Diskuse k článku

Je nezbytná ambasáda v USA za víc než půl miliardy korun?

Vládní timing je akýsi pomýlený. V úterý 11. dubna zvyšuje lidem daně jako o život, druhý den schválí nové velvyslanectví za 600 milionů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Mandzd

Okázalost v době úspor
Nevím. Mě osobně je sympatičtější stát, který neokrádá své občany vysokými daněmi a raději volí sídla ambasád střízlivější a úspornější. Nebo snad chcete tvrdit, že čím reprezentativnější sídlo, tím větší užitek?
0/0
12.4.2012 12:39
Foto

Walrus

Jaká okázalost? Jaké okrádání?
Vy nečerpáte od státu žádné služby? Vaše děti nechodí do školy? Nechodíte k lékaři, nejezdíte autem atd. atd.? Samozřejmě se dá skoro všechno zorganizovat lépe a samozřejmě se nemá krást. na druhou stranu, každý z nás od státu v podstatě denně něco potřebuje a diví se, když to nedostává. někdy i právem. A k tomu mají sloužit daně. Že někdo ukradne službu nebo věc, která se z nich má pořídit, to pak taky musí řešit stát (tj. policie a soudy). V každém státě není něco tak akorát, ale ve většině zemí, kterým se chceme podobat, si na to občané také dohlížejí. U nás se především nadává a uráží (což není Váš případ, mám ale na mysli pokleslou úroveň reakcí na tuto zprávu v podstatě ve všech médiích). No a pokud jde o tu okázalost - na obrázcích jsem viděl jen architektonické studie, žádné detaily a žádné finanční částky kromě celkových nákladů. Co byste asi řekl o bankovních domech, které si své budovy, jejich vybavení a galerie (ano, jsou u nás i takové) pořizují z peněz, které Vám, mně a dalším lidem mají spravovat? MZV prodává majetek, pro který nemá někdy už celé roky využití a kterého se zbavit fakt není lehké. Takto získané peníze použije na stavbu a pokud dobře vybere firmu a pohlídá si ji, tak by to ani nemělo být předražené. Nic nebere hladovým důchodcům (o těch se píše v diskusi u jiných novin), nic ze státního rozpočtu a přesto taková nevole? Jediné, co bych celé věci vytknul, je právě to načasování, jenže na chabou komunikační obratnost vlády už jsme si mohli zvyknout :-)
0/0
12.4.2012 14:50
Foto

P54a59v51e62l 71P25o60k47o55r93n25ý

Dobrý den,
jak snad z článku vyplývá, kritizoval jsem spíše povedené načasování, kdy vláda oznamuje investici za 600 milionů a zároveň všechny ujišťuje jaká je špatná doba. Poslední odstavec je samozřejmě nadsázka, ale odkazující na citaci z vládního materiálu, který stavbu nové ambasády zdůvodňuje. Jinak diplomatům ve Washingtonu opravdu nepřeju nic zlého.Pavel Pokorný
0/0
12.4.2012 10:20
Foto

Walrus

Načasování
To máte pravdu, opravdu se to povedlo. Kouzlo nechtěného je nesmrtelné. Na Vašem článku se mi nelíbilo zdůrazňování finanční stránky (i když to jsou peníze získané prodejem jiných nemovitostí) a - taky kouzlem nechtěného, ale jako novinář jste neměl jinou volbu - trefa do černého, to jest časová shoda s projevy názorů rozhořčených a často i viditelně ukňouraných našich spoluobčanů.Hezký den.
0/0
12.4.2012 14:54
Foto

Walrus

Ambasáda za půl miliardy
Ambasáda (česky se to řekne "velvyslanectví") je úřad a současně reprezentace státu. Kdo chce být reprezentován pastouškou, ať zvedne ruku! Při čtení reakcí zde a v jiných "tiskovinách" mne napadá, jestli by nebylo lepší, abychom přešli na severokorejský model - v listopadu vyfasovat kabát a v březnu jej vrátit, všem stejné příděly rýže a jeden den práce týdně zdarma pro stát třeba na poli, při úklidu ulic nebo na stavbě hrází. Měli bychom všichni stejně, vypadali bychom všichni stejně a jistě by nikdo nikomu nezáviděl. Kupodivu velmi podobnou psychologii projevil i autor článku. Takže v tomto duchu přeju všem, kteří projekt kritizují, aniž by o něm něco věděli, aby měli pro svou práci podmínky, které budou stejně "skvělé",  jako mají naši diplomati ve Washingtonu ve srovnání s diplomaty jiných zemí tamtéž.  Možná by také neškodilo míň věřit tomu, co o domnělém životě diplomatů vidíte v kině nebo v televizi. Jenže znáte to: oči mají a nevidí, mají uši a neslyší.
0/0
12.4.2012 10:06
Foto

J54i95b 27J93i44b 5914914557107

Že by příslušník hejna potrefených hus?
Čím to, že při čtení Vašeho přípisku mám dojem, že se tady dopouštíte manipulace ad absurdum hodné manipulátorů davu? Že by nějaká potrefená husa mající přislíbený osobní profit z této plánované „investice“ zakýhala?
0/0
12.4.2012 14:53
Foto

Walrus

Díky za povzbuzení do
Díky za povzbuzení do budoucna - netušil jsem, že mám takové schopnosti. Mohu Vás ujistit, že žádný osobní ani jiný profit mi z investice nekyne. Protože ale nevím nic bližšího o struktuře rozpočtu stavby, nemám představu o tom, co všechno je třeba platit, koupit, pronajmout, kolik si účtují projektanti, jestli budou stavbu provádět české nebo zahraniční firmy, jaké bude technické vybavení budovy, vycházím z jednoduché úvahy - je lepší předpokládat, že je návrh poctivý a kritizovat jej až ve chvíli, kdy se ukáže, že tomu tak není. Možná máte víc informací než já a víte nebo tušíte, že je vše zmanipulováno. Pak byste se ale měl obrátit na instