Diskuse k článku

Je olympiáda v Soči na „gay“ paškále kvůli azylu pro Snowdena?

Ruský zátah na „homosexuální propagandu“ dává Západu diplomatický klacek proti Kremlu jako na zavolanou. Byl to Putinův záměr?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Ctirad Bednář

Tentokrát jsem "úpadkem doby"
měl na mysli fakt, že za křesťanského faráře se vydává kdejaký zednář či heretik. Ostatně úloha Církve nespočívá ve "zkvalitňování života občanů".  To jste mě pobavil.
0/0
20.8.2013 23:21
Foto

P92a97v90e28l 78Š62i23m25e45k

A já jsem zase nepochopil,
A já jsem zase nepochopil, proč má občas někdo potřebu slavit MDŽ. A to v zemi, která přece ženám žádná práva neupírá. PROČ to sakra dělají? Proč zdůrazňují, že jsou ženy? Jsou snad víc než muži? Takovými akcemi si jen koledují o to, aby společnost změnila svůj přístup.Tak už to třeba chápete trochu víc...? ;-)
0/0
20.8.2013 22:55
Foto

Stuchlej

Svátky a dny
1. MDŽ se v naší rodině neslaví a od pádu komunistů o něm ani nemluvíme, to jen tak na úvod.2. Vy mi chcete tvrdit, že Prague Pride je vlastně oslava homosexuality? Tomu nerozumím. Kdyby lidi chtěli solavovat to, jejich sexuální orientaci už by sme tu měli dny "sem na stejné pohlaví", "sem na opačné pohlaví", "je mi to jedno" atp. Jeden z mnoha důvodů proč takovéto dny nemáme je ten že lidi prostě nezajímá, co dělají jiní lidi doma v posteliA to je ten důvod proč možná v Rusku propagaci homosexuality zakázali: homosexuálům prostě nestačí být tolerován, oni lidem musí furt dokola cpát do hlav že tu sou! ALE MĚ TO NEZAJÍMÁ!!! Lidi to nezajímá a jen je otravujete!A do té doby, než si to milí homo-aktivisti uvědomí, svůj názor nezměním, protože největší důvod, proč mám některé předsudky vůči homosexuálům je právě konání akcí jako PraguePride.
0/0
21.8.2013 8:27
Foto

Stuchlej

"ideologie homosexualizmu"?
Hezký den.Trochu jsem si pročítal tuto diskusi a nerazil jsem na zajímavý pojem: "ideologie homosexualizmu" - zkusím se tedy vyjádřit.Nepřipadá mi, že by homosexuálové zastávali nějakou ideologii jako skupina. Najdou se ale takoví, kteří mají potřebu neustále poukazovat na svou odlišnou sexuální orientaci (slovo odlišnou jsem použil záměrně), jako kdyby se jednalo o teenagery, kteří si vybrali svůj styl a mají neustálou potřebu ho prezentovat - ema si hrajou s žiletkama, pankáči chodí v opancéřovaném oblečení apod. Bohužel někteří homosexuálové, mají potřeby pořádat pochody v zemích, kde jim jejich práva nikdo neupírá, v zemi která je tolerantní - ano narážím na ČR. PROČ to sakra dělají? Mě osobně nezajímá co dělají v posteli. Takovými akcemi si jen koledují o to, aby společnost změnila svůj přístup. Nehledě na to, že vytváří ve společnosti předsudky sami proti sobě, protože jakýkoliv jejich projev (viz Rusko) je brán zase jako nějaká stupidní akce na podporu homoPR.  A ano, v zásadě se může zdát, že homosexuálové skutečně mají nějakou ideologii, ale řekl bych, že je to jen iluze, kterou sami vytváří tím, že jakékoliv kritiky vzhledem k sobě označí za homofobní chudáčky. "Nojo ty si kecej co chceš, chudáčku." I kdyby mě někdo chtěl nařknout z toho, že jsem nějaký "homofobní chudáček", pomohu si citací z amerického satirického seriálu: "to, že musíte něco tolerovat neznamená, že s tím musíte souhlasit... ...tolerovat znamená snášet to... ...ale i tak vás to může s*** krucinál fagot!"Já osobně z homosexuality nejsem nadšený, stejně jako nejsem nadšený z necionálních-socialistů, chřipky, lidí co poslouchají One Direction a dalších věcí - dokonce mohu veřejně projevit svůj nesouhlas, aniž by ze mě někdo nělal méněcenného! O což se značná část homo-aktivistů pokouší. Proto chápu, že někdo mohl dojít k závěru, že zastávávají "homosexualní ideologii".
0/0
20.8.2013 22:28
Foto

