Diskuse k článku

Karel Randák byl obviněn kvůli zveřejnění odměn premiérovy poradkyně

Obvinění se týká výplatní pásky Jany Nagyové, jejíž mimořádné odměny z ledna a března loňského roku letos v lednu zveřejnil deník Insider.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Urvisu

Ztrácíte nervy, pane kolego :)… proč?
0/0
31.10.2012 17:12
Foto

Urvisu

Verbální agrese je součástí internetové publicistiky, verbální agrese nahrazuje/doplňuje v "PSANÉ MLUVENÉ ŘEČI" funkci interpunkčních symbolů z psané řeči, která nemá apriori působit dojmem mluvené řeči (otazníky, vykřičníky, trojtečky, závorky, uvozovky). Verbální agrese (flamewar) se vyučuje na kreativních workshopech jako samostatný předmět. Jako právník tomu nebute rozumět, pane Kalino.
0/0
31.10.2012 17:11
Foto

Urvisu

Neopisujte, Vy pitomče :)
0/0
31.10.2012 17:02
Foto

Urvisu

Je to otázka (schází otazník) nebo jste si jen povzdechnul a zatrojtečkoval?
0/0
31.10.2012 17:00
Foto

S. Marková

Víte,mladý muži,
trestních oznámení můžete podávat třeba kýbl denně, ale těmi vašimi oznámeními se opravdu,ale opravdu nikdo nebude zabývat.V lepším případě skončí v koši,v horším místo toaleťáku,neb policie šetří,kde se dá.
0/0
31.10.2012 17:00
Foto

Judr. Marek Kalina

Tak zrovna drogy bych mu
Tak zrovna drogy bych mu nevyčítal, z nich udělala naše maloměšťácká společnost neskutečné tabu opředené mnoha mýty a nesmysly... Myslím, že se přiznal k rekreačnímu užívání kokainu, to pro mě má asi takovou vypovídací hodnotu, jako že někdo rád starý guatemalský rum. Z koksu se vytvořil nesmyslný strašák, že každý občasný rekreační uživatel je pomalu asociál...
0/0
31.10.2012 16:54
Foto

S. Marková

Mohl byste mi vysvětlit,kdo je stát?
Jsou to kmotři,kteří tento stát řídí přes figurky,které si říkají vláda?Nebo to jsou hordy úředníků,kteří ztrpčují život lidem,kteří by i rádi pracovali a něco tvořili,ale tyto pijavice jim to svou otravnou činností denodenně zhnusují?Nebo kdo,či co je to vlastně???
0/0
31.10.2012 16:51
Foto

Martins

Já jsem si dodnes myslel, že
Já jsem si dodnes myslel, že kromě advokáta vůči klientovi a kněze vůči zpovídanému má právo a někdy i povinnost podat trestní oznámení každý, kdo se dozví o činu, který by mohl být trestným. Jakéhopak trestného činu by se asi tak mohl v ČR dopustit ten, kdo by orgánům činným v trestním řízení sdělil své podezření na spáchání trestného činu? Poučte mě. Můj svět stojí na tom, že nikdo nemá právo špiclovat, krást a špinit jiné. Randák se tak chová a ještě uvidíme, jestli mu to jen tak bez dalšího projde - a nemám na mysli současnou trapnou kauzu obvinění kvůli Nagyové, ale případy, kdy měl jednoznačně vnitřní dokumenty a korespondenci soukromých osob.
0/0
31.10.2012 16:50
Foto

Martins

Randák vždy uměl manipulovat a teď nedělá nic jiného...
Randák vždy uměl manipulovat a teď nedělá nic jiného... koneckonců v době, kdy skutečně pracoval pro tento stát to byla zcela legitimní náplň jeho práce. Starého psa novým kouskům nenaučíš. Což by nevadilo, pokud by stále pracoval pro tento stát a ne pro burzovního spekulanta, který má spasitelský syndrom a jak údajně přiznal, běžně u sebe nosí drogy a účastní se šamanských drogových rituálů v Jižní Americe...
0/0
31.10.2012 16:43
Foto

