Diskuse k článku

Jihozápadní pampelišková země neznámého politika

Přejmenovávání měst a jejich částí by mohlo vyústit v nový název Česka. Zůstanou-li oba póly, kde jsou, a změny klimatu nezahubí pampelišky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Jaroslav Stefec

Pane autore
nějak jste zapomněl na letiště! V tom jsme také světoví - stačilo pár šašků, a jméno "Letiště Praha - Ruzyně" zmizelo v propadlišti dějin.
0/0
4.11.2013 20:45
Foto

Absurdistán forever
Pane Studýnko,  "J..Z..P..Z..N..P..   je dlouhé,  Vy přece propagujete název jednoslovný."...pampelišková země.." by v cizích překladech znělo vždy jinak. To snad nechcete."...pampelišková země.."  = název nestabilní (sám uvádíte případ. posun pólů), hrozí změna golf. proudu, posun kontinentů, pampelišková sněť, invaze pampežroutů, hlad (pampelišky si sníme sami).... Absudistán je:jednoslovnýnekončí na "o",  koncovka ..tan" je běžná. netřeba jej překládat (domácí a mezinárodní název se liší jen  délkou "a"). obsahově výstižný, doma i venku.platí při vládě pravicové, levicové, středopravé, středolevé, úřednické, oposmluvní, platil za Jakeše, bude platit i pod Vandasem. je zažitý, neformálně přes 30 let, již ve dvou rozdílných  polit. režimech.  
0/0
4.11.2013 4:29
Foto

P56a29v68e68l 56M82i59c93h38a66l 9683515613

Vymění se manželka, uteče se dětem
Když se dmeokracie zmocní nedemokrati, jen lide mocichtiví druhé ohlupující. Název lepší číslem, už dnes mají navigace z toho pěkný salát. K tomu lze ovšem připojit místní ujišťující tradici, obvykle osobnost nějak s lokalitou spojenou. To zakládá domov a vlast, lumpárny lumpů třeba na cedulích domovinu nevytvoří. Změna je logická, občas někde názvy s keltským jádrem, možná Vltava, ale jak se mění lidé, nemusí být všechno jen historie. Název má i šanci na mezinárodní přesah, člověk potěší, ač Masaříka nerad, když v TA  Masaryk někde visí, ač domorodcům je fuk. Jak metropole roste, roste i název. Tu vhodno připojit čárový nebo podobný kód. Možná tudy cesta, jen unikátní šifra.
0/0
3.11.2013 22:58
Foto

kód možný
nedavno jsem se v hovoru ptal čínského středoškoláka studujícího zde, odkud pochází. "Ále, to je taková díra, to ani nemá pořádný méno, to má milion lidí, asi jako Praha, akorát je tam hodně víc čisto". 
0/0
4.11.2013 4:18