Diskuse k článku

Jiří Pospíšil: Za svůj pravdoláskařský styl politiky se nestydím

Místopředseda ODS v rozhovoru vyvrací spekulace, že by chtěl domovskou stranu opustit. „Nejsem oportunista ani prospěchář,“ říká.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Vladimir1950

Pravdoláskařské heslo?
Je to jen heslo, které sice dobře zní, ale dá se za ně leccos schovat. Už Havel,první "pravdoláskař" taky měl kostlivce ve skříni, jen se podívat na jeho účast v Římském klubu, který prosazoval a prosazuje celosvětově eugeniku..To není o pravdě a lásce, že? O něco podobného se nyní s Pospíšilem pokouší ODS. Ale i Pospíšil má leccos za sebou, jeho volba Vesecké a dalších, úprava zákona, který umožnil vznik metylové a etylové aféry..Navíc stavět na odiv vstřícný postoj k Nečasovi, který ho z hodiny na hodinu vyrazil z vlády?Nevím, nevím, já bych se zachoval jinak, ale jak se chová Pospíšil je jeho věc..A jeho "trafika" čtvrtého místopředsedy parlamentu za vítězství v krajských volbách, to je taky na zvážení..Ale stejně mi to připomíná něco ve smyslu"já se už měnit nebudu,řekl pařez"..Ano, Pospíšil je jeden z mála méně zkompromitovaných politiků ODS, což vyniká vedle prohlášeních Bendy, kterému nevadí "trafiky" a považuje je zanormální..Pospíšil je nový "hokus-pokus", ale určitě jeho vystavení do popředí neřeší aroganci  a neúspěchy ODS..Jsem zvědavý, kolik členů ODS zůstane po březnových příspěvcích..Dobrý článek..
0/0
11.2.2013 13:50
Foto

Josef Novak

Ten jeho marketing
Ten jeho marketing pravdoláskaře je jen kamufláží loupežnáka! Problém je v Pospíšilovi - spojenci exekutorů, který, stále úspěšně brání nastolení rovnováhy do exekucí - tedy to, aby věřitel dostal své peníze a zároveň dlužník nebyl zničen. Dnes je to tak, že dlužník je zruinovaný pro marginální dluh, věřitel nedostane ani korunu a statisíce shrábne exekutor.Samozřejmě, když jsme u Pospíšila, máme tu i právnickou lobby. Pročpak myslíte, že prosadil nové občanské a korporátní kodexy? Už teď složité právní úkony budou složitější a pro občany a firmy dražší. Zapomíná se třeba, že v těch exekucích hraje právo velkou roli - je jednak hrozně komplikované dovolat se bez peněz spravedlnosti a samotné paušální poplatky právníkům, co z exekucí žijí, tvoří opět gigantickou část z peněz, o které občané přichází.Osobně bych byl pro jednoduché elegantní řešení - vrátit exekuce do pravomoci státu - soudů, respektive soudních exekutorů, kteří budou pracovat za rozumný plat a mírná procenta a nebudou to soukromí podnikatelé v oboru ožebračování lidí. Cílem exekucí by totiž nemělo být, aby se napakoval exekutor a právník, ale aby dostal věřitel své peníze zpět. 
0/0
12.2.2013 10:16
Foto

Vladimir1950

....
Máte pravdu. Já se tak do hloubky problému ODSxPospíšil nedíval, ale je to tak, není další pan "Čistý"..A problém ODS a Pospíšila je "arogance moci"..
0/0
12.2.2013 13:20
Foto

Dobrý názor
Pan Novák má správný názor. Já nemám v oblibě právníky jako celek. Jsou škodliví společnosti, s dnešním zákononodárstvím, na které se podíleli a podílejí.
0/0
24.2.2013 12:00