Martins

Pokud by jim je předal, pak
Pokud by jim je předal, pak by byl na 99,9 % požádán, aby je nezveřejňoval a neohrožoval tak vyšetřování. Takže pokud zveřejňuje, pak mi z toho vyplývá, že nepředal. Variantu, že by předal a pak úmyslně sabotoval vyšetřování, jsem si pravda dosud nepřipustil.Whisteblower je chráněn proti trestnímu stíhání v případě, kdy své poznatky předá orgánům a pomůže tak vyšetření trestného činu. Whisteblowera však nic neopravňuje předat tyto poznatky jakési soukromé osobě a tuto soukromou osobu nic neopravňuje cizí interní dokumenty zveřejnit. Chápete ten rozdíl mezi státem a nějakým provozovatelem soukromé špiclovací agentury?
0/0
31.10.2012 16:27
Foto

Judr. Marek Kalina

Na toto zřejmě plamenní
Na toto zřejmě plamenní zastánci Rsndáka nemají odpověď...
0/0
31.10.2012 16:04
Foto

Martins

Vtip dne, týdne, měsíce, ba snad vtip roku
ad 1) Žertujete? Já útočím ad hominem zatímco Knight a Murdoch ne? Tak si najděte, kdo se zde dnes velmi urážlivě a homofobně vyjádřil o prezidentu republiky - a budete zřejmě překvapen, že to nejsem já, ale světe div se, jeden z Vámi zmíněných andílků.ad 2) Srovnáte zcela nesrovnatelné. Andropov ani Bush neprovozovali soukromou zpravodajskou agenturu pracující navíc pro zbohatlíka se spasitelským syndromem (který označuje své politické soupeře za "zlojedy", dělá si index míry "zla" toho či onoho politika a navrhuje jejich odstranění z politické scény) Proti kandidatuře dejme tomu Bublana bych neměl (z hlediska jeho práce ve zpravodajské službě) jediné slovo výhrady.ad 3) Netuším, o čem píšete. V této naší vzájemné diskusi jsem se o "západu" slovem nezmínil, pokud narážíte na něco jiného, bylo by dobré dát odkaz nebo jinak vysvětlit, co tím chtěl básník říci. Je mi celkem jedno, kde ve světě se děje jaká špína, pokud je mi to předhazováno jako omluva špíny v ČR. Zajímají mě dobré příklady. Obhajování špíny u nás tím, že i jinde jsou špinavci na mě dojem nedělá - co je mě do ciziny? Samozřejmě, že viníkem existence špíny je ten, kdo špínu dělá. Jenže to nic nemění na tom, že Randák je špicl, drze šátrající v cizím soukromí. Abych uvedl příklad - pokud někdo podvádí svoji manželku nebo šidí daně je lump, ale to neznamená, že není lumpem ten, kdo mu prohrabe soukromou korespondenci nebo "nakoupí" informace od někoho, kdo to udělal. Právo na soukromí přiznává Listina základních práv a svobod každému - a rušit ji lze je v zákonech stanovených případech, což dopadá prakticky jen na státní orgány, ne na soukromé hledače špíny. Že po privátních osobách Randák nejde, je jen a jen otázka Vaší víry. Já nevidím důvod, proč bych mu měl věřit. 
0/0
31.10.2012 15:39
Foto

Murdoch

Co se vztekáte, Martine?:-)
Co se vztekáte, Martine?:-) Vy nevíte, že u nás není whistleblowing jaksi právně vymezen, takže by se onen insider vystavil riziku stíhání, kdyby se obrátil na orgány činné v trestním řízení? To by si na něm ti Vaši kamarádi smlsli, panečku, hnedka by dostal za uši, aby si na takovéhle vylomeniny nechal zajít animo...  Jste poněkud dojemný s tou Vaší představou, že má Randák něco dokazovat. Může říct, že to našel v koši, nebo to nabyl v dobré víře od jakéhosi John Doe, stejně jako někdo nabyde v dobré víře kradené kolo a nikdo mu nmůže ani šč, ani právničtí velikáni od Vášich/Našich. "Náš" svět se rozpadá, chápu, 20 let to procházelo a teď zdivočelá lůza pořádá hon na ctihodné dojiče státních a municipálních firem:-)
0/0
31.10.2012 15:18
Foto

Knight

Prosim a jak vite, ze ty
Prosim a jak vite, ze ty dokumenty organy cinne v trestnim rizeni nemaji a jak vite, ze jim je Randak nepredal pokud rikate, ze je to v poradku?
0/0
31.10.2012 15:18
Foto

Knight

Bohuzel u nas tomu tak neni a
Bohuzel u nas tomu tak neni a ten clovek muze spatne skoncit. V lepsim pripade ve vezeni. Je docela bizardni predstava, ze by dostal milost od Kikiny co?:-)))
0/0
31.10.2012 15:15
Foto

