Diskuse k článku

Jemný polétavý prach zabíjí a jeho regulace vázne

Vdechování jemného prachu má v ČR ročně na svědomí 6400 předčasně zemřelých a 2000 léčených pacientů se srdečními a dýchacími potížemi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 4.2.2013 23:55

A co kuřáci? Mají si kde hrát?

Je potřeba zakázat prachu, aby létal, a bude po problému! :-PJen tak na okraj, údaje o počtech úmrtí na důsledky "polétavého prachu" jsou podle mého názooru velmi problematické. Zřejmě by se muselo jednat o zcela nezpochybnitelné prokázání v každém konkrétním případě, že polétavý prach byl hlavní a zcela zřejmou příčinou vedoucí k úmrtí člověka jako hlavní faktor.V praxi jde většinou o souběh řady různých příčin, které mohou působit synergicky (viz třeba kouření, konzumace alkoholu, prašné prostředí atd.).No a když jenom na přímou "otravu alkoholem" (tím kolkovaným nezávadným) zemřou ročně stovky občanů ČR, tak mi vykládejte o tom, jak přesná čísla jsou úmrtí na vysokou prašnost v řádu tisíců ročně. :-)
Babaq 5.2.2013 19:51

Jasně, zpochybníme statistiky

Jasně, zpochybníme statistiky a je po problému!Přijď někdy pobejt do Ostravy. Nejlépe v zimě, když je inverze. A dejchni si. A vynásob si to pár desítkama zim. Jo, to se to potom hůř kecá. Ono se potom i hůř dýchá, opět to jde vysledovat ze statistik.Blbý je, že z Prahy je to sem daleko a známe politiky - jejich hlavní starosti je mydlit schody těm ostatním a chodit opatrně po svých schodech. Řešení problémů se nenosí. A když někdo vystrčí rypák, zpochybníme jeho statistiky a výzkumy a bude klid.
L. Novák 6.2.2013 7:55

Samozřejmě, Churchill kdysi říkal, že statistikám, které

si nezfalšuje sám, nevěří. Takže když tady autor mává jakýmys čísly, měl by k nim doplnit, kým a jakou metodou ta čísla byla získána. Vzpomeňte si, jak s úmrtností v dopravních nehodách "zamávala" změna časového limitu mezi dopravní nehodou a smrtí těžce raněných v důsledku této nehody... :-PP.S.:Ostrava má (celoročně) lepší ovzduší než Praha - s výjimkoupár desítek dní v roce (inverzní stavy).
Martin Hájek1 6.2.2013 10:53

Kouzlo statistiky

Krásným příkladem je statistika ČHMÚ, o které píšu výše.  Změníte předpoklady výpočtu a rázem snížíte emise prachu z malých zdrojů o 40 %. Samozřejmě jenom na papíře, který, jak je obecně známo, bohužel, snese všechno.