Diskuse k článku

Jen aby obsazení Krymu neskončilo jaderným průšvihem...

Ukrajinským nacionalistům k zisku atomové zbraně stačí mít hodně peněz a správné telefonní číslo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

V.Hricák

Opravdu jde pouze o český humor?
USA a NATO zaslaly Rusku výzvu,aby se jejich vojáci stáhli z Ukrajiny.Ruská odpověď přišla až za čtyři dny.Sestavení seznamu míst,odkud by se naopak měli stáhnout američané,potažmo NATO,trvalo poněkud déle. PS Doporučuji shlédnou některý z dokumentů na Videonet.cz, z cyklu boj o Sýrii.I když připouštím,že se může jednat o jednostraně podávané informace,rozhodně to vrhá poněkud jiné světlo na dění v této zemi.A alespoň v mých očích značně vybledla ona svatozář západních zemí,kterou se sami snaží glorifikovat svůj boj za svobodu a demokracii v různých částech světa.Vyzbrojovat a otevřeně podporovat pošuky,kteří s výkřikem Aláh akbar uřezávají za živa hlavy a údy svým nepřátelům,svědčí o ztrátě posledního zbytku soudnosti.Docela bych přál Francii,aby se něco podobného začalo dít i u nich.Když jejich hlava státu křičí,aby Asad umožnil nástup nové demokracii.Pěkně děkuji.
0/0
17.3.2014 5:31
Foto

Jaroslav Klenot

Český vtip předchází dějiny
Odkudsi i NETU: "To, že Rusové chtějí vyprovokavat válku dokládá skutečnost, že umístli svoje území do nebezpečné blízkosti našich vojenských základen."
0/0
15.3.2014 23:48
Foto

Jaroslav Klenot

Proč?
Proč byla československá vojska v roce 1938 v Sudetech?
0/0
15.3.2014 23:43
Foto

Josef Novak

Aby bránila československé
Aby bránila československé obřany před nacistickým terorem!
0/0
16.3.2014 8:11
Foto

Vi3ol

Občané Krymu zapomněli na jedinou správnou volbu
SAMOSTATNOST!
0/0
15.3.2014 8:27
Foto

Ctenarcp

Pochod lotyšských veteránů z jednotek zbraní SS
se koná pravidelně 16. března na lotyšský den legionářů. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/330454-lotyssky-ministr-prisel-o-post-protoze-chtel-na-pochod-veteranu-ss.html
0/0
15.3.2014 7:01
Foto

Josef Novak

Na Ukrajině západ podporuje nacisty
Na Ukrajině západ podporoval neústavní puč proti zvolené vládě, který provedly, mimo dalších, i fašistické/neonacistické úderné jednotky (Svoboda, Pravý sektor), vedené americkými tajnými službami. Po ruském protiúderu americký prezident Barack Obama prohlásil, že jakékoliv referendum na Krymu „poruší ukrajinskou ústavu a poruší mezinárodní právo“.To je jen jeden z posledních případů hromadného znásilňování „mezinárodního práva“. Trestní rejstřík je sáhodlouhý, včetně bombardování Srbska NATO po 78 dní v r. 1999, aby se umožnilo Kosovu se odtrhnout; americké invaze v r. 2003 a následné okupace s náklady bilionu dolarů a vytvoření občanské války v Iráku; bombardování Libye NATO/AFRICOM v r. 2011 za dovolávání se R2P („zodpovědnosti chránit“), jako krytí pro změnu režimu; amerických investic do odtržení na ropu bohatého jižního Súdánu, aby se Číně přivodil další geopolitický bolehlav; a amerických investic do mnohaleté občanské války v Sýrii.Přesto Moskva stále (bláhově?) věří, že mezinárodní právo by mělo být respektováno – předkládá Radě bezpečnosti OSN tajné informace o všech západních výzvědných krocích a psychologických operacích, vedoucích k puči v Kyjevě, včetně „výcviku“ poskytnutého Polskem a Litvou, nemluvě o zapojení tureckých tajných služeb do organizování druhého puče na Krymu. Ruští diplomaté volali po nezaujatém mezinárodním vyšetřování. To se nikdy nestane; báchorka Washingtonu by byla zcela odhalena a vyvrácena. A proto americké veto v OSN.Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov také vyzval Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, aby objektivně vyšetřila, jak to bylo s odstřelovači, kteří v Kyjevě stříleli na všechny v dohledu, jak odhalil estonský ministr zahraničí šéfce zahraniční politiky EU Catherine Ashton. Podle ruského velvyslance v OSN Vitalije Čurkina by „vyšel najevo zcela jiný obrázek, než ten, který vykreslují americká média, a, bohužel, někteří američtí a evropští politici“. Netřeba říkat, že žádné vyšetřování nebude.
0/0
14.3.2014 12:40
Foto