Knight

On nekdo potvrdil, ze ty
On nekdo potvrdil, ze ty vsechny dokumenty a informace jsou prave? Mam za to, ze se o tom vyjadroval kdosi jako o podvrzich a uz vubec nevim o tom, ze by nekdo rikal, ze jim je nedal.Pokud tvrdite, ze je ziskali nelegalni cinnosti mel byste to byt schopen dokazat. Nevim jestli nekdo takove trestni rizeni proti nim vede a jestli ano muzeme si pockat na vysledek. Oni deklaruji, ze to protipravne neziskavaji.
0/0
31.10.2012 15:13
Foto

J33a41n 98S55c39h62n97e60i51d15e18r 3384648926646

Knight a Murdoch nikoho neurážejí, píší k věci,
což jest v pořádku. Vy útočíte ad hominem, takže laskavě nastavte svou tvář, abyste mohl dostat políček i vy. Toto, co předvádíte, je pěkné srabáctví, které znehodnocuje to věcné, co občas píšete. Za druhé, když mohou být v čele jiných států bývalí ředitelé zpravodajských služeb (zapomněl jsem na Andropova, abych toho Bushe trochu vyvážil), tak to je jistě zajímavé srovnání - a hlavně vám to bere vítr z plachet, pročež jste protivný.Za třetí, ta vaše idealizace západu je opravdu dětinská, ta Bilakova politika nepouštět lidi na západ se opravdu vymstila a mstí se ještě po další generaci. Buďto si děláte srandu, anebo si svět dělá srandu z vaší naivity. Mnohde na světě pracují soukromé firmy "stylem Randák", tedy v těch lepších případech. Jsou ale i případy neskonale horší, třeba Blackwater.Najde-li Randák na někoho špínu, nezlobte se na Randáka, ale na toho, kdo se zasvinil. Po privátních osobách Randák nejde, vždy jsou ve hře veřejné peníze, tedy existuje pro ten zájem dobrý důvod.
0/0
31.10.2012 15:08
Foto

Murdoch

:-)))
:-)))
0/0
31.10.2012 15:06
Foto

Knight

Presne tak. My mezi luzou
Presne tak. My mezi luzou nazyvame jen veci pravymi jmeny a do Vasi hoch spolecnosti se nechystame. Klidne si tam s Kikinou a jeho vernymi s jejich moralnimi hodnotami zustante.
0/0
31.10.2012 15:04
Foto

Murdoch

Martine, Martine, nevím o
Martine, Martine, nevím o tom, že by Tomio hodlal sbírat 50k podpisů na poslední chvíli - já zaznamenal jen to, že hledá 9 senátorů...:-)
0/0
31.10.2012 15:02
Foto

Knight

Nene to Vasi zvysenou
Nene to Vasi zvysenou znalosti prostredi:-)
0/0
31.10.2012 15:01
Foto

Murdoch

A kua:-)) To je tou sníženou
A kua:-)) To je tou sníženou schopností soustředění, dělám víc věcí najednou...
0/0
31.10.2012 14:59
Foto

Murdoch

A co když je, Martine, dostal
A co když je, Martine, dostal od whistleblowera, který už se na to svinstvo nemohl dívat? Je proto Randák zloděj, spáchal trestný čin zcizení cizí věci? Domnívám se, že nikolivě:-))Btw. v řadě zemí na západ od nás není ani konání whistleblowera nezákonné - například v "komoušských" Spojených státech či "komoušské" Velké Británii... 
0/0
31.10.2012 14:23
Foto

Martins

Ovšem to je otázka víry. A já
Ovšem to je otázka víry. A já ji tak silnou skutečně nemám. Věřit člověku, stiženému mesiáškým komplexem, který označuje své politické soupeře za "zlojedy",  boduje míru jejich "zla" a mluví o nutnosti jejich odstranění z politiky, je nad mé síly. Obecně vzato by to byl normální pomatenec, nestojící za větší pozornost, kdyby on ovšem neměl k ruce jednak značný majetek, druhak pak právě Randákovu zpravodajskou službu... Pak mě opravdu jímá obava, co takový mešuge spasitel bude s těmito nástroji v ruce dělat. To, že padlo pár trestních oznámení nic neznamená. Těch informací a jejich využívání může být mnohem, mnohem více. Ta trestní oznámení mohou být jen mediální show, úlitba "ulici" a naivním médiím. Může (a nemusí, abych nebyl hned chytán za slovo) to být stejné, jako když vůdce medellinského kartelu nechá postavit sirotčinec... Okamura nemá za zády žádnou politickou stranu a koukám, že mu to nebrání v získání senátorského křesla ani sehnání 50 tisíc podpisů. Že by problém nebyl v tomhle?
0/0
31.10.2012 14:21
Foto

