Diskuse k článku

Jihočeský učitel: Komunisté a řídit školství? Nepředstavitelné!

„Teď je pojistkou proti komunistům rada, pak to bude zastupitelstvo... A pak?“ ptá se iniciátor protestní petice Martin Rosocha.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Atka

Politiku nechte mimo školy
Je vůbec možné, že takový člověk učí na střední škole? Děti a mládež lze lehce zfanatizovat. Ti, co s Vámi nesouhlasí, mají strach se k tomu přiznat. Dovedete si představit, že by totéž  udělala paní Baborová? Neudělala, věnovala se svému povolání a politiku do škol nezatahuje. A vím, že děti ji mají rády, oceňují, že je umí naučit. Dělejte, pane Rosocho, totéž.
0/0
22.11.2012 17:18
Foto

Politika do školy patří, a to na prvním místě.
Vydržte, pane Rosocho! 
0/0
22.11.2012 18:32
Foto

Křivan

Školský zákon, platné znění
 Zákaz činnosti a propagace politických stran a hnutí, zákaz reklamy  § 32 (1) Ve školách a školských zařízeních není povolena činnost politických stran a politických hnutí ani jejich propagace. (2) Ve školách a školských zařízeních není povolena reklama, která je v rozporu s cíli a obsahem vzdělávání, a reklama a prodej výrobků ohrožujících zdraví, psychický nebo morální vývoj dětí, žáků a studentů
0/0
22.11.2012 18:57
Foto

Co má společného skutečnost, že
komunisti byli a jsou zločinecké svině, a fakt, že se jeden odvážný člověk na to odvážil upozornit se zákazem propagace politických stran na ve školách?
0/0
22.11.2012 21:08
Foto

Křivan

Využívá své žáky
Využívá k prosazování svých politických názorů své žáky. Říká Vám něco Pol Pot a jeho dětská armáda? Němci natočili nedávno film o tom jak učitel dokázal ze svých žáků nadělat rychle poslušné ovce. Křičet proti komunistům není odvaha, ale jen naplnění parciální politické objednávky. A už se konečně naučte psát slušně.
0/0
23.11.2012 8:30
Foto

Zkuste si znovu přečíst
znění příslušného paragrafu školského zákona. Pak, než znovu začnete něco blábolit o polpotovi, si odpovězte na otázku zda pan Rosoch propagoval ve škole nějakou stranu nebo nepropagoval.  Mimochodem o výcviku dětských vojáků zřejmě víte hovno, a zřejmě i o spoustě jiných věcí, jinak byste nemohl jedno ze základních občanských práv - tedy svobodu slova - a to, že někdo veřejně říká všeobecně známé skutečnosti,  přirovnávat k výcviku dětských vojáků.
0/0
23.11.2012 9:54
Foto

Křivan

je třeba číst celý text ne jen to co se hodí
http://cs.wikipedia.org/wiki/Politick%C3%A9_hnut%C3%AD
0/0
23.11.2012 13:30
Foto

Celý text?
Já jsem zřejmě na rozdíl od vás celý text školského zákona přečetl a garantuji vám, že ani tam ani nikde jinde není uvedeno, že by kritika zločinecké strany naplňovala skutkovou podstatu §32 zákona č. 561/2004 Sb. Jestli nevěříte tak podejte stížnost na zmíněnou školu na odbor školství příslušného krajského úřadu. Vzhledem k momentální politické konstelaci na krajích vám určitě vyjdou maximálně vstříc, pokud budou jen trochu moci.  Ovšem moci budou leda kulový, protože jak škola tak pan učitel se ničeho protizákonného nedopustili.
0/0
23.11.2012 21:01
Foto

Křivan

Taky Vám něco doporučím.
Taky Vám něco doporučím. Iniciujte opět se senátorem Štětinou návrh na zrušení zločinecké strany. Máte přeci v parlamentu většinu. Až toho dosáhnete, bude platit Váš předchozí text. Takhle je to jen blábol. Také můžete porovnat podíl majetku České republiky a jejích občanů na celkovém majetku v České republice před a po roce 1989. Pak nás informujte jak jste dopadl. Ve srovnatelných cenách.
0/0
24.11.2012 10:34
Foto

Urvisu

Psi mají taky rádi svého pána, oni nemají na výběr, díky misce se žrádlem jsou lehce zmanipulovatelní… už vidím, jak sedmiletý školáček vnímá paní Baborovou jako třídního (no vida, dokonce ve dvojím významu) nepřítele, protože mu nechtěla dát autíčko na hraní. Jde o to, jestli paní Baborovou mají rádi i dospělí lidé, Atko, například takoví lidé, kteří během normalizace nemohli díky komunistkám, jako je paní Baborová, studovat střední ani vysoké školy, umělecky tvořit, cestovat, číst kvalitní literaturu, svobodně vyjadřovat své názory a zrovna teď, čirou náhodou, posílají své děti anebo vnoučata, do kterých vkládají své zprzněné sny, k zápisu do školy pod knutou paní Baborové, ženy, která je ztělesněním normalizačního svinstva v justici a ve školství. S názory dětí na paní Baborovou tady nešachujte, Atko, to jsou jen falešné tanečky, ty děti živí jejich rodiče, budeme se bavit o rodičích těchto dětí. Dokážete si představit, že by rodiče pustili na protikomunistickou demonstraci své děti, kdyby jim to sami neschvalovali? Já ne. Já osobně si přeji, aby paní Baborová předvedla, co umí. To je ale pouze můj názor a ještě jednou zopakuji: "Pokud se komunisté chtějí znovu zařadit do řídících procesů ve společnosti, měli by se rozumně a velkým obloukem vyhýbat resortům školství a justice, není moudré hned zkraje dráždit hada bosou nohou." ............................................ Jinými slovy – chybu udělal hejtman Jiří Zimola!, opět velmi mladý a sociálně nevyzrálý partajník na příliš zodpovědném místě. Zimola měl komunistům i Baborové jejich hloupý nápad rozmluvit dříve, než se strhnul poprask. Voliči by neměli podporovat instalaci mladých uch do politicky zodpovědných funkcích – nedostatek zkušeností nelze nahradit entuziasmem, asertivním chováním a vychlámanými ksichtíky ála Standa Gross anebo Bohuslav Sobotka a naopak přebíjet neschopnost mladých uch latentním fašismem při obsazování pracovních míst ve firmách anebo v redakcích publicistických serverů jako je Česká pozice :)
0/0
23.11.2012 10:33