Diskuse k článku

K čemu je dobrá současná stávka

Jediná úprava práva na stávku se týká případu kolektivního vyjednávání. V ostatních případech je toto ústavní právo neomezeno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Simon

Připadá mi poněkud nefér,
Připadá mi poněkud nefér, pokud používáte argument, že dnešní parvičáci volili kandidáty národní fronty, když byla volební povinnost a jiné kandidáty voliti nebylo možno. Stejně tak pokřivený je argument, že "chytří" američtí kapitalisté nechtějí další rozevírání nůžek mezi bohatými a chudými, zatímco naši "hloupí" kapitalisté neprotestují. Nějak se z Vašeho sdělení vytratil ten fakt, že naše republika patří stále ještě mezi nejrovnostářštější společnosti na zemi a že podle statistik OSN jsou nůžky mezi bohatými a chudými v USA zhruba třikrát rozevřenější než u nás. Naši hloupí kapitalisté mají tedy ještě celkem velkou rezervu, než se dostanou do situace jejich chytrých kolegů a budou muset lobbovat za vyšší sociální spravedlnost.
0/0
12.6.2011 19:03
Foto

Vždy byla jiná možnost např.
Vždy byla jiná možnost např. k volbám nejít.Povinné to tedy fakt nebylo,to že následovala "buzerace" je něco jiného.V 80.letech jsem  za to do basy nešla.Já nebyla ani v SSM,ani u voleb jen jsem věděla,že v tom hnusu nechci dělat kariéru toť vše.A povozit se po prodavačce v antikvariátu moc nešlo:o))Že to moji vrstevníci 45+ měli ve většině případů jinak o tom vůbec nepochybuji
0/0
12.6.2011 20:12
Foto

J28a93n 16S23c45h97n18e84i58d56e34r 3234978466106

Já nepsal o Belgii,
tam je volební povinnost, pokud vím. V ČSSR, o níž píšu, nikdy volební povinnost nebyla, to Vás někdo pěkně tahá za fusekli! Můj otec, blahé paměti politický kriminálník, mě naučil nechodit k volbám. A když k nám přišla volební komise s urničkou až domů, protože všechny volební okrsky ve městě měli již spočítané a na tom našem marně čekali jen na moji manželku a na mne, tak jsem je odbýval otcovou elegantní větou: "Nevyužiji svého volebního práva". Takto to bylo, vážený.Též bylo možno jít k volbám a zajít za plentu, což byla ovšem veliká provokace, obzvlášť, když někde plentu ve volební místnosti ani neměli. Byli i tací frajeři, kteří ještě zpoza plenty žádali propisovačku, aby mohli škrtat kandidáty.Člověk ovšem každopádně riskoval zvýšený dohled všemožných orgánů a institucí, z nichž se často (účelově?) zapomíná na různé domovní a uliční důvěrníky, a ve fabrikách na útvary "zvláštních úkolů", a veškerá hrůza se hází pouze na StB. V takové situaci zvýšeného dohledu pak hrozilo, že by se také mohlo začít zkoumat, z čeho si ti svépomocní stavebníci vlastně stavějí domy a chaty ... a tak radši drželi krok a v jednotném zákrytu volili jednotnou kandidátku (aby pak po listopadu 1989 hlasitě naříkali, jakými že byli oběťmi režimu ... tyto městské legendy prosím propříště nebrat!).Co se týče sociálního napětí, neplést prosím se sociální spravedlností, to je pak mišmaš, kde se už jen pracuje s klišé a emocemi. Nevím, co je pokřiveného na tom, že existují podnikatelé, kteří celý problém reflektují v obou polohách.
0/0
12.6.2011 23:41