Diskuse k článku

Kam se poděla německá preciznost?

U projektu nového železničního nádraží ve Stuttgartu se dosud nahromadily náklady ve výši dvou miliard eur, aniž výstavba započala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Kedu

vynikající
Takových textů by mělo na ČP být co nejvíce.
0/0
13.3.2013 8:21
Foto

P50a64v66e87l 16M89i50c79h43a92l 9983625733

Motivem staveb pyramid
nebyla jen potřeba ubytovat panovníka, neb zřejmě skutečně vládl jen ten mrtvý, ten živý mu jen naslouchal a připravoval se, až bude konečně mrtvý a s božstvy zemi řídit. Z hlediska demokracie a našich zahozených bilionů nic nového. Lid spokojen, a to hlavní. Egypťany zřejmě stavba pyramid bavila, spojovala je, eliminovala napětí, jako později křižácké výpravy odsunující agresivitu za hranice evropy. Stejně katedrály, nešlo o výsledek, nebyly nikdy dohotoveny, ale ten proces byl fascinující. Ještě po půl tisíciletí všechen český lid si katedrálu nad církví vybojoval. Podobně babylonské věže evropské, končí ve zmatení. Konstrukce ve fantazii funguje, realizace už mimo zájem. Bez osobní odpovědnosti to dál nejde. Stejně projekt mletí masa, nejde kontrolovat, i švédové mají v dortech bakterie ze septiku, co se nesmí ani vozit na pole. Tu mi milejší hospodářství orientální, všude torza, ruiny, ale jeden ví, na čem je.
0/0
9.3.2013 20:23
Foto

Jakpak by dopadlo brněnské nádraží v "odsunuté poloze"
Rozdíl mezi původně plánovanými náklady a nyní odhadovanými je neuvěřitelný. Brněnská nová výstavba měla být za zhruba 20 mld. Kč. Jaké kdo vidí souvislosti s nárustem nákladů a nedodržení termínů u letiště v Berlíně. Je to jen korupce???
0/0
9.3.2013 12:13