Diskuse k článku

Kalousek proti všem: Myslí škrty ve vědě a výzkumu vážně?

Návrh ministerstva financí na škrty ve výzkumu a vývoji spojil vědce. Obávají se dopadů na budoucí konkurenceschopnost země.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ctenarcp 6.11.2012 19:49

Tohle připomíná komedii se strýcem Vikem

Nicméně - přijal byste funkci poslance? Ano. Jste ale přece odsouzený za korupci. Já se musím omluvit, já se nechci ve chvíli, kdy o tom téměř nic nevím, nijak hlouběji rozpovídávat. http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/nahradnik-za-poslance-fuksu-vzdy-jsem-byl-k-ods-loajalni_251457.html
Ghost Of Appian 6.11.2012 17:42

Část rebelů složí mandát

Přijdou tak o poslaneckou imunitu, přijdou o příjem. Přesto tak chtějí učinit. Co to znamená, milý Watsone?
Boryna 7.11.2012 19:18

Milý Sherlocku,

určitě si nemyslíte, že to znamená zachování jejích příjmů ze státní sféry, možná zdvojnásobení a určitě se na ně PČR nebude dívat. O co jiného těm vyžírkům jde? Slyšel jste od některého z nich nějakou vizi jak dál? Já slyším jen kafémlýnek pravicových manter. Skutek - těm "lidem" nějak utek!
Bluehawk 6.11.2012 14:09

Pobaveni

Neprekvapuje me, ani malo, ze nejvic protestuji ti kdoz o penize maji prijit. Je to logicke a lidske. Co bych rad slysel jsou protesty od firem. Az bude protestovat skutecny odberatel aplikovaneho vyzkumu, tak pak bych se teprve bal dopadu navrhovanych skrtu.Btw, hospodar, ktery neutahne vypadek 10% je dost spatny hospodar. Spousta rodin prisla v minulych telech i o podstatne vetsi procento a stale funguji.Tim nechci rict, ze s temi navrhy souhlasim. Jen to, dopad se -zda se- ponekud zvelicuje. A taky to, ze 10% by se melo skrtnout plosne vsude, nejenom ve vede.
Boryna 7.11.2012 19:21

Vy jste ten skělý myslitel!

Unesete snížení klidně o 100%, ale potom si položte otázku - jaké budou výstupy? Co přinesou? Dál se mi nechce rozepisovat.
Vladimir1950 6.11.2012 13:00

Už se to začíná rýsovat..

Tak se nám to začíná rýsovat..Podle kuloárových informací se prý "dopéká"  dohoda. Nečas couvne se změnou DPH a nechá 14/20, zdůvodní to tím, aby vláda zůstala stabilní..A Kalousek  zadá Honzíkovi Gregorů  stvořit třetí variantu státního rozpočtu s DPH 14/20. Tato varianta projde, budou s ní souhlasit i "rebelové". Prý to tak bude, to jsem zvědavý, jestli to bude pravda.:-))
Walrus 6.11.2012 12:22

Vyděračské chucpe

Jedině tak se snad dá nazvat tzv. návrh rozpočtu. Nejde o nic jiného, než o mstivou výzvu všem, kdo si myslí, že by to mělo být skoro všechno jinak. Nechcete vyšší DPH? Tak tady máte přes držku, řečeno slovy Josefa Švejka. Obávám se nicméně, že mu na to vláda a parlament přistoupí, protože přeci jsme v časové tísni, hrozí nám rozpočtové provizorium a co by si o nás pomysleli v zahraničí, že? Nejde tedy o návrh ekonomický, nýbrž veskrze politický. Je mi z tohoto přístupu nevolno a mám zlost z bezmoci.
Vladimir1950 6.11.2012 16:30

Souhlas

Je to neskutečné darebáctví od té naší vlády, jak se říká: "nekonečná malost má nekonečnou pýchu"..ale taky"pýcha předchází pád"..Lehce se jim může stát  to druhé..
Boryna 7.11.2012 19:25

Walrusi, vidím to úplně stejně!

