Diskuse k článku

Je olympiáda v Soči na „gay“ paškále kvůli azylu pro Snowdena?

Ruský zátah na „homosexuální propagandu“ dává Západu diplomatický klacek proti Kremlu jako na zavolanou. Byl to Putinův záměr?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Ctirad Bednář

Monogamie je ustálený termín.
Z Vaší zpovědi jsem vyrozuměl, že naučné slovníky nerespektujete a ustáleným termínům přiřazujete významy, které se Vám právě hodí. Navíc máte tu drzost, že se oháníte tisíciletou tradicí monogamie, přičemž jste si význam tohoto pojmu právě svévolně upravil.  Opravdu Vás nemohu považovat za partnera do diskuse.
0/0
22.8.2013 6:15
Foto

Ctirad Bednář

Přečtěte si mou větu výše ještě několikrát,
třeba ji pochopíte.
0/0
21.8.2013 23:21
Foto

Ctirad Bednář

Už se nechci opakovat,
takže jen stručně: slepci se nedožadují práva řídit auto. Pedofilové a homosexuálové se  svých údajných "práv" dožadují, přičemž jejich požadavky jsou pro naši civilizaci nebezpečnější, než kdyby slepci řídili motorová vozidla. Důvody jsem dostatečně vysvětlil níže.
0/0
21.8.2013 23:16
Foto

Černoušek

kriminalizace
Milý pane, ta tradice je také - mnohem zásadněji - založená na tom, že trestná mají být pouze jednání objektivně a přesvědčivě společensky škodlivá. Tak - je to jistě ideál, za kterým skutečnost tu a tam kulhá, ale faktem je, že - jak to nazýváte - "homosexuální styk" není v civilizovaných zemích trestný od konce 18. století (např. Francie), v těch méně civilizovaných od pozdější doby. Ani to Putinovo Rusko se neodvážilo takový zločin zavést a vymýšlí si nějaké účelově ohýbatelné "propagace". Trestný čin "homosexuální styk" tedy existovat nemůže, protože neexistuje jeho škodlivost.Za to, že něco není v souladu s Biblí, se už nějaký ten pátek netrestá... O postihování někoho za vrozenou vlastnost bych se, být Vámi, pouhých několik desítek let od skončení války vůbec nešířil (např. "vlastnost" židovského nebo romského původu = likvidace, ale koneckonců třeba i českého nebo polského původu (narážím na tresty smrti za tzv. "prznění rasy" za konsensuální soulož mezi "nadlidmi" a "podlidmi"). Tady sice čin máte, ale protože mezi Němcem a Němkou by o zločin vůbec nešlo, bylo to postihování za "vlastnost" například polské národnosti. 
0/0
21.8.2013 18:20
Foto

Černoušek

monogamie
Monogamie je párové soužití dvou navzájem nepříbuzných tvorů stejného druhu... Na čtení naučných slovníků si nepotrpím, takže Vás mohu potěšit, že to vymezení odnikud necituji (= zlí marxisté možná ještě slovníky nepřepsali). Groteskní mi připadá naopak Vaše bazírování na té různosti pohlaví. Monogamie je technický pojem a jako takový se nemůže na nějaká hloupá pohlaví vázat. Když bude přírodovědec popisovat chování pozorovaných zvířat v přírodě, popíše pojmem monogamie každé soužití, bez ohledu na to, zda heterosexuální nebo homosexuální. Že se v přírodě homosexualita vyskytuje u značného počtu zvířecích druhů, je Vám, doufám, známé. Stejně jako u člověka je to samozřejmě minoritní záležitost. A dodávám, že "manželství homosexuálů" neobhajuji. Je mi to úplně lhostejné, natož abych ho obhajoval. Na monogamní soužití s někým registrované parterství ani manželství příliš nepotřebujete (i když Vaše církev tvrdila donedávna opak, resp. dodnes to tvrdí vůči svým členům).Jak jsem naznačil, je to sekulární právní instituce, takže její obsah určuje vůle demokratického zákonodárce. Můžeme se jistě bavit, jestli je rozumné, aby LGBT o manželství usilovali. Vyhraněný názor na to nemám (nějaký pojem monogamie je ale to poslední, co by tomu bránilo).
0/0
21.8.2013 17:57
Foto

Černoušek

ad politická korektnost
 konečně, kdo žil v normalizačním ČSSR, ví o tom úzkostném politickém tiku svoje. Česky má ten jev název trochu jadrný (p.......t), zkrátka angličtina nedosahuje výrazových kvalit češtiny.
0/0
21.8.2013 17:24
Foto

