Diskuse k článku

Karel Randák byl obviněn kvůli zveřejnění odměn premiérovy poradkyně

Obvinění se týká výplatní pásky Jany Nagyové, jejíž mimořádné odměny z ledna a března loňského roku letos v lednu zveřejnil deník Insider.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Judr. Marek Kalina

I tady je vidět, jak zcela
I tady je vidět, jak zcela nepopiratelně lže. Nechápu tyn naivky, kteří ho mají za nějaký mravní vzor a morální autoritu... Toto je jeden sice malý, ale naprosto výmluvný důkaz o tom, jak tendenčně zachází "generál" se slovy...
0/0
31.10.2012 13:30
Foto

Murdoch

Ovšem ta soukromá policie,
Ovšem ta soukromá policie, jak píšete, předává podněty, či vysloveně podává trestní oznámení v konkrétních kauzách, Martine, a od eráru za to nic nechce, takže tomu já říkám ušlechtilost. ABLko si to zajisté naúčtovalo do posledního centíku a trestně právní konsekvence nula celá nic:-)   Problém není v tom, že by společnost ještě nebyla tak nemocná, ona nemocná je, problém je v tom, že veřejnoprávní média zřejmě mají embargo referovat o těch kandidátech, kteří jsou mimo etablované politické strany, čímž činí totéž, jako před krajskými volbami. Zadání z rady pro televizní a rozhlasová vysílání je asi zřejmé, koneckonců jsou ovládany politickými trafikanty - typický model klausismu "žeryka obsadím do funkce a pak tahám za vodítko"... Takže ve výsledku o kauze Bulovky nepustí ČT ani deko, zato o zahájení úkonů referuje hned ve večerních událostech:-)
0/0
31.10.2012 13:29
Foto

Martins

Ba právě naopak!
Zpravodajců pracujících pro stát si vážím.  Dokonce si vážím i soukromých služeb, pracujících podle jasných pravidel - třeba při ochraně informací velkých firem.  Jaké to je být zhrzený z odmítnutí zpravodajci netuším. To jsem nezažil. Co mi vadí je to, že tu je člověk s mesiáškým komplexem, pro kterého ex-ředitel rozvědky hledá špínu na kde koho, přičemž sám tento ředitel kandiduje na hlavu státu.  Jsem tím znechucen, otráven, zhnusen. To, že to je někde jinde běžné, je mi dokonale jedno.  Co je mi do toho, že něco dělal Bush nebo izraelský premiér? To je argument jak z první třídy ZDŠ "ale Pepík na tu fasádu čůral už včera!" Jak se podepisuje je moje věc. Knight a Murdoch se také nepodepisují pravým jménem, nebo snad ano? ;-)
0/0
31.10.2012 13:16
Foto

J. Sixta

Tady něco nehraje
Pan generál v.v. Tvrdí, že jde o kroky v souvislosti j jeho kandidaturou. Dnes v Lidovkach ovšem sdělil, že trestní oznámení bylo podáno již v únoru. Kandidaturu ohlásil v září. Tak nevim, nevim. Těch 8 měsíců je podle mě celkem standardni doba, po které policie začne něco dělat.
0/0
31.10.2012 12:58
Foto

J63a35n 86S37c44h84n97e68i35d46e54r 3554948936506

Co kdybyste nechal toho urážení?
Vypadá to, jako byste byl zhrzený zájemce o službu u zpravodajců, co jim teď nemůže přijít na jméno, budu-li mluvit o té ještě lepší variantě ... Dejte si studenou sprchu a uklidněte se. Sbíráním informací se živilo a živí mnoho lidí, celý západ je toho plný (na východě to soukromě moc nešlo, pravda). Na podobně nablblé moralizování jsem již jednou reagoval (ZDE). Nemá cenu se tím zdržovat. Jen si uvědomte, co ve svém životě dělal starý Bush, jakými kariérami prošlo mnoho izraelských premiérů a členů vlád - a srovnejte si noty, prezident úkoluje služby pouze s vědomím vlády. Přestaňte hysterčit a panikařit, je to opravdu nedůstojné - anebo se podepište plným jménem, ať vidíme, s kým máme tu čest.
0/0
31.10.2012 12:54
Foto