Ztráta paměti?
Československo 1989 -nevolená vláda pro období do řádných voleb na podzim 90. Měl jste s tím problém? V dnešní době se nacismu v jeho původní podobě současný režim ruský, přesněji moskevský (Sibiř má jiné priority) dost podobá. Sám se tak pochopitelně nenazývá, mnoho znaků shodných resp. podobných. Hitler byl v jednom evropský- byl čitelný. Z Mein Kampfu bylo jasné, čím Hitler je a kam míří. Malý Velký Putin zatím nahlas formuje jen expanzní politiku. To "vnitřní" se dělá tišeji, po komunisticku. Málo pozornosti věnováno zmizení zřejmě již desítek novinářů, ukrajin.a turkmen. aktivistů . To je fofr.
0/0
20.3.2014 10:15
Foto

Josef Novak

Na Ukrajině západ podporoval
Na Ukrajině západ podporoval neústavní puč proti zvolené vládě, který provedly, mimo dalších, i fašistické/neonacistické úderné jednotky (Svoboda, Pravý sektor), vedené americkými tajnými službami. Po ruském protiúderu americký prezident Barack Obama prohlásil, že jakékoliv referendum na Krymu „poruší ukrajinskou ústavu a poruší mezinárodní právo“.Zatímco Rusko dodržovalo mezinárodní právo a neprojevilo v posledních 14 letech sebemenší náznak agrese, USA a NATO činily opak. Jen USA samotné zasahovaly v následujících zemích: Sierra Leone, Nigérie, Jemen, Afghánistán, Filipíny, Pobřeží slonoviny, Irák, Gruzie, Haiti, Džibuti, Keňa, Etiopie, Eritrea, Pákistán, Libanon, Somálsko, Libye, Uganda, Jordánsko, Čad, Mali, Turecko. NATO mezitím bylo zapojeno do intervence v Bosně a Hercegovině, intervence v Kosovu, do afghánské války, a z poslední doby do intervence v Libyi a syrii ; poslední dvě uvedené byly naprostým fiaskem a zanechaly tyto dvě země v troskách a anarchii. Kde jste byli VY HUMANITÁRNÍ HAVLOIDNÍ BOMBARDÍŘI ???!!!
0/0
14.3.2014 12:34
Foto

Josef Novak

:-DD
:-DD
0/0
14.3.2014 12:32
Foto

K86a90r77e33l 22V25y29š29a67t72a

Hodně proč
a jednoduchá odpověď mojí babičky by bylo "pro slepičí kvoč". Co by dělala nějaká komise OBSE na Krymu, když nejak opoměla svoje "pozorování" začít na západě Ukrajiny a hlavně v Kyjevě. Krymští obyvatelé jsou zrovna v takové napjaté době asi nadšeni nepřátelskými pozorovateli. Když dostala OBSE nabídku monitorovat průběh referenda, odmítla to z důvodu nelegimity krymského parlamentu, ale dosazená vláda pod nátlakem teroristů a fašistů v Kyjevě má u ní plnou legitimitu. To jsou ty proto. Ruská vojska jsou na Krymu podle smlouvy a nikdo nemá žádné důkazy, že neoznačení vojáci jsou součástí ruské armády. Že jeden z vojáků řekl reportérovi že je Rus, no a co, na Krymu se to jen hemží rusákama, je jich tam cirka 60 procent populace.Třeba jsou to vycvičené jednotky, třeba i z ruského vojska, pak je to matení světové veřejnosti srovnatelné jen s konáním západních mocností v Kosově. Máme se hádat a diskutovat kdo je větší lump, rusáci s Krymem, Osetií, američané s Kosovem, Afganistánem, Irákem, pravda není ani na jedné straně, pravda je v síle a převaze zbraní. Tak jak to vždy provázelo lidstvo od nepaměti.vítězí ten, co má v dané době lépe nabito.
0/0
13.3.2014 15:59
Foto

