Diskuse k článku

Je třeba zvýšit počet policistů?

Návrh ministra vnitra Martina Peciny, aby vzrostl počet policistů o 3,5 tisíce mužů a žen, může vyjít státní pokladnu na miliardy korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Arny

Čím větší politický exot, tím košatější nápady
Nejdříve bylo policistů málo, tak byla reklamní kampaň na jejich nábor. Pak přišel nový ministr, policistů bylo moc, všechno zastavit, počty zredukovat. Padla vláda, nový ministr, policistů je málo, potřeba nabrat. Chce mi ještě někdo tvrdit, že ti exoti na ministerstvu mají mozek a jsou schopni analyzovat potřeby státu v oblasti zajištění bezpečnosti?
0/0
15.7.2013 9:03
Foto

Jiri Janecek

...
No, máte pravdu, ten počet jsem podcenil... Řekl bych, že z nadtarifů by se ten 3%-ní nárůst v pohodě zaplatil. Z výsluh by se dal pořídit druhý sbor...
0/0
13.7.2013 7:58
Foto

Furio

Výsluhy mají jeden zásadní problém
a ten přímo souvisí s astronomickými odměnami. Tak si totiž "management" uměle navyšuje výsluhovou penzi mnohdy právě na úkor podřízených a není výjimkou, že takový "vedoucí" odchází ve 40 letech věku s 30.000,- výsluhou/penzí! Přínos takového vedoucího, který prakticky nikdy v životě neopustil kancelář je značně diskutabilní i s přihlédnutím k jeho kvalitám, které nejsou hodnoceny podle jeho schopností, ale spíše podle jeho všehoschopnosti a dalších bohumilných vlastností jako je podlézactví, klientelismus apod.. Jinak bych neřekl, že se jedná "pouze" o +/- 100 hlavounů. On totiž i střední a nižší management dokáže daňového poplatníka pěkně podojit, když je s vedením zadobře, zejména pokud se jedná o "něžné" pohlaví!
0/0
13.7.2013 6:53
Foto

Jiri Janecek

...
No, ono těch tisíc policistů navíc (nebo zvýšení tarifů pro celý sbor) stojí asi o chlup víc než je milionový bonus ročně pro +/-100 hlavounů s politickými konexemi (i když proti Vámi zmiňovanému snížení odměn nic nenamítám... Jako ve všech oblastech veřejné sféry, i u policie jsem všemi deseti a ještě o něco víc pro práci za tarif... Ideálně podle jedné celostátní tabulky o 10 řádcích pokrývající kuchařku na ZŠ v Hlubokých Mašůvkách, rektora ČVUT, až po náměstka ministra zdravotnictví či Danielu Drtinovou...)O něco větší potenciální zdroj bych viděl v penězích na výsluhy... Ono i v případě těch "terénních" příslušníků se dá najít činnost, kterou mohou vykonávat do těch 65 let... A to nemluvím o detektivech, kteří po 15 - 25 letech odcházejí (občas přímo na druhou stranu barikády), i když by v následujících cca 10 letech mohli podávat ideální výkony.
0/0
12.7.2013 21:32
Foto

Furio

Navýšení platů policistů by se dalo poměrně snadno realizovat
přehodnocením astronomických odměn "managementu". A přitom by to daňového poplatníka nestálo ani korunu.
0/0
12.7.2013 20:28