Diskuse k článku

Je politické handlování s posty pořád ještě nemorální?

Psané právo by mělo vycházet z toho, co lidé vnímají jako správné a spravedlivé. Jenže z kauzy Nagyová vyplývá, nakolik mravy zdivočely.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Michal 29.6.2013 17:37

Co vnímá kanibal, umím si představit

Roky i po ukončení služby v socialistické budovatelské márnici jisté jinak prestižní nemocnice, mi vadily dekomponované tkáně. Vlastně už v dětství, kočky donesli do sena krtka a nechali ho tak. Stržené srnky u cesty jsem měl potřebu obejít. Utržené lidské pozadí po zapomenutém cadaveru jsem zvládl. Ale změna nastala až mnohem později, s rozvojem demokracie a lidských práv nezbylo než dvůr obsazovat psy. Ovšemže si polovinu masa zahrabali a s hrdosti mi je po týdnech přinášeli. Rezignoval jsem tedy na krmení, dovezené bedny jsem nejprve v mrazu vysypal, později celoročně, a nechal to na nich. Stal jsem se psem? Zpsovatěl jsem? Chápu tedy člověka, jemuž samoživitelka nebo rodina dala do vínku psí moresy. Morálka je také věc kontextu, rodinná konstelace, transgenerační procesy. Když mi nedaj (dětsví), vezmu si sám (banku) pěje se již v country songu. Právě rodinné kolapsy vedou k debaklu státu, nejde o nějakou děvku , třeba by byla až z Uher, jde o styl, nastavení, parametry. Když sneseme uherskou poběhlici na bilbordech, sneseme všechno. Ona osobně může být čistá jako lilie, je přirozené ženám na ocet se vdávat jak jen to jde, zajímají mne muži. Druhou manželku má i machometán, ale jde o to jak, zda potupné lhaní si do kapsy, nebo mužný čin. Za starou mladou, jsou dospělí, jejich věc, ale přímo. Tak i starosta v M., když jsem se divil, že ukradl milion (on ho vypral, koupil projekt a ten hodil do koše), poučil mne upřímností obchodníka s majonezama, "ani kuře..."
Reálskutečnost 29.6.2013 11:27

V normální demokratické společnosti, a ta v České republice není

je handlování s posty trestným činem se vším všudy.Je trapné, když téměř každý občan ČR dobře ví,že hospodařit se státním majetkem rádoby politici neumí.Každý už také ví, že u nás o všem prakticky rozhodují kmotři,kteří si při tom mastí kapsy jak se patří.Místo toho, aby každý poctivý občan proti tomu dělal to, co umí,téměř každý uvedený občan kecá, nic nedělá a jenom čumí.Nad pražským hradem nám také krouží UFO,pan prezident má směrem k němu nastavené ucho.Prezident se snaží o nápravu politické scény ze všech sila z toho, jak na to reaguje většina politiků, z toho by poctivý člověk blil.Předpověď počasí dobrá není, ale na politické scéně se všechno rychle mění.Prognóza vývoje na politické scéně v Česku momentálně velmi dobrá jea mezi lidmi v Česku se o tom hodně diskutuje.Věřit koalici pohádky o boji proti korupci?Těm pohádkám můžou věřit jenom pitomci.I když představa toho jak vláda sama se sebou proti korupci bojuje,například jak sama sebe fackuje, zajímavá je.Politickou scénu v Česku následující text popisuje.Občanů, kteří důvěřují současné katastrofální vládě koaliceje žalostně málo, předčasné volby by drtivě vyhrála opozice.Koalice se proto snaží za každou cenu prosadit volby řádné.Opozice bezohledně prosazuje předčasné volby mimořádné. Demokracii v ČR prospěje, když vzniknou nové politické strany.Strany nejen s čistým štítem a programem se vznešenými ideály.V těchto dnech vzniká ČESKÁ GLOBÁLNÍ DEMOKRATICKÁ STRANA, .a tato strana jistě nebude jediná silná nová strana, minulostí nepoznamenaná.ČGDS bude působit převážně v rámci vnitrostátní politikya při svém působení nebude používat marketinkové triky.ČGDS bude působit významně i celosvětově, tj. globálně,což je zřejmé z názvu této nové strany zcela jednoznačně.aksalibag@seznam.cz, to je kontakt, na který může napsat každý,kdo se chce v ČGDS angažovat a jeho vztah k politice není vlažný.www.miloslav7.blogspot.cz/ na této stránce může najít informaceten, kdo chce znát program nové strany, její stanovy a preference.Je čas, aby se politicky angažovali poctiví, čestní a spravedliví,když se podaří jich dost přesvědčit, začnou se v politice dít divy.Založit solidní, atraktivní politickou stranu nebylo nikdy snadné,nyní hluboká vládní krize k tomu vytváří podmínky mimořádné.
Doubeq 26.6.2013 11:14

Je to můj názor, ne fakta.

Pane kocourkovskej, definici úplatku jsem cucal z prstu MVČR: http://www.mvcr.cz/clanek/faq-vymezeni-pojmu-co-se-rozumi-pod-pojmem-uplatek.aspx a pokud to přečtete až do konce, je tam jedna krásná věta, která právě dělí společnost na 2 strany barykády a to na lidi sdílející názor podobný mému a názor podobný tomu, že se v případě kupčení s lukrativními posty výměnou za vzdání se mandátu poslance nejedná o úplatek, ale o politický obchod. Zda poslanci místa zízkali nebo ne už nevím, to je pravda. A Vy byste si neproklepnul jestli na tom něco vyvaříte nebo ne? Já jo. Podrobností o těchto konkrétních kauzách je veřejnosti známo pokud vím málo a rozhodne soud, zda se o trestná čin jednalo nebo ne. Každopádně tenhle článek je hlavně o názorech společnosti na tuhle morálně hnusnou oblast plnou sraček. Doufejme, že si orgáni činní nevycucaly z prstu důvody pro vzetí do vazby.
Blackberry 26.6.2013 9:22

co jmenování přátel na posty premiéra a ministrů?