Černoušek

Promiňte!
Bohužel jsem z toho druhu hlupáků, který - narozdíl od vás - nenosí kompletní texty směrnic a nařízení v hlavě. Protože jsem o Vámi popsané směrnici nikdy neslyšel, prosím o bližší informace. Link mít nemusím, postačí mi, když sem z hlavy napíšete její číslo. Snad nežádám tak moc...
0/0
21.8.2013 17:15
Foto

Ctirad Bednář

Psal jsem o monogamii, tak jak tomuto pojmu odjakživa
bylo rozuměno. Nenajdete jediný slovník cizích slov starší než deset let, který by tentno pojem vysvětloval Vaším způsobem. Pokud nějaký nový naučný slovník tvrdí to, co Vy (o čemž pochybuji), pak je to jen důkaz vlivu homosexuální lobby a neomarxistický pokus pomocí newspeaku vyvrátit tradici z kořenů. O to je Váš pokus ohánět se tradicí monogamie při obhajobě "manželství" homosexuálů směšnější.
0/0
21.8.2013 13:00
Foto

Ctirad Bednář

Hlupák potřebuje link,
myslíci vidí, co se děje a ví, kdo nás řídí.
0/0
21.8.2013 12:46
Foto

Černoušek

...
Ano, taky jsem si článku o těch kontroverzních tématech všiml. Je to zajímavé, i když chybí sociologické studie, kdo jsou vlastně typičtí wikipedisté a kdo na wikipedii nejčastěji chodí pro informace, což se může v různých zemích lišit. Také bych odhadoval - české články jsou většinou ne moc dokonale ozdrojované - že právě taková kontroverzní témata (homosexualita, komunismus...) jsou u nás více než jinde místy politického boje mezi wikipedisty. A to je nekalota, když někdo cíleně mění wikičlánek ve snaze ovlivňovat mínění čtenáře. Ze společenského hlediska to téma rozhodně není vyřešené a uzavřené tím, že někdo přijal nějaký zákon o registrovaném partnerství. 
0/0
21.8.2013 12:40
Foto

Černoušek

...
 Tady se můžete podívat na Youtube na jeden film, který se celý od začátku až do konce kolem slov „Nebudeš obcovat s mužem jako s ženou, je to ohavnost“ točí. http://www.youtube.com/watch?v=N5sgHus_ESI
0/0
21.8.2013 12:10
Foto

P73a62v35e86l 27Š44i83m79e25k

Zajímavé je, jak jsem se
Zajímavé je, jak jsem se nedávno dočetl, že v české Wikipedii je homosexualita nejkontroverznějším tématem mezi encyklopedisty. Žádná jiná země nemá toto téma na prvním místě v intenzitě debaty. Vypadá to, že jsme přesně na hranici - na západ od nás homosexualita nikoho nezajímá (proč se hádat - je to dávno vyřešená věc) a na východ od nás také nikoho nezajímá (proč se hádat - je to hřích a svinstvo). 
0/0
21.8.2013 12:06
Foto

Černoušek

...
 Monogamie je párové soužití 2 lidských jedinců, na pohlaví nezáleží. Navíc jde o princip, ne o dogma (nevěra i prostituce vyskytovala co je svět světem - ať se nám to líbí nebo ne). Výhradná citová a sexuální pozornost jedné osoby ke druhé - přinejmenším po určitý čas - je biologicky (hormonálně) daná. Proto má monogamie i biologický základ. Ty výjimečné společnosti, které mají nebo měly skupinová manželství, k tomu měly většinou nějaké historicky dané hospodářské nebo náboženské důvody. Homosexualita jako sklon tu je odjakživa. Manželství dvou mužů tu nebylo (ono ani formální manželství muže a ženy tu není déle sotva než pár tisíc let), to máte pravdu. Jenže dříve to byla náboženská instituce, dnes je to sekulární instituce.Rozhodně to svědčí o prestiži (nebo praktické užitečnosti) této instituce ve společnosti, ve které o to gayové a lesbičky usilují. Kdyby bylo manželství v úpadku a prestiž nemělo, asi by o to neusilovali. 
0/0
21.8.2013 11:55
Foto

Černoušek

...
z PP jsem viděl jen nějaké fotografie v článcích na internetu, ale nemám z nich dojem, že by tam byla nějak podstatná část účastníků "polonahá" nebo se dokonce chovala nějak nemravně. Na běžném koupališti nebo u řeky nebo i v parku narazíte na víc polonahých lidí (podle Vás proto "deviantů") než bylo tam. Ale podotýkám - mohu se mýlit, narozdíl od Vás (zřejmě) jsem ten průvod neviděl.
0/0
21.8.2013 11:36
Foto