Ctirad Bednář

Co myslíte, existuje ideologie multi-kulti,
kterou na nás masmédia denně chrlí a která je základnou pro bruselské úředníky prosazující směrnice podporující postupné zaplavení Evropy přílivem imigrantů, nebo to je jen "hnutí imigrantských teenagerů", které prosadilo v Anglii a v Německu vládní nařízení, že v ilustracích školních učebnic nesmí být obrázek, na kterém by byly jen bílé děti? „Ideologie homosexualismu“ je zkrátka jen jednou z částí “ ideologie politické korektnosti“, která nahradila dřívější zastaralý, a proto směšný marxismus-lenismus. Ostatně tvůrci a prosazovatelé „ideologie politické korektnosti“ jsou opět, jaká náhodička, marxisté.
0/0
21.8.2013 10:18
Foto

Černoušek

hmm
Dobře, dejte sem tedy link na směrnice podporující postupné zaplavení Evropy přílivem imigrantů ať si to přečteme :D "ideologie politické korektnosti“, která nahradila dřívější zastaralý, a proto směšný marxismus-lenismus."Politická korektnost tam, kde překračuje běžné a tradiční slušné chování, je jen úzkostný tik zbabělých osob. Slušné chování je ale potřeba... Zase ti zlí marxisté? Předpokládám, že mohou podle Vás za všechno, od hospodářské krize přes drzé sousedovic děti až po deštivé počasí.  
0/0
21.8.2013 11:25
Foto

Ctirad Bednář

Hlupák potřebuje link,
myslíci vidí, co se děje a ví, kdo nás řídí.
0/0
21.8.2013 12:46
Foto

Černoušek

Promiňte!
Bohužel jsem z toho druhu hlupáků, který - narozdíl od vás - nenosí kompletní texty směrnic a nařízení v hlavě. Protože jsem o Vámi popsané směrnici nikdy neslyšel, prosím o bližší informace. Link mít nemusím, postačí mi, když sem z hlavy napíšete její číslo. Snad nežádám tak moc...
0/0
21.8.2013 17:15
Foto

Ctirad Bednář

Přečtěte si mou větu výše ještě několikrát,
třeba ji pochopíte.
0/0
21.8.2013 23:21
Foto

Černoušek

ad politická korektnost
 konečně, kdo žil v normalizačním ČSSR, ví o tom úzkostném politickém tiku svoje. Česky má ten jev název trochu jadrný (p.......t), zkrátka angličtina nedosahuje výrazových kvalit češtiny.
0/0
21.8.2013 17:24
Foto

Černoušek

...
 I Vám hezký den."mají potřeby pořádat pochody v zemích, kde jim jejich práva nikdo neupírá, v zemi která je tolerantní - ano narážím na ČR."1) Prague Pride jistě není akce všech českých gayů a lesbiček, kterou si tato skupina někde odhlasovala. Tato akce vyjadřuje jen názory jejích pořadatelů = konkrétních osob. I když se veřejně vyslovují k obecným tématům. 2) Opravdu je ČR tak "tolerantní"? Podle toho, s kým ji srovnáte. Může te ji srovnávat např. s Nizozemím, Španělskem, Slovenskem a Polskem nebo Ruskem nebo se Saúdskou Arábií, pokaždé Vám vyjde něco jiného. Koneckonců, opravdu je "tolerance" to, o co LGBT osoby usilují? Řekl bych spíš, že usilují o to, aby měli stejná práva a aby si jich nikdo nevšímal (v negativním i pozitivním smyslu), ne aby byli okázale a blahosklonně tolerovaní. Viz i smysl jaký pojem tolerance měl např. v Tolerančním patentu Josefa II. Ten rozhodně neznamenal náboženskou rovnost. Chápu, že může být obtížné rozumět, "co ti gayové pořád ještě chtějí", zvlášť při hloupé a zkratkovité medializaci těch věcí. Zkuste zapojit empatii a představit si svůj život, v jejich kůži, nebo, jak by řekl Angličan, v jejich botách.
0/0
21.8.2013 11:17
Foto

P35a73v30e52l 16Š34i41m28e76k

Zajímavé je, jak jsem se
Zajímavé je, jak jsem se nedávno dočetl, že v české Wikipedii je homosexualita nejkontroverznějším tématem mezi encyklopedisty. Žádná jiná země nemá toto téma na prvním místě v intenzitě debaty. Vypadá to, že jsme přesně na hranici - na západ od nás homosexualita nikoho nezajímá (proč se hádat - je to dávno vyřešená věc) a na východ od nás také nikoho nezajímá (proč se hádat - je to hřích a svinstvo). 
0/0
21.8.2013 12:06
Foto