Martins

Ano, souhlasím, že stát
Ano, souhlasím, že stát zdaleka nedělá svou práci dokonale. Ale může být tohle omluva pro soukromou špiclovací službu? Budeme tedy tvrdit, že když je objasněnost krádeží nevelká, smí si kde kdo založit soukromou policii? Nebo když má pocit ohrožení většího rozsahu, tak soukromou armádu? Detektivní činnost jistě není české unikum, ale měla by mít jasná pravidla. Což je chyba státu, že nejsou - ale nemůže si hrát na "čistého" a "bojovníka za dobro" ten, kdo sám je špinavý. To, že je legálně nepostižitelné provozování bordelu (formou pronájmu místností 3x3 metry za 1000 euro měsíčně) ještě neznamená, že majitel bordelu má právo kázat proti nemravnosti. A totéž v bleděmodrém platí pro lidi, pracující jako soukromí špiclové... Co dělají Janečkovci s informacemi, které získají, popravdě absolutně netuším. A kromě nich to s jistotou neví vůbec nikdo. Což je příšerné. Samozřejmě, že je mohou všechny použít bohulibě - anebo také ne. A co udělají, je jen a jen otázka víry. A lituji, tak silnou víru v lidské dobro obecně - ani v Janečkovo a Randákovo - skutečně nemám. Nějaký Topolánek je mi ukradený. Já prostě jen nechci, aby hlavou státu byl na zakázku pracující špicl, slídil, říkejte si tomu jak chcete. Nicméně mohl jsem si to odsouzení ušetřit - neb nemá šanci. Společnost ještě není tak nemocná, aby do svého čela chtěla někoho takového.
0/0
31.10.2012 12:49
Foto

Martins

Vždy mě překvapí, kam ještě dokážete klesnout
1) Že jsem Vás nazval ubožákem poté, co jste uboze homofobně zaútočil na prezidenta republiky, Vás těší? Karle, Karle... Gentleman by řekl třeba: "Pardon, s tím označením Klause jsem se unáhlil", ovšem Vy jste na svoji ubohost hrdý... Vždy mě překvapí, kam ještě dokážete klesnout. 2) Odpověděl jsem výše.
0/0
31.10.2012 12:36
Foto

Martins

O, nikoliv. Fascinuje a
O, nikoliv. Fascinuje a současně vytáčí mě dvojí metr. Kdy případ ABL byla příšerná mediální kauza a případ Janeček/Randák, který je o úroveň horší, je vlastně pohoda. Mimochodem - gentleman se zvonku nikdy nebojí. Gentleman má na otevírání dveří lidi a o zvonek se nestará. Natož o utěsňování své kanceláře proti větru od důlních zařízení ;-)
0/0
31.10.2012 12:33
Foto

Judr. Marek Kalina

Na p. Schneidera snad už nemá
Na p. Schneidera snad už nemá smysl reagovat. Nejlepší je, že brojí proti domnělému urážení a přitom právě jeho příspěvky bývají esencí verbální agrese a urazil zde již mnoho lidí, a to násobně nevybíravěji.Jinak jste přesně vystihl., proč si je třeba vážit kvalitních zpravodajců a proč je společensky nebezpečný z řetězu urvaný Randák i jeho chlebodárce... 
0/0
31.10.2012 12:33
Foto

Martins

Jak Vy víte, jestli já jsem
Jak Vy víte, jestli já jsem křičel a kdy? Důkazem proti Randákovi jsou Janečkovým fondem zveřejněné soukromé firemní dokumenty týkající se pražského dopravního podniku. Jsou to cizí dokumenty a Randák dodnes nedoložil, že by získal legálně. Pokud někdo má cizí věc a není schopen prokázat její legální získání, pak logicky má problém... ať už tomu budeme říkat krádež, porušení tajemství nebo jinak, vždy to ukazuje na protizákonné chování.
0/0
31.10.2012 12:30
Foto

Knight

Ze by ho osvitilo z tech
Ze by ho osvitilo z tech solarnich elektraren co prodal CEZu? :-)
0/0
31.10.2012 12:13
Foto

Milota

MartineS, zejména bod 2)
MartineS, zejména bod 2) nasvědčuje tomu, že svůj příspěvek píšete ve stavu značného rozrušení. Příčinou tohoto rozrušení jsou možná obavy z probíhajícího trestního stíhání a strach z každého zaznění zvonku.  Vítr vane od šachty ...
0/0
31.10.2012 12:00
Foto