Další policejní zásah by měl proběhnout v kanceláři prezidenta republiky. Přidělování postů svým kamarádům není o nic menším úplatkem, než trafiky exposlanců. Je morální obcházet ústavu ČR a vykládat ji po svém? Je prezident zástupcem lidu nebo jen svých voličů? Žádný politik není pro mě vzor hodný následování, nicméně se zřejmě musíme spokojit s menším zlem... V životě musíme rovněž obchodovat a přijímat alternativy, v práci, v rodině, mezi přáteli... Jaká ženská není zkorumpována? Přeci nepřidrží jen tak:-)) Vždy ji za to musíte něco slíbit, a dokonce i splnit... 
L. Novák 26.6.2013 9:11

Odposlechy nic neobsahují

M. Kalousek pro ČT po výslechu u státního zástupce (20.6.2013):"Konstrukce pana státního zástupce podle mého názoru připomíná mnohem víc třídní nenávist než právní názor."
L. Novák 26.6.2013 9:08

To jste si vycucal z prstu a nebo máte i nějaká fakta?

1) Jak je definován úplatek2) Jak získali poslanci místa po odchodu ze Sněmovny
Ctenarcp 26.6.2013 8:06

Co může poslanec PSP?

1) Hlasovat PRO     2) Hlasovat PROTI   3) Zdržet se hlasování   4) Nezúčastnit se hlasování   5) Vzdát se mandátu     Pokud si vyjedná jakoukoliv "náhradu" za to, že se nechá nahradit jinou osobou deklarující předem, že bude hlasovat opačně, jde o zobchodování ústavní funkce. Trestný čin.         Řekněme si ale po pravdě, že inkriminovaní poslanci nebyli tak skalními odpůrci církevních restitucí. Oni ztráceli pozice v ODS z jiných důvodů, tušili, možná věděli, že pád vlády klepe na dveře, a tak se chtěli zajistit bez ohledu na cokoliv jiného. Taková je pravda.                       A malý dovětek. Pokud policie nerozvrátí sdružení ušlechtilých lidí s čistými penězi, kteří v nejlepší chucpe tradici zachraňují klenoty českého filmu, něco nehraje. Appian se stále směje: http://rejstrik.penize.cz/24244341-nadace-ceske-bijaky   Letos Všichni dobří rodáci  http://art.ihned.cz/film-a-televize/c1-60135610-vsichni-dobri-rodaci-budou-ve-varech-digitalizovani-na-jejich-restaurovani-prispel-roman-z-cez    Monte Argentario  http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=645251    Nadace http://zpravy.idnes.cz/nejen-cesky-fotbal-se-pta-kam-zmizel-boss-miroslav-kriz-pid-/kavarna.aspx?c=A100628_131757_kavarna_chu
Edý 26.6.2013 7:40

Nesouhlasím

Nesouhlasím, že by z toho měli být všichni tři venku. Je to úplně stejné, jako když se přihlásíte do veřejné zakázky a též jí můžete pro svou firmu získat. Ale finanční úplatek (v tomto případě složení mandátu) dáváte jako pojistku. Předpokládám, že rozhodující budou odposlechy, kde se bude jasně mluvit o tom, co se komu dá nebo nabídne za složený mandát. A to nabízení je mimochodem také zajímavé. Pokud se do toho plete Beneš z ČEZu, Žaluda lobuje v ČD za post v dozorčí radě a možná i další spekulují nad tím, co by se komu mohlo kde nabídnout, tak to nevypadá, že by se šlo s vybranými posty na jistotu...
Doubeq 25.6.2013 20:56

Úplatek je pořád úplatek

Asi jsem z jiné dimenze, když budu tvrdit, že úplatek, ať se uplácí penězy nebo posty, je stále úplatek. Rebelové si podle mého názoru předem zjistili, zda se jim vyplatí příjmout místo trafikanta nebo ne a pochybuji, že by ho přijali, byť by jen trochu smrdělo málem. Na to je tahle volená elita (potěš koště) příliš shnilá a vychcaná aby opomněla prozkoumat výnosnost stánku s novinami a tabákem.
J. Schneider 25.6.2013 15:42

Ještě jeden moment tu je:

Napsal jste, že úplatkem pak je "post v dozorčí radě či představenstvu (poslanci by jej patrně jinak nedosáhli)". V tom případě jsou z toho všichni tři venku, protože se rozhodně nedá říci, že by bylo nereálné, aby se na ně dostali, když už v podobných a možná ještě lepších postech byli. A pak, přečte-li si kdo o prvorepublikových aférách, nesezná současné poměry nějak extra zvlčilými.A ještě něco - má-li kdo zasedat v dorozorčí radě ZDARMA, nebere to asi nikdo vážně, že by měl odvádět nějakou extra kvalitní práci a ještě za to ručit svým majetkem (v případě škodního řízení, jak je to u nás). Jsem pro to členy statutárních orgánů dobře platit, a v případě pochybení tvrdě postihovat.
Milota 25.6.2013 14:02

V SRN je minimum státních

V SRN je minimum státních podniků. V dozorčích a statutárních orgánech těch mála co zůstaly zasedají ministři příslušných resortů. Zdarma.