Černoušek

hmm
Dobře, dejte sem tedy link na směrnice podporující postupné zaplavení Evropy přílivem imigrantů ať si to přečteme :D "ideologie politické korektnosti“, která nahradila dřívější zastaralý, a proto směšný marxismus-lenismus."Politická korektnost tam, kde překračuje běžné a tradiční slušné chování, je jen úzkostný tik zbabělých osob. Slušné chování je ale potřeba... Zase ti zlí marxisté? Předpokládám, že mohou podle Vás za všechno, od hospodářské krize přes drzé sousedovic děti až po deštivé počasí.  
0/0
21.8.2013 11:25
Foto

Černoušek

...
 I Vám hezký den."mají potřeby pořádat pochody v zemích, kde jim jejich práva nikdo neupírá, v zemi která je tolerantní - ano narážím na ČR."1) Prague Pride jistě není akce všech českých gayů a lesbiček, kterou si tato skupina někde odhlasovala. Tato akce vyjadřuje jen názory jejích pořadatelů = konkrétních osob. I když se veřejně vyslovují k obecným tématům. 2) Opravdu je ČR tak "tolerantní"? Podle toho, s kým ji srovnáte. Může te ji srovnávat např. s Nizozemím, Španělskem, Slovenskem a Polskem nebo Ruskem nebo se Saúdskou Arábií, pokaždé Vám vyjde něco jiného. Koneckonců, opravdu je "tolerance" to, o co LGBT osoby usilují? Řekl bych spíš, že usilují o to, aby měli stejná práva a aby si jich nikdo nevšímal (v negativním i pozitivním smyslu), ne aby byli okázale a blahosklonně tolerovaní. Viz i smysl jaký pojem tolerance měl např. v Tolerančním patentu Josefa II. Ten rozhodně neznamenal náboženskou rovnost. Chápu, že může být obtížné rozumět, "co ti gayové pořád ještě chtějí", zvlášť při hloupé a zkratkovité medializaci těch věcí. Zkuste zapojit empatii a představit si svůj život, v jejich kůži, nebo, jak by řekl Angličan, v jejich botách.
0/0
21.8.2013 11:17
Foto

P54a82v25e66l 62Š35i32m42e54k

Také jsem to četl a upřímně
Také jsem to četl a upřímně mu přeju, že je teď šťastný (opravdu jen idiot to může pociťovat jako "ztratili jsme spolubojovníka"). No a znám samozřejmě i opačné příklady, kdy byl člověk nešťastný v "tradičním" životě, dokud si nepřiznal, že je homosexuál (a jen idiot si může myslet, že homosexuálové jásají, že mají dalšího "člena"). Raduju se z každého, kdo dokáže najít opravdové (!) štěstí a rozdávat ho pak i druhým (třeba ten kluk svojí přítelkyni). Vypůjčím si vaše slova - lidé jsou různí a z jedné osobní zkušenosti nelze dělat žádné zobecňující závěry. Analogické svědectví šťastného homosexuála o "osvobozujícím pocitu" byste určitě jako relevantní argument nevzal, že? :)Mimochodem, mám takový pocit, že kandidáty na coming-out jsou v první řadě "aktivisti", spíše než obyčejní heterosexuálové či homosexuálové. A to platí pro změnu sexuální orientace oběma směry. Vůbec bych se nezlobil, kdyby exhibicionisti z duhových průvodů dospěli k tomu, že jsou vlastně heterosexuální. :) 
0/0
21.8.2013 11:06
Foto

P63a77v29e35l 12Š56i96m75e59k

Ale vždyť to bych se
Ale vždyť to bych se zbláznil, kdybych měl všechno dementovat. A vy byste se zbláznil, kdybyste měl dementovat všechno, k čemu si vás propůjčují třeba politici. Jste zaměstnanec? Pak vaším jménem mluví komunisti a socialisti. Jste cyklista? Pak vaším jménem mluví Zelení. Rozčilujete se pokaždé, když říkají něco jiného než si myslíte vy? Kdepak, jediný smysluplný boj je proti lidem, kteří to těm politikům a aktivistům žerou. Protože těm to (doufám) stačí vysvětlit jednou a pokud jsou inteligentní, tak se stanou imunní proti manipulátorům všeho druhu.
0/0
21.8.2013 11:02
Foto

Betulaza

...
Vy naštěstí určitě nejste člověk, který by se týral tím, co o Vás kdo řekne. :-)
0/0
21.8.2013 11:00
Foto