Stuchlej

Odpověď
Nebudu se vyjadřvat ke spoustě věcí, protože na ty odpovídám níže.2) Kolik... ne pogromů budiž... ale protestů proti homosexuálům jste zažil na území ČR? Já si nepamatuju mimo PP ani jeden. Tolerance znamená něco snášet, nejedná se o žádný srovnávací operátor. Nechci se pouštět do nějaké debaty na téma, co všechno můžou a nemůžou. Doporučím vám ale jednu Masarykovu debatu, kde se debatuje o možnosti (nikoliv právu) homosexuálů na adopci dětí.  
0/0
22.8.2013 11:31
Foto

Bichat

!
Na podobné seřvání prostor internetové diskuse nestačí. Zde vám můžu říci jenom: "Vzpamatujte se, člověče!" Vezměte si do ruky Bibli a promyslete, jak se Ježíš choval k homosexuálům nebo jim podobným. Jestli na ně svolával putinovské zákonodárství a "teror normality" atd.
0/0
20.8.2013 21:03
Foto

Ctirad Bednář

Ježíš by homosexuálovi řekl:
"Jdi a nehřeš více!"
0/0
20.8.2013 22:04
Foto

Bichat

Prima -
proto nehřeš, Ctirade! Hřešíš pýchou, neláskou, a i úmyslná nevzdělanost a ignorance je hřích...
0/0
21.8.2013 5:26
Foto

Ctirad Bednář

Dost možná, ale to neznamená, že bych neměl pravdu.
Dovolte tedy, abych Vám připomněl, že zde neřešíme moje nebo Vaše hříchy, nýbrž otázku, zda je homosexualita hříšná. Podle Vaší reakce soudím, že i Vy, ač evangelický farář, souhlasíte se slovy Písma, že hříšná je. Potom  je ale dost  nelogické, že se navážíte do mého vzdělání, aniž byste se vzmohl na uvedení jediného příkladu mé nevzdělanosti či ignorance. Mimochodem, debatujeme v rámci oboru, který jste vystudoval Vy, nikoliv já, takže bych očekával, že z Vás vypadne něco jiného než urážky.
0/0
21.8.2013 8:53
Foto

Bichat

Vážně?
Chcete se setkat osobně? A až se setkáme, omluvíte se mi? Na svém výroku každopádně trvám. Čtu tady vaše příspěvky a jdu z nich do kolen. Jste někdo, kdo má evidentně v nepořádku jak víru a vztah ke smyslu Písma, tak i vlastní životní směřování a pravděpodobně i sexualitu. Bylo by dobře, kdyby vás někdo jako farář konečně seřval osobně. Pokud to mám být já, ozvěte se na: gunther.wallenrod@gmail.com.
0/0
20.8.2013 20:14
Foto

Ctirad Bednář

Pokud jste skutečně farář,
byť evangelický, samozřejmě se Vám omlouvám: Nejste deviant přivlastňující si cizí identitu. Za „nízkou intelektuální úroveň“  Vašeho příspěvku se Vám, jak snad sám uznáte, omluvit nemohu. Pokud jste tedy skutečně farář, je to jen znamením úpadku doby. Jestli mne chcete „seřvat“, učiňte tak veřejně. Snad se vzmůžete na něco jiného než na nádavky, že jsem úchyl, pane „faráři“.
0/0
20.8.2013 20:36
Foto

Ctirad Bednář

Soudě podle intelektuální úrovně Vašeho příspěvku
vyjadřuji podezření, že nejste žádný farář, ale deviant, který si libuje v přisvojování cizích identit.
0/0
20.8.2013 19:03
Foto

P72a28v83e61l 81Š58i98m25e12k

S vámi je legrace. Asi nic
S vámi je legrace. Asi nic netušíte o požehnání, která dávají evangeličtí faráři párům gayů, nebo o křesťanských spolcích gayů...
0/0
20.8.2013 20:48
Foto

Ctirad Bednář

Ale tuším.
Proto mluvím o úpadku doby. Dotyční mají ke křesťanství dost daleko. Nepochybuji o tom, že budou souzeni daleko přísněji než z důvodu nemoci psychicky oslabení hříšníci.
0/0
20.8.2013 22:14
Foto