Martins

Vidíte a to je ten různý úhel
Vidíte a to je ten různý úhel pohledu, daný tím, že jeden z nás má kinderstube a druhý ne. Mě by NIKDY nenapadlo označit hlavu své země za "morální odpad společnosti." Prostě jsem slušně vychovaný a necítím se být oprávněn o komkoliv, natož o hlavě státu, mluvit takto sprostě. Prostě nejsem zvyklý se o komkoliv takto mluvit. Ale s nestýkaje se s lůzou, mám zřejmě nedostatek informací, jak se o hlavě státu mluví v jiných částech naší společnosti...
0/0
31.10.2012 14:14
Foto

Martins

Já žádné důkazy předkládat
Já žádné důkazy předkládat nemusím. Stačí, že osoby, kterým ty dokumenty patří, opakovaně prohlásily, že ony je Randákovi nedaly. Takovéto negativní tvrzení (že se něco nestalo) prokázat nelze. Je na Randákovi, aby konkrétně řekl, jak legálně ty dokumenty získal, a toto tvrzení prokázal. Jinak to vždy musí vést k závěru, že je legálně nezískal. (Je to obdoba toho, jako když se u někoho najde jakákoliv jiná cizí věc. Ten, kdo prokazatelně cizí věc má, musí uvést, jak k ní přišel a dokázat to. Majiteli stačí říct a dokázat, že ta věc je jeho. Zbytek je na tom, kdo ji má...) Koneckonců každý překupník kradených věcí "kryje své zdroje", ne?
0/0
31.10.2012 14:10
Foto

Knight

Krasny prerek s tou Bulovkou
Krasny prerek s tou Bulovkou a Homolkou, vehnal jste mi slzu do oka:-)
0/0
31.10.2012 14:02
Foto

Knight

Pravdepodobne kryje zdroj coz
Pravdepodobne kryje zdroj coz se nedivim. Jaky dukaz mate vy, ze to bylo ziskano nelegalne? Jake mate dukazy, ze nekoho nechal sledovat?
0/0
31.10.2012 13:58
Foto

Knight

1. Podivejte on je moralni
1. Podivejte on je moralni odpad nasi spolecnosti a vicemene je mi jedno jestli ted zastava prezidentskou funkci, vyjadruji se o nem jako o cloveku, ktery nechak tuto zem rozkrast a zcizuje propisky ve svete. Pro me je to strujce tohoto systemu a presne tak se o nem vyjadruji, s opovrzenim. Ze mnou za to opovrujete vy me neprekvapuje a neurazi me to. Je velice rad moralne klesnu ve vasich ocich.:-)2. Zadny dukaz nevidim.
0/0
31.10.2012 13:56
Foto

Martins

Randák není stát! Vy nevidíte, jaký jste napsal nesmysl?
Randák není stát! Vy nevidíte, jaký jste napsal nesmysl? Whistleblowing je v pořádku, pokud je skutečně whisteblowingem - tedy pokud insider předá informace o pravděpodobné trestné činnosti uvnitř firmy státním orgánům, zpravidla orgánům činným v trestním řízení. Ale ne nějaké soukromé osobě! Pokud by někdo například dokumenty ohledně pražského dopravního podniku předal státnímu zastupitelství, pak ani nepípnu. Jediným slovem se neozvu. Ale ty soukromé dokumenty byly předány (pokud přistoupíme na hypotézu, že je neukradli Randák''s Boys osobně) soukromé osobě, provozující soukromou zpravodajskou agenturu! Vy máte pocit, že by vynesení korporátní informací a jejich předání nějaké cizí soukromé osobě bylo v USA nebo Británii považováno za whistleblowing?? (proč tam vkládáte ta slova "komoušské" popravdě nechápu)A opakuji: Je na Randákovi, aby vysvětlil a prokázal, jak k cizím dokumentům přišel. Vaše představa, že držitel cizího majetku se může zprostit odpovědnosti tím, že řekne, že nechce odhalit zdroj, je úsměvná a připomíná (nechci tím urazit, ale je to tak) logiku překupníků kradeného zboží někde u hlavního nádraží v parku...
0/0
31.10.2012 13:42