Knight

Nevim proc jste tedy
Nevim proc jste tedy nekricel, kdyz se vlady ujimal Vaclav Klaus, proc jste nekricel, kdyz se privatizovala moc u nas? Pri zakladni ucelove GIBS?Opakuji pokud se ohanite nejakou spiclujici agenturou prosim o konkretni dukazy nebo kauzy, kde by nekoho sledovali apod. Diky
0/0
31.10.2012 11:59
Foto

Knight

1.Ja jsem ubozakem rad. Me to
1.Ja jsem ubozakem rad. Me to takrikaji od Vas tesi.2. Kde je dukaz, ze nekoho spiclovali? Jen blbe reci kamo.
0/0
31.10.2012 11:56
Foto

Murdoch

Martine, už jsem se Vás
Martine, už jsem se Vás jednou tázal, jestli Vaše příjmení není Shenar...  Na Vaši kritiku o špiclovací agentuře - hmm, mohl bych s Vámi polemizovat s tím, že tam kde svou činnost nezvládají orgány činné v trestním řízení, tak se "špiclovací agentura" hodí a orgánům aspoň něco k fokusaci pustí. Druhák, máte dojem, že privátní detektivní kanceláře je české unikum? Že sledování politiků je české unikum? Nota bene, najmou-li si agenturu zhrzení politici z té samé partaje (tj. modropták na modroptáka)? Já myslím, že Pinkertoni byli první a určitě nikoli jediní, kteří vyplňují mezeru na trhu. Podstatný rozdíl je v tom, že Janečci za tu práci nedostávají zaplaceno od jakéhosi zadavate, ale dělají to z altruismu ( stejně tak i ten insider-whistleblower) a věc dotahují zveřejněním a podáním trestních oznámení - načež Vy budete poněkud nejapně argumentovat, že s částí materiálů na policii nejdou a možná chtějí někoho vydírat, že? A máte pro svá tvrzení nějaký důkaz? Hlavně probůh zase nevytahujte tu paralelu s Vítem Bártou:-))   Tím, jak rezolutně jste odsoudil Randákovu kandidaturu, jste se dostal na roveň Mirka Ztopořánka - ten byl taky chudák celej zděšenej, když k oznámení došlo:-))
0/0
31.10.2012 11:48
Foto

Martins

Je rozdíl mezi excesem a pravidlem
V každé státní složce nebo organizaci může dojít ke sklouznutí jednotlivců na šikmou plochu. To ale nic nemění na tom, že obecně a systémově tyto složky pracují pro stát. Zatímco soukromá firma (včetně soukromé zpravodajské agentury) obecně a systémově pracuje pro majitele. Pokud víte o nějakém konkrétním selhání/selhávání státních zpravodajských služeb, nic Vám nebrání informovat dozorčí orgán, eventuálně pokud se nejedná o utajované skutečnosti to zveřejnit.
0/0
31.10.2012 11:31
Foto

Murdoch

Čtenáři, viděl jsem ho v
Čtenáři, viděl jsem ho v prostřihu televizní kamery ze zasedání česko-slovenských vlád, řehtal se jak zjednaný, asi připluli kapříci, mnóó:-))
0/0
31.10.2012 11:29
Foto

Murdoch

Díky za doplnění:-)
Díky za doplnění:-)
0/0
31.10.2012 11:26
Foto

S. Marková

Víte,
nechci vám brát iluze,ale u těch vámi označovaných jako oficiální a legální neplatí,že pracují tak,jak jim zadavatel-majitel nakáže.Cha,cha cha...
0/0
31.10.2012 11:18
Foto

Martins

Jaké "tajné služby" máte na
Jaké "tajné služby" máte na mysli? Jestli ty oficiální a legální (BIS, VZ, popř. ÚZSI) tak nemám důvod je podezírat. Pokud máte na mysli Randákovu/Janečkovu špiclovací agenturu, tak tato soukromá zpravodajská služba samozřejmě hraje tak, jak jí zadavatel = majitel nakáže...
0/0
31.10.2012 10:56
Foto

Martins

Jste ubožák, když se nedokážete vyjadřovat
1) Jste ubožák, když se nedokážete vyjadřovat bez primitivních (a homofobních) útoků na hlavu státu. 2) Jste proti privatizaci demokracie a současně obhajujete činnost soukromé špiclovací služby, kterou na náklady burzovního spekulanta provozuje bývalý ředitel rozvědky a jejíž výstupy jsou určeny kdo ví komu a kdo ví k jakým účelům? Pro Boha živého, vždyť Janečkovsko-randákovská špiclovací agentura je exemplárním případem privatizace základních funkcí státu - a normální demokratický stát by provozování takovéto agentury už dávno postavil mimo zákon. Stejně jako není legální mít soukromou armádu...
0/0
31.10.2012 10:54
Foto