Černoušek

napsal jste to
velmi výstižně. Díky za to. Ale obávám se, že právě proto, že něčí mindráky jsou tak choulostivá věc, odolávají tu bůhvíjak získaná přesvědčení racionálním argumentům obzvlášť pevně. Společenské změny proběhly v této oblasti velmi rychle, z hlediska dynamiky společnosti možná až příliš rychle. Za komančů se LGBTQ otázky z hlouposti režimu jednoduše tabuizovaly a stát (natož pak jiní aktéři... vpodstatě žádní jiní nebyli...) proti přežívajícím středověkým předsudkům a nenávistem nehnul ani prstem. Po roce 1989 něco málo proti diskriminaci obecně zákonodárce udělal - a roku 2004 přišel i zákon o reg. partnerství), ale hlavně se mohli začít lidé po roce 1989 svobodně organizovat a odpadla cenzura a mohli tak začít za svá práva bojovat sami. Přesto je pro některé jedince tak prudká změna během 1 generace obtížně zkousnutelná, šokující. Vedle jiných důvodů, např. náboženských, jak už tu někdo mával Biblí. Vzhledem k počtu křesťanů u nás tato argumentace ale nehraje větší roli, sekulární nenávist (víceméně bez artikulovatelných důvodů) je tu významnější.
0/0
21.8.2013 10:59
Foto

Ctirad Bednář

Co myslíte, existuje ideologie multi-kulti,
kterou na nás masmédia denně chrlí a která je základnou pro bruselské úředníky prosazující směrnice podporující postupné zaplavení Evropy přílivem imigrantů, nebo to je jen "hnutí imigrantských teenagerů", které prosadilo v Anglii a v Německu vládní nařízení, že v ilustracích školních učebnic nesmí být obrázek, na kterém by byly jen bílé děti? „Ideologie homosexualismu“ je zkrátka jen jednou z částí “ ideologie politické korektnosti“, která nahradila dřívější zastaralý, a proto směšný marxismus-lenismus. Ostatně tvůrci a prosazovatelé „ideologie politické korektnosti“ jsou opět, jaká náhodička, marxisté.
0/0
21.8.2013 10:18
Foto

Stuchlej

Exhibicionisti
Jenže ti exhibicionisti se zaštiťují jménem homosexuálů. Připadá vám správné, že někdo mluví vaším jménem, říká věci se kterými nesouhlasíte a přesto s tím nic neděláte? 
0/0
21.8.2013 9:58
Foto

P79a39v78e14l 73Š15i60m87e48k

To by byl boj s větrnými
To by byl boj s větrnými mlýny, protože nějací exhibicionisti budou vždycky existovat. Já se radši zaměřuju na tpělivé vysvětlování v diskusích jako je tato, že můj názor na jednu skupinu lidí (exhibicionisti) nemůže ovlivňovat můj názor na jinou skupinu lidí (homosexuálové). Stejně tak jistě z vašeho názoru na feministky neodvozujete názor na ženy obecně. Tento druh myšlení je extrémně nebezpečný a může vést až k těm plynovým komorám, které dokonce ani vy nemáte rád. 
0/0
21.8.2013 9:46
Foto

Stuchlej

Reply
K vašemu prvnímu příspěvku: osobně skutečně vidím ústřední výzam sexuality v tom, co lidi dělají v posteli, neb tak se podle mě liší pojem sexuality od pojmu kamarádství, nehledě na to, že partnerství je zase jiný pojem.K druhému příspěvku: Patrně si myslíte, že se vyjadřuji k onomu Ruskému zákonu. Ne, mě to ani nezajímá, není to můj boj. Co mě zajímá je dění v naší zemi, popř. západních zemích. Přičež mě ještě mimo to chcete obvinit z toho, že chci zakazovat lidem svobodu projevu - Nikdy jsem nežádal zákaz Prague Pride, kdž už tal můj cíl je přesvědčit účastníky, že je to pitomost.Co se týče posledního vašeho odstavce - k vám žádné předsudky asi necítím, ale to je hlavně způsobeno tím, že vás znám jako uživatele ČP, který píše nějaké texty a ne jako člověka. A ano, kdyby jsem vás potkal a sdělil jste mi, že jste homosexuál, skutečně bych se přinejmenším zamyslel nad tím, jestli patříte k té aktivistické části nebo k té normální části.Ještě bych doplnil, že jsem ve svém prvním příspěvku zmínil, že jsem si diskuse pročítal - doplnil bych to tím, že jsem rozhodně nečetl všechno, spíš míň než polovinu.Hezký den.
0/0
21.8.2013 9:35
Foto

