Diskuse k článku

Kalousek o voze, Nečas o koze

Ať se premiér s ministrem financí hádají. Neměli by ale do svých šarvátek zatahovat vážné věci jako Temelín.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Energetik_Tom

Tak to vypadá že dotovaný
Tak to vypadá že dotovaný Temelín tu bude pro takzvané "státní strategické důvody (tunely)" a OZE (zvláště FVE) pro levnou samodomo (nelegální) výrobu energie občany.
0/0
25.5.2013 12:46
Foto

Zkuste věštit budoucnost z něčeho jiného než z kávové sedliny,
pro začátek vám navrhuji vyhledat názory odborníků (nikoli zelených demagogů, ideologů a oze tunelářů). Prozatím to totiž vypadá přesně opačně.
0/0
25.5.2013 20:47
Foto

Energetik_Tom

Nevěštím, pouze komentuji již
Nevěštím, pouze komentuji již současnou situaci: ERÚ: V České republice opět vypukl solární boom. Staví se i bez podpory!Podle statistik Energetického regulačního úřadu (ERÚ) je celkem evidováno 4247 nových žádostí o připojení nebo rozšíření licencí na FVE za první čtvrtletí letošního roku a počet se stále zvyšuje. Za stejnou dobu bylo vydáno 220 úplně nových licencí na výrobu elektřiny z FVE. „Řada majitelů FVE ani nevyužívá zvýhodněné výkupní ceny a další podpory, protože je pro ně klíčová úspora při snížení nákladů na vlastní spotřebu,“ prohlásil mluvčí ERÚ Jiří Chvojka. Já jako zaměstnanec v energetice potvrzuji slova Jiřího Chvojka, máme s tím teď hodně práce. Ale mám svou práci rád, takže jsem spokojený.
0/0
27.5.2013 17:53
Foto

Křivan

Ano, dobrý příklad pro
Ano, dobrý příklad pro ostatní, jen jak vyřešit otázku retroaktivity  pro jíž existující zdroje. Potom bude i otázka JE srozumitelnější.
0/0
28.5.2013 9:03