S. Marková

Kurňa,
a nepodal nakonec Randák to trestní oznámení sám na sebe?A neukecal nějakého kámoša u u policie, aby vypracoval sdělovačku?Nehrají si tady s námi tajné služby nějakou špinavou hru????
0/0
31.10.2012 10:53
Foto

S. Marková

Tak
to snad ne.
0/0
31.10.2012 10:48
Foto

Martins

Ano,  jsem osobně
Ano,  jsem osobně zainteresován. Velmi. Jsem opravdu zásadním odpůrcem privatizace základních funkcí státu, justici, bezpečnost a zpravodajství mezi to počítaje. Soukromá zpravodajská služba je dle mého názoru stejné zlo jako třeba soukromá armáda. Jen pro Vaši informaci Karle - do tepláků posílá soud, ne státní zástupce.
0/0
31.10.2012 10:48
Foto

S. Marková

Já si myslím,
že v Česku by se měl zřídit speciální soud.Nazvat ho třeba bulvární či fraškový.U tohoto soudu by se řešily tyto závažné kauzy. Náš praotec Švejk by měl z toho obrovskou radost.A občané by z toho měli obrovskou bžundu.Ale koneckonců,nač zřizovat něco,co vlastně už dnes fachčí v každém okrese...
0/0
31.10.2012 10:45
Foto

Knight

Drahy spoluobcane. Vypada to,
Drahy spoluobcane. Vypada to, ze jste na tom osobne interesovan. Gratuluji, doufam, ze Vas posle Bradacova do teplaku:-)
0/0
31.10.2012 10:30
Foto

Knight

Mylite se. Jsem principialne
Mylite se. Jsem principialne proti systemu, ktery tady byl budovan Kikinou a politickymi stranami 20 let. Jak ODS, CSSD , TOP 09 a dalsimi. Jsme proti privatizaci demokracie tot vse.
0/0
31.10.2012 10:26
Foto

Martins

Myslím, že ne...
Sice by zastavení trestního stíhání za zveřejnění platu poradkyně premiéra mohlo Randákovi pomoci, ale zřejmě jen jako (nesprávně zvolený) precedent v případě dalších trestních stíhání za zveřejnění informací ryze soukromých firem, k nimž se Randák dostal... no, legálně těžko. V prezidentské volbě nemá Randák naprosto žádnou šanci - a dodám, díky Bohu. Účelem celé jeho kandidatury dle mého skromného soudu je pouze získání seznamu sympatizantů, využitelných při další činnosti jeho soukromé špiclovací služby - těch, kdo se mu podepsali na petiční listiny na podporu jeho kandidatury.
0/0
31.10.2012 10:00
Foto

Martins

Přesně tak drahý příteli, přesně tak
Když ABL v Praze sledovala pro Víta Bártu komunální politiky ODS, tak z toho byla obrovská mediální kauza, hrozné pohoršení. Když dnes kandidát na prezidenta (sic!) provozuje za finančními spekulacemi vydělané (a jen Bůh ví, zda řádně daněné)  peníze mešuge spasitele soukromou zpravodajskou službu, která sleduje neznámý okruh osobností celostátní politiky a bussinessu, tak je to naprosto, ale dokonale v pořádku. Ani slovo proti!
0/0
31.10.2012 9:54
Foto

Martins

Úžasné!
Takovéto pojetí "třídní", resp. ve Vašem podání "stranické" spravedlnosti jsem už dlouho neviděl. Připomíná mi to můj oblíbený příklad - pohled na dělníka, který si v továrně zchromí pracovním úrazem prst na ruce. Pokud se mu to stane ve společnosti ovládané komunistickou stranou, pak je to politováníhodný případ nedodržení předpisů bezpečnosti práce ze strany pracujícího. Pokud se ovšem totéž stane ve společnosti kapitalistické, jedná se o důkaz pohrdání zdravím pracujícího ze strany vykořisťovatele, který kvůli maximalizaci zisku instaloval nebezpečný pracovní nástroj, a v širším kontextu důkazem zahnívání celé společnosti.
0/0
31.10.2012 9:51