Georgerici

Proč označujete statečné ukrajinské vlastence za NACIONALISTY ??
1. Zombie má jméno Uljanov, moloch všeho zla dnes je kryptokomunismus2. Ivan řeže "Ivana" , aby neztratil kontrolu nad sovětskou koloniíJednoduše, prostě, krátce, stručně, výstižně, tak se pracuje s pravdou. gr
0/0
13.3.2014 12:52
Foto

V.Hricák

Aniž bych chtěl dělat Putinovi advokáta,
vzpomenete si na americkou reakci,když se rusové rozhodli umístit jaderné zbraně na Kubu?Nebo na aktivní podporu opozice,když v Hondurasu začaly převládat myšlenky komunismu?Je to jedno.Žádná velmoc nechce mít za svými humny silnou ideologickou opozici.Netroufnu si odhadnout,kam až je jedna každá strana ochotná zajít.V jednom mám ale jasno.Putin nikdy nedopustí,aby mu v jeho těstné blízkosti vznikla takto silná,prozápadně orientovaná země.To je pouhé konstatování faktu,že mezi rusy a američany není až tak velký rozdíl.
0/0
14.3.2014 6:01
Foto

Jasně, tohle chápu
stačí se podívat na mapu, Černé moře, Krym a představit si, že na Krymu by mohly být základny NATO, v přístavch by kotvily letadlové lodi USA a je na bíledni, že Rusové tohle nemohou připustit. Jenže tohle se mělo řešit diplomaticky v době, kdy se rozpadl Sovětský svaz, vznikla Ruská federace a Ukrajinská unie, a ne až teď formou vojenské agrese. To je porušení všech lidských práv a práv národů na samostatnost. Podle mého soudu Rusko jen vyčkávalo na dobu, kdy získá opět sílu, jak vojenskou, tak diplomatickou, aby si mohlo dovolit použít osvědčený způsob.
0/0
14.3.2014 9:15
Foto

Jan Novak 5935736830370

Je na bíledni, že Rusové tohle nemohou připustit
Souhlas. A v době, kdy byl rozpadnut Sovětský svaz se to řešit nedalo. Jelcin byl furt namol.
0/0
14.3.2014 21:06
Foto

V.Hricák

Ale ono se to řešilo.
Teda alespoň z nějaké části.Po rozpadu SSSR vzniklo Společenství nezávislých států.V tom byla sice garantována územní celistvost čerstvě osamostatněných republik,ale byla zároveň Rusku garantována i záruka bezpečnosti.Jak by asi měli rusové reagovat?Nejdříve vstoupily do EU a NATO pobaltské republiky a nyní o to usiluje i Ukrajina.Jenom krátká poznámka.Kdyby k této události mělo dojít dnes,asi by to neproběhlo v takovém klidu,jako to proběhlo ve své době.Já nepopírám právo každého národa na samostatnou politiku.Na druhou stranu připomínám,že ne každá země si může tento luxus dovolit.Jedno,jestli je bude řídit západ,nebo východ.Proč západu tolik vadí jaderný program Sev. Koreje,nebo Iránu.Diktoval v této otázce někdo USA,nebo V.Británii?Smiřme se proto s tím,že země nicotného významu si mohou dovolit samostatnost pouze v rozsahu,kterou jim mocnosti dovolí.V otázce angažovanosti západu ve sférách ruského zájmu bych dodal asi toto.Docela rád bych viděl reakci američanů,kdyby nyní začali rusové podporovat drogovou mafii v Mexiku.Třeba,jako reakci na americkou pomoc Ukrajině.
0/0
16.3.2014 14:43
Foto

Josef Pepa Nos

Mlátící Chruščevova bota do stolu OSN.
Z této chaplinovsky směšné idiocie sovětského nadčlověka také vznikla kdysi panika s následným strachem z atomového zničení naší Zeměkoule. Zde občas zmiňovaný Bob Dylan o tom dokonce složil píseň HARD RAIN´S GONNA FALL. Dnes by se hodila píseň POSLEDNÍ SMRDUTÝ ZÁVAN ZAHNÍVAJÍCÍHO KOMUNIZMU.
0/0
13.3.2014 11:19
Foto

Jenže ten smrad
může otrávit zase jednu generaci. Život lidský je příliš krátký na to, abychom si mohli dovolit čekat, až poslední bolševik zhebne a dokonce přestane hnít a otravovat vzduch svým smradem. Odjakživa to lidé řešili tak, že mrtvolu zakopali, takže lopaty, krumpáče a jdeme na to.
0/0
13.3.2014 12:14
Foto