Bohužel, většina národa jim na to skočí. Stačí, když jim média řeknou koho volí inteligentní člověk.  Vy nechcete patřit mezi inteligentní? :-) Já o to až tak moc nestojím.
Phoebe2 6.11.2012 10:18

Úmyslnému poškozování ekonomiky, vědy, školství

či čehokoliv jiného, se říká sabotáž.  Jen pořád není jasné PROČ Kalouek sabotuje.
T. Moravec 6.11.2012 10:07

zlaty voci

Prominte ale Vas optimismus zdaleka nesdilim. Tak jako vsude i ve vede ti nejschopnejsi odchazeji prvni. Do  Nemecka ci Rakouska je to kousek , ani ta Amerika neni zas tak daleko. Naopak Ti, kdoz nic podstatneho neprinaseji vydrzi nejdele. 
Boryna 7.11.2012 19:27

Přesně!

A žijeme v Čezku.
Akatosh 6.11.2012 9:57

I když bude mít toto opatření

I když bude mít toto opatření negativní vliv na mnoho institucí, alespoň se omezí počet "vědců", kteří založili své "kariéry" na zkoumání vánku křídel octomilek a vědě vlastně zhola nic nepřináší. Takových je jistě přespříliš.
P. Balcar 6.11.2012 9:33

Škrtat a zvyšovat daně

dokáže i cvičená opoce.Nejlepší ministr financí bude aspirovat i na titul Hrobař české konkurenceschopnosti.
Ctenarcp 6.11.2012 9:30

finanční kompenzace za kulisami

Síť obchodů v Pařížské ulici v Praze mají získat Bakalovi od Ivo Rittiga  http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=762415 
V. Pátek 6.11.2012 8:44

Provozní výdaje regionálního školství mají tu "výhodu",

že z toho, co je na ně v současnosti poskytováno, už není co škrtnout. Už teď nestačí ani na záležitosti natvrdo požadované zákonem."Naštěstí" se dá rušení středních škol využít k poškrtání pár miliard na mzdových nákladech.Takže v tradičních srovnávacích grafech OECD o výdajích na jednotlivé stupně vzdělávání snad už konečně "převálcujeme" posledních pár soupeřů a dostaneme se ve všech na to "nejsprávnější" místo - úplně doprava (v některých jsme ještě byli tak do čtvrtého místa od konce).Aneb kam český "konzervativně-liberální" politik šlápne, tam sto let tráva neroste.
Ctenarcp 6.11.2012 6:19

PRAVICE

Bude dobré si zapamatovat praktickou politiku prováděnou pravicovou koalicí.Ministr Kalousek samozřejmě ví ještě lépe, než mnoho z nás, že přes granty TA ČR a MPO pouštějí žilou státnímu rozpočtu především pánové i dámy z okruhu ODS (dříve KSČ).Jinak ano, jde o nátlak. Však on také ministr Kalousek bude ochoten ustoupit. Ale zároveň v nějakém rozhovoru uvede nahlas, že aplikovaný výzkum by si firmy měly platit samy, stát by měl malým a středním podnikům (MSP) pouze pomáhat v navázání kontaktu s výzkumnými institucemihttp://www.vyzkum.cz/storage/att/DAA3FA6D50ED025AC2960C82E340327F/A%204-7%20Inovacni%20vouchery.pdf a pan ministr možná nadhodí, že by mělo dojít k pečlivé revizi odůvodněnosti podpory některých projektů, zejména v případě vysokých vědních funkcionářůwww.klecany.cz/obsah/nudz-predstaveni-564.html http://www.it4i.cz/co-je-to.php 
J. Kunes 6.11.2012 9:35

it4i

Odkaz na it4i me docela pobavil.  Zvlaste casti "kde je svetova spicka?" a "proc mit superpocitac?". S teto souvislosti stoji za poznamku, ze zminovane svetove superpocitace jsou soucasti vyznamnych vyzkumnych organizaci, Juelich, Oak Ridge, Livermore, ...., kde slouzi primarne jako vypocetni nastroj pro fyziky, chemiky, inzenyry (napr. konstruktery zbrani) a sekundarne na nich numericti matematici a informatici vyviji nove algoritmy a aplikace pro zminovane obory.  Pokud tomu rozumim spravne, tak v Cesku koupime superpocitac informatikum na prednich universitach v Ostrave a Opave a oni na nem budou simulovat zaplavy a dopravni kolony.
Boryna 7.11.2012 19:39

A ta pečlivá odůvodněnost, schválená státními úředníky,

bude zpoplatněna. A basta. Jó, Míra to má vymyšlený.