Ctirad Bednář

Homosexuál nemusí být homosexualistou
a ne každý homosexualista je homosexuál. Mimochodem na http://www.protiproud.cz/svoboda/clovek/rodina/453-slavny-zakladatel-yga-young-gay-america-michael-gatze-se-stal-heterosexualem-slo-o-nejvetsi-nejpodivuhodnejsi-a-nejkrasnejsi-osvobozeni-v-mem-zivote.htm     jsem četl zajímavou výpověď bývalého homosexualisty, který se rozhodl ukázat čertovi záda.
0/0
21.8.2013 9:30
Foto

Ctirad Bednář

Zdá se, že homosexualisté
prokazují homosexuálům medvědí službu. Také jsem zaregistroval, že akce jako Prague Pride vyvolávají ve veřejnosti nenávist k homosexuálům. Co kdybyste se přidal ke slušným lidem a proti průvodu polonahých deviantů protestoval?
0/0
21.8.2013 9:20
Foto

P53a89v35e52l 48Š16i85m58e42k

Také je smutné, že když se
Také je smutné, že když se řekne homosexualita, tak vám v hlavě cvakne "co dělají v posteli". Copak partnerský život je jen o sexu? Vy svůj život v "tradiční rodině" definujete skrze to, co děláte v posteli?
0/0
21.8.2013 9:00
Foto

P71a14v62e93l 36Š79i71m60e74k

Mě nezajímá spousta věcí,
Mě nezajímá spousta věcí, které se na ulicích konají - spanilé jízdy motorkářů, hromadné výjezdy vozíčkářů, kavárny ve tmě, kde se máte cítit jako nevidomý, atd. atd. Ale to je důvod pro to zakazovat je?Ale vy jste vůbec nepochopil smysl toho ruského zákona. "Propagace" je tam jenom jako populistický název toho zákona. Jak už jsem psal níže, za propagaci budou moci označit cokoliv, kdy lidé uvidí soužití dvou homosexuálů (třeba přes plot zahrady). Podobně jako "boj proti terorismu" je i "zákaz propagace mezi mládeží" elegantním způsobem, jak dnes plíživě prosazovat zákony omezující nějaké skupiny lidí.A závěrem bych se chtěl pozastavit nad tím, že se přiznáváte k tomu že Prague Pride podporuje vaše předsudky vůči homosexuálům. Takže i třeba vůči mě? I když tu poněkolikáté opakuju, že Prague Pride se mi nelíbí a nechodím tam?
0/0
21.8.2013 8:55
Foto

Ctirad Bednář

Dost možná, ale to neznamená, že bych neměl pravdu.
Dovolte tedy, abych Vám připomněl, že zde neřešíme moje nebo Vaše hříchy, nýbrž otázku, zda je homosexualita hříšná. Podle Vaší reakce soudím, že i Vy, ač evangelický farář, souhlasíte se slovy Písma, že hříšná je. Potom  je ale dost  nelogické, že se navážíte do mého vzdělání, aniž byste se vzmohl na uvedení jediného příkladu mé nevzdělanosti či ignorance. Mimochodem, debatujeme v rámci oboru, který jste vystudoval Vy, nikoliv já, takže bych očekával, že z Vás vypadne něco jiného než urážky.
0/0
21.8.2013 8:53
Foto

Stuchlej

Svátky a dny
1. MDŽ se v naší rodině neslaví a od pádu komunistů o něm ani nemluvíme, to jen tak na úvod.2. Vy mi chcete tvrdit, že Prague Pride je vlastně oslava homosexuality? Tomu nerozumím. Kdyby lidi chtěli solavovat to, jejich sexuální orientaci už by sme tu měli dny "sem na stejné pohlaví", "sem na opačné pohlaví", "je mi to jedno" atp. Jeden z mnoha důvodů proč takovéto dny nemáme je ten že lidi prostě nezajímá, co dělají jiní lidi doma v posteliA to je ten důvod proč možná v Rusku propagaci homosexuality zakázali: homosexuálům prostě nestačí být tolerován, oni lidem musí furt dokola cpát do hlav že tu sou! ALE MĚ TO NEZAJÍMÁ!!! Lidi to nezajímá a jen je otravujete!A do té doby, než si to milí homo-aktivisti uvědomí, svůj názor nezměním, protože největší důvod, proč mám některé předsudky vůči homosexuálům je právě konání akcí jako PraguePride.
0/0
21.8.2013 8:27