Avanti

Nějak ti uniklo, že dnešní Rusko ovládají konzervativci
jako je Putin a jeho strana Jednotné Rusko. Kde je dnes konec bolševikům? Pravda Komunistická strana Ruské federace je sice stále nejsilnější opoziční stranou, ovšem významem jenom zhruba na síle bolčeviků v roce 1917 (20-25%).
0/0
13.3.2014 22:01
Foto

Josef Novak

Nemusím být psycholog a ani
Nemusím být psycholog a ani psychiatr, abych z textu poznal pohnutí mysli...§ 356Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.(2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1.(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebob) účastní-li se aktivně takovým činem činnosti skupiny, organizace nebo sdružení, které hlásá diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou, třídní, náboženskou nebo jinou nenávist.
0/0
13.3.2014 10:08
Foto

Josef Novak

Ostatně soudím, že jsi
Ostatně soudím, že si vypatlaný idiot, papouškující nacistické poučky! Nehledě na to, že svým prohlášením se dopouštíš tr. činu hanobení národa , rasy a přesvědčení podle českých zákonů!
0/0
13.3.2014 9:04
Foto

Označením mne
za idiota může pouze psycholog, nebo psychiatr což Atilo určutě nejsi, protože si pleteš trestný čin hanobení s běžným označením osoby a jeho vlastností nebo stavu. Označením líný Rus je pouze charkterizován jeho vztah práci a pracovní činnosti, označení ožralý Rus je pouze lidovým chrakterizováním jeho stavu pod vlivem alkoholu. S nacistickými poučkami to pochopitelně nemá nic společného, jelikož Rus není rasa, pouze národ bílé rasy a to jsme my Češi také. Přesto ti odpouším a vrať se do hrobu. Jo a pozdravuj tam Stalina a Gottwalda.
0/0
13.3.2014 9:56
Foto

Rusko
má jistě celou agresi na Ukrajinu, která zdaleka nekončí. dokonale promyšlenu a jakýkoliv odpor včetně použití jaderné zbraně nemá šanci. Je úplně zbytečné pane Jochu problém vyhrocovat až do apokalyptických rozměrů. Stále připomínám, že Rusové jsou líní ožralové a potřebují stále, aby je někdo živil, takže nedopustí žádné katastrofy, které by tento záměr zmařily.
0/0
13.3.2014 7:47
Foto

Josef Novak

jak vysvětlite rozdíl mezi
jak vysvětlite rozdíl mezi Krymem a Kosovem?. Argumenty proti spojení Krymu s Ruskem jsou vyfutrovány odkazem na to, že v Kosovu bylo násilí a navíc, Kosovo se nespojilo s jinou zemí, třeba s Albánií. Jakýsi Jefim Fištejn to hlásal v Hydeparku. Referendum o osamostatnění Krymu prý je nezákonné, protože něco takového ukrajinská ústava nezná. To je zajímavá myšlenka, a to hned ze dvou důvodů. Zaprvé: Delegalizuje převzetí moci v Československu v roce 1989. Je totiž vcelku dobře známé, že naše ústava určovala, že vedoucí silou společnosti je předvoj dělnické třídy, tedy KSČ. Zbavit KSČ moci bylo tedy protiústavní.Rozdíl mezi Kosovem a Krymem je v tom, že prvně jmenovaný útvar byl poslední kartou ve hře na rozbourání zbytku Jugoslávie. Krym je celkem nečekaně vyneseným trumfem v probíhajícím obkličování Ruska vojenskými základnami. A tady byla překročena tenká červená linie!!
0/0
13.3.2014 6:58
Foto

