Diskuse k článku

K čemu takový kancléř?

Vratislav Mynář ještě ani nepožádal o bezpečnostní prověrku. Neměl by Národní bezpečnostní úřad provést cílenou kontrolu na Pražském hradě?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Vladimir1950

Co kdyby
byl pravdivý fakt,který uvedl Mynář. Ten se vyjádřil v tom duchu, že byl před prověrkou požádán NBÚ o doplnění nějakých písemností.Po doplnění by měl požádat o prověrku.Nejsem poučen, jakým způsobem se bezpečnostní prověrky provádí, ale pokud má Mynář pravdu nejde o nic závažného a z komáre se dělá velbloud.  Už předem naznačovat (ale já si to nemyslím), že Mynář prověrku nedostane,je zapřahání koně za vozem. ..Nechme to vše v klidu proběhnout.
0/0
2.10.2013 15:08
Foto

J83a86n 67S83c39h49n39e50i41d91e73r 3114628756346

Zcela irelevantní.
V zákoně sice není napsáno, do jaké doby si člověk má požádat o bezpečnostní prověrku v určité funkci, kde je předpoklad, že se bude seznamovat s utajovanými informacemi. Jádrem problému je, že ta žádost se dá podat po několikadenní přípravě, což mohlo být koncem března. Po půl roce se tento supervýkonný úředník obhajuje tím, že ještě nemá všechno pohromadě! To je tragedie, jinak se to nedá nazvat. Jiné vysvětlení není, že je to buď absolutní nébich, anebo to prodlužuje, protože "začišťuje" stopy (kdysi, když ještě museli poslanci, kteří byli zvoleni do kontrolních výborů pro zpravodajské služby, žádat o normální bezpečnostní prověrku, tak dvěma z nich trvalo rok, než o ni požádali - do té doby likvidovali své různě rozmístěné účty a prováděli podobné okrašlovací práce na své minulosti...).Nic se nebude nechávat probíhat "v klidu", od toho tu nejsme. Uvědomte si, že kancléř již odbyl 1/10 funkčního období prezidenta, aniž by vyhověl standardním podmínkám (které odpovídají platu, který ale dostává v plné výši: vy byste zaměstnal referenta, u jehož funkce je například znalost psaní na počítači, nebo vlastnictví řidičského průkazu, aniž by tyto podmínky splňoval? Bezpečnostní prověrka je cosi srovnatelného.).
0/0
2.10.2013 15:59
Foto

Vladimir1950

Ne tak docela..
Pokud není uzákoněno kdy a jak má prověrka proběhnout,není to chyba Mynáře ale zákonodárců. Mynář tudíž postupuje tak,jak mu je to umožněno existujícím zákonem. A nějaké kvílení tohle nezmění.Je zajímavé, že zákon ještě nikdo nenovelizoval, spíš si myslím, že celé politické garnituře to vyhovovalo a vyhovuje. Proč asi? Pročpak třeba nějaký politický subjekt před nastávajícími parlamentními volbami to nedal do svého programu?Takže shrnuto: Jednání Mynáře je zákonné..
0/0
4.10.2013 16:31