro dnešní establishment "nepostradatelným"..To může znamenat jen buď:a) je opravdový genius- ekonom, který "na to má" (čemuž nevěřím)b) nebo má ve vládě kolem sebe, včetně pana premiéra, samé hlupáky, kteří tomu nerozumí, jen věří ..A opět můj oblíbený citát: U našich politiků si může člověk vybrat jen ze dvou variant. Buď je to neskonalý blbec nebo extrémně drze lže..Kam patří Kalousek, ať si každý znalý odpoví sám..
0/0
2.11.2012 16:47
Foto

Martins

Skutečně máte za to, že lze
Skutečně máte za to, že lze trestně či civilněprávně postihnout někoho, kdo předá firemní interní dokumenty státnímu zastupitelství s podnětem k prošetření, zda nedošlo k trestnému činu? Mohu vědět, skutkovou podstatu jakého trestného činu nebo civilního deliktu by ten člověk naplnil? Než odpovíte, ještě jednou se zamyslete nad tím, že whistleblower předává informace státnímu orgánu, který má pravomoc k vyšetřování trestných činů. 
0/0
31.10.2012 19:28
Foto

Murdoch

Drobný problém, který
Drobný problém, který budhažel nejste sto pochopit, je ten, že ono whistleblowerství není zakotveno v českém právu - na rozdíl od jiných zemí. Pokud si za této situace myslíte, že je normální, když člověk insider vynese obsah obchodních smluv mezi DPP a příslušnými dojiči, a nic tím neriskuje, tak už není co dodat, debatu ukončuji a přenechávám Vás Ivanovi D., ten se s Vámi vypořádá s grácií:-))
0/0
31.10.2012 19:46
Foto

Divím se Nečasovi, že ten případ otevřel - vážně divím.
Mohl být Nečas rád, že ta jeho ostuda s ostudně (pře)placenou sekretářkou (s honosným názvem, ovšem) utichla.Takhle si ten svůj starý výkal jen pěkně znovu rozšlapal, sedl si do něj a navíc se v něm i  p o h n í z d i l , ach jo...A generálu Randákovi jen potvrdil jeho příslušnost ke společnosti slušných lidí.
0/0
31.10.2012 18:39
Foto

Judr. Marek Kalina

Nagyová nenvykonává to, co
Nagyová nenvykonává to, co dělá sekretářka a nijak přeplacená není. Ta odměna byla mimořádná, nikoli každý měsíc... Podle mě bere se všemi odměnami kolem 120-130K v průměru, což je na pravou ruku premiéra plnící mnoho delikátních úkolů není nijak moc. Drahá je mj. proto, že jí jako jedné z velmi mála premiér může bezmezně důvěřovat...
0/0
1.11.2012 5:03
Foto

Konečně pořádná zajímavá zpráva "o něčem"!
:-)
0/0
31.10.2012 18:30
Foto

Martins

Moje babička říkávala:
"Podle sebe, soudím Tebe."
0/0
31.10.2012 18:28
Foto

Urvisu

Anonymní nicky pochází z útulku, označení MartinS vám přidělil administrativní personál, protože nikdo nezná vaše skutečné jméno a příjmení. Že je to tak? (ID)
0/0
31.10.2012 18:50
Foto

Urvisu

Nepovažuji se za čestného člověka, MartineS, kdybych byl čestný člověk, seděl bych už dávno v base za několik desítek vražd, hodný a tolerantní člověk nemůže být čestný již z principu své povahy – hodný a tolerantní je vycvičený pes anebo lidský sluha, já jsem jen obyčejný pes, anebo přesněji vlk, potomek werwolfa… ctnostný je germánský Viking s rohatou přilbicí potřísněnou krví zlojedů a zluhů. Řeč není o tom, kdo je ctný, řeč je o tom, kdo může nabízet čestné slovo. Já ho nenabízím, bojuji jako vlk. Vám doporučuji nabízet čestně prolhané slovo, MartineS, jako sluha se shrbenými zády (lze doložit z historie ČP) jste čestně prolhaně důvěryhodný :)
0/0
31.10.2012 18:27
Foto

Ctenarcp

Ctvrtek je den
kdy MFDnes zkousi udat vetsi naklad i s prilohou. O vikendu bude kongres ODS. Dnes John oznamil praci v Soukupove zoldu. S jakym otvirakem zitra prijde MFDnes? Melo by to byt neco vyzivneho.
0/0
31.10.2012 18:16
Foto

Urvisu

Dobrý večer, ČtenářiCP… podle serveru Novinky.cz včera v noci ulovila sova vykrmenou kočku a ještě zapózovala fotografovi. To je taky docela hustý, jaký na to máte názor?
0/0
31.10.2012 19:02
Foto

Ctenarcp

Yves
je takovy sporadicky se vyskytujici diskuter. Specialista na DPP ..
0/0
31.10.2012 18:12
Foto

Murdoch

Pravdu díte, čtenáři, původně
Pravdu díte, čtenáři, původně jsem to sem chtěl pastnout taky, odborník na neodborníka Licheho a odborníka Dvořku se dnes překvapivě zhmotnil pod článkem, který je "místně nepříslušný". Zajímavá trojka se tu sešla:-)))
0/0
31.10.2012 18:49
Foto

Urvisu

Pokud vám alergie na falešné mesiáše způsobuje zároveň silnou erekci, Martine, budete jednou za Karla Janečka vděčný.
0/0
31.10.2012 17:44
Foto

Urvisu

Čestné slovo mohou nabízet jen podepsaní lidé, MartineS… jako anonymní nick nemáte na úctu nárok a smíte nabízet pouze "Čestně prolhané slovo".
0/0
31.10.2012 17:40
Foto

Martins

Che che che :-)) Podepsat se
Che che che :-)) Podepsat se jako Ivan Ducar musí být fakt vrchol cti. Čestným člověkem je mnohem spíše ten, kdo se viditelně podepíše pseudonymem, než ten, kdo předstírá, že se podepisuje svým jménem. Ale to už jsme v debatě zcela off topic.
0/0
31.10.2012 18:09