Globálnější pohled neuškodil
S panem Jochem bohužel souhlas. Trochu odbočím od jádra: je to pár let, proběhla zpráva, že řecký dluh by se dal vyřešit odprodejem části ostrovů severským zájemcům. Řecko na zájem nereagovalo, půda není předmětem, ale inspisrací příspěvku níže. Definovat agresoraZ více zdrojů třeba den po dni zdokumentovat jednání ruských řádných vojsk i para-jednotek, kdo kde minuje....kromě panem Jochem zmíněných akcí na pevnině, zde byla i ruská blokáda ukrajinských vojenských lodí. V námořním právu je podobná blokáda doklad agrese. Rusko dlužník ?Kolik stojí ostrov ? Kolik stojí poloostrov? Nedavno jsem na ČP zmínil názor, že záborem (odnětím, krádeží...jak libo) ukrajinského území (budov, závodů, polností, bytů...nerost surovin, rekreačního pobřeží...) se Rusko stává největším dlužníkem Ukrajiny, jen to řádně vyčíslit (kdyby mělo Rusko Krym vyplatit, zhroutilo by se). A všichni s Ruskem dobudoucna jednat hrdě já pán, ty pán, ale vědomím jeho (s prominutím) "hovna na podpatku". P.S. "Odsun" Jsem zvědav, jaký eufemismus se najde pro vyhnání Ukrajinců ukrajinské, ruské,tatarské či jiné národnosti, kteří nebudou chtít žít (popř. nebudou trpěni) v novém státním útvaru. Jak se nazve arizace (fuj!) rusizace jejich domů, polí a zahrad. Bude to vypadat jako v Mugabeho Rhodesii, nebo "kulturněji"- na český způsob r.45? Týká se i těch Rusů s ruským pasem, kteří se s životem na Ukrajině identifikovali a nechtějí zpět do širé náruče matičky Rusi.
0/0
13.3.2014 2:50
Foto

Kiebitz

Starý příběh líčí zemi, kde lidé
vzali hraniční mezníky a odnesli je více do vnitrozemí. Mezinárodní normy jistě budou nějak ošetřeny, smutný je faktický stav. Na posovětském smetišti zle snad rychle pohádkově zbohatnout, ale konstituovat stá i vnitřně, tak snadné není. Je to opačný proces, než vexláctví. Mohli bychom si to užít, česko se stává poslední bezpečnou zemí pro obchod tam lihem a kuřivem, "kdo to má?" Humanitární pomoc také je štědrá k celému okolí. Chyba jen, že sami tomu nejsme tak daleko, kumulace moci, ztráta kontroly moci, parlament se stará o prohibici na parlamentním baru, jiný bude budovat školky na školkování dítek, další rozbije bytový trh... Ty trendy jsou náramně podobné. Jen toho separátu - až to odezní i koniny - máme zatím dost.
0/0
12.3.2014 22:21
Foto

K45a53r91e77l 53V88y50š49a61t95a

Ne četnici, ale ustašovci.
Jenom mi nejde na rozum, když Vaši muslimové A válčí muslimové B tisíce kilometrů od USA, proč se do toho mírotvorce Obama s prominutím s....
0/0
12.3.2014 21:38
Foto

Pepan25

Není nad nálepkování
Ustašovci, banderovci ... Historie se může různě vykládat, ale s tím úplným překrucování je problém. Začátek chorvaského úsilí o odtržení od Jugoslávie doprovázely podobné incidenty:http://en.wikipedia.org/wiki/Pakrac_clash
0/0
13.3.2014 14:48
Foto

J66i88b 39J13i47b 5714864387567

Vesměs souhlas, jen s těmi
Vesměs souhlas, jen s těmi ženevskými konvencemi to bude krapet složitější. Oni sice Krymští Marťané nemají ruské nášivky, ale jakési uniformy mají a jsou tak zřetelně odlišeni od civilního obyvatelstva. Přičemž oficiálně se hlásí k místní domobraně… nepochybujte o tom, pane Jochu, že i toto ruští plánovači Krymského anschlussu domysleli do detailů předem.Nemluvě o tom, že v situaci kdy mají rusáci několik tisíc rukojmí v podobě ukrajinských vojáků, se mohou Ukrajinci dovolávat Ženevské konvence tak nanejvýš na oné místnosti.
0/0
12.3.2014 20:44
Foto

K88a66r95e59l 38V55y81š81a31t55a

Naskýtá se otázka,
a tu si musí široká veřejnost klást, zda pan Roman Joch není tajným příznivcem obskurní ministraničky Ne Bruselu-Národní demokracie. Jeho dokonalá, výtečná znalost programu strany, proklamované odhodlání podpořit vstup ruských vojsk nejenom na Ukrajinu, ale kde kam, jeho podrobná znalost napájecích míst ruského kozáckého poníka, no není to podezřelé? Není to sofistikovaný způsob propagace a představení strany široké veřejnosti? To by se od autora který objevil velmi skrývanou skutečnost že mocnost, Ruská federace, porušila mezinárodní smlouvy, deklarace a podobné hloupé překážky prosazení mocenských cílů dalo čekat. Za takovou šokující informaci, že mocnosti porušují vše co se jim nehodí, by měl dostat Nobelovu cenu míru, zařadil by se mezi některé trapné nositele na čestné místo.
0/0
12.3.2014 20:00