Diskuse k článku

Je status USA jako supervelmoci udržitelný? A záleží to na Američanech?

Pro malé země, jež nemají možnost mluvit do řízení chodu světa, bude multipolární transformace představovat pozitivum.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Convidado

USA jsou zbankrotované!!!
 Ovšem americký dolar zůstává světovou rezervní měnou. To znamená, že USA může tisknout peníze, aby tyto účty zaplatily. Potud, pokud bude svět přijímat dolar jako světovou rezervní měnu, budou USA schopny ve svých válkách pokračovat.(zdroj:http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/usa-budou-pokracovat-ve-svych-valkach-dokud-dolar-zustane-rezervni-menou.html)
0/0
16.10.2012 8:01
Foto

Pragerz

jak se to vezme..
Konzumní tvář společnosti mě také příliš netěší - ale.. To opravdu chcete tvrdit, že za minulého režimu nebylo defakto cokoli (např to značkové oblečení, hodinky auto? - kdyby to bylo možné chtěl by ho býval každý) ze západu snem celých generací? To opravdu chcete tvrdit, že nebyl systém deformovaný aby vychovával poznamenané, poslušné soudruhy? To chcete tvrdit že člověk který před 50ti lety vystudoval obor "meliorace a půdoznalství" na tom byl lépe než člověk co studuje dnes? asi ne, že..Jinak lze se vůbec divit, že nemalá část studentů volí "nejmenší odpor" jak píšete, když taková možnost prostě je, a požadavky při pohovoru jsou mnohdy "vysokoškolské vzdělání" bez bližší specifikace? Dá se jim to snad zazlívat, když mnohé funkce na které dříve "stačila" maturita již si vyžadují diplom?
0/0
15.10.2012 15:36
Foto

Urvisu

Nádherná slova plná naděje, pane Lovasi, děkuji!… ostatně mám pocit, že v minulosti jsem ve stejném duchu na České pozici asi pět vět již napsal, tehdy bych se však nenadál, jak krásně si budu notovat s maďarskými novináři :)
0/0
13.10.2012 23:40
Foto

Sebop

S tím, že hloupnutí patří k naším velký problémům bych souhlasil
Obávám se, že všeobecné hloupnutí a mravní relativizmus jsou vedle dramatického poklesu porodnosti v 90. letech (v důsledků nových možností a nástupu kultury egoismu a konsumerismu) a následného stárnutí populace, naše největší problémy.Pod rouškou pseudemokracie a politické pseudokorektnosti jiz vyrůstá celá jedna generace velmi dezorientovaných mladých lidí, mnohdy s vysokoškolským diplomem, třeba i z medicíny, kteří jsou totálně zblblí kosumerizmem a hluboce a upřímně věří, že značkové oblečení, luxusní hodinky a drahé auto jsou to nejdůležitější...Rozbití školních osnov a totální svoboda výběru předmětů ve vysokoškolském studiu, daná všanc mnohdy velmi málo orientovaným a nepříliš nadaným masám studentů, vede často k doslovné tuposti. Velká část z nich si volí takový obor studia a takové předměty, aby to "bolelo" co nejméně. Čím méně pak jsou vzdelaní, tím méně jsou pak schopni vůbec rozeznat jak moc nevzdělaní vlastně jsou, takže nedostatkem sebevědomí  netrpí. Tam nastupuje mechanismus zesilování hlouposti pozitivní zpětnou vazbou a vystačí si s marketingovými informacemi oblbujícími je ze všech stran na druhou.
0/0
13.10.2012 16:57
Foto

Sebop

viz níže.
viz níže.
0/0
13.10.2012 16:50
Foto

Olegis

A co si o tom myslí asijská studentka
studující v Usa:There is nothing that the USA is gaining from illegal aliens. The USA is losing, and losing badly. A country with a bad economy, high debt, high unemployment, and a failed experiment with multiculturalism, cannot be a superpower.http://www.vdare.com/articles/a-legal-asian-student-s-letter-to-pat-buchananNáš spolu-problém je v tom, že jsme díky Bruselu, SZ a mediím najeli na americký model inkluzivního školství které masově produkuje hlupáky.  Do budoucna nebudem Číně konkurenceschopní.
0/0
13.10.2012 13:10