P65a60v61e13l 49Š38i97m68e65k

Jistě, úpadek doby spočívá ve
Jistě, úpadek doby spočívá ve zkvalitňování života občanů. Naopak správné by bylo, tak jako se to dělalo vždy dřív, homosexuálním lidem systematicky podlamovat sebevědomí, nahánět je do nefunkčních pokryteckých manželství, nebo, možná ještě častěji, nahánět je do církve samotné. A potom věčně řešit homosexuální aféry svých kolegů. Tak vypadá zdravá společnost, pane jo. 
0/0
20.8.2013 23:08
Foto

Černoušek

článek je to hloupý
Žádná jednotná "gayovská lobby", jak si ji vysnil autor Dan Macek, obávám se, neexistuje. Že gay podniky symbolicky bojkotují vodku, na to nepotřebují žádou lobby. ostatně bojkoty mají dávnou tradici, pokud jste někdy slyšel něco o coors beer...Bojkot je skvělá věc. Kdybychom v ČR masivně bojkotovali produkty a služby všech těch firem, které odsud přesídlily do daňových rájů, během roku dvou je tu máme zpátky a daňové výnosy by se zvýšily. Že USA zneužije rozhořčení světa nad fašistickými anti-LGBT zákony v Rusku, je možné a pravděpodobné. Msta za Snowdena, ale i třeba jen americký studenoválečný syndrom. Tak to prostě je. Ale není to důvod k tomu, aby se proto nad tím mlčelo - v Rusku těmi fašistickými zákony trpí konkrétní lidé. Že jsou si protestující aktivisté možnosti zneužití - dvojího: USA tvrdící, že hrozné Rusko "porušuje lidská práva"; a putinovského "zlý svět nás napadá a pomlouvá" - je zřejmé i z transparentů. Stojí na nich "Love Russia - Hate Homophobia". Je tam i portrét Čajkovského. To je velmi rozumný tón protestu a mělo by se při něm zůstat. Rusové musí neustále vidět, že se neprotestuje proti Rusku, ale proti špatné legislativě, prosazené fašistickými kruhy. A olympiáda? Ten - už po léta - komerční tyjátr? Kdyby se nekonala, nic by se nestalo...  
0/0
20.8.2013 18:37
Foto

P92a18v19e78l 28Š34i55m24e50k

"Ideologie homosexualismu" je
"Ideologie homosexualismu" je váš (a Klausův, Hájkův...) konstrukt. To, že si někdo tento pojem vymyslel, ještě neznamená, že něco takového skutečně existuje. Jak už jsem psal, mohl bych si klidně vymyslet nějaký svůj ismus, kterým někoho onálepkuju. Třeba ten váš příklad se slepci. Nemám nic proti nevidomým. Můžeme je tolerovat, ale zásadně odmítám ideologii nevidomismu. Neustálé ústupky, jako jsou hlasové semafory nebo popisky braillovým písmem na výrobcích, vytvářejí dojem, že být nevidomý je úplně normální. Kam to povede? Lidé si nebudou vážit svého zraku, klidně se budou opíjet metanolem, protože je přece úplně normální být nevidomým, nijak to člověku nebrání v plnohodnotném životu. Vida, nová ideologie je na světě! No a vymýšlení špatných přirovnání (viz právo slepce řídit auto) je ve slabikáři demagoga hned vedle vymýšlení ismů. :)
0/0
20.8.2013 10:33
Foto

Ctirad Bednář

Ponechám již na úsudku inteligentního čtenáře,
zda je homosexualismus stejným konstruktem jako nevidomismus, nebo realitou.
0/0
20.8.2013 14:48
Foto

Bichat

!?!?!?
Z pozice šťastně ženatého heterosexuála a evangelického faráře vyjadřuji podezření, že jste nějaký úchyl. Mimochodem, je pravda, Ctirade Bednáři, že jste se ucházel o práci novináře České pozice? Je-li tomu tak, gratuluji ČP k zápornému rozhodnutí...
0/0
20.8.2013 17:44
Foto

Johan R.

proč
Mohl by mi někdo vysvětlit, proč je držení se dvou chlapů takové zlo? Kromě toho, že je to napsané v jedné staré knížce? Tolik silných argumentů, aby se to zakázalo, a nikdo neřekne proč...
0/0
20.8.2013 9:41
Foto

P20a81v72e51l 31Š42i53m95e44k

No kdyby to aspoň v té staré
No kdyby to aspoň v té staré knížce bylo napsáno... :)To víte, rozkládá to společnost. Jakmile pan Bednář uvidí dva kluky, co se drží za ruku na ulici, tak zapomene na svou přirozenou zdravou touhu mít potomky, a bude to chtít taky. :) 
0/0
20.8.2013 10:43
Foto

Černoušek

...
 :D
0/0
20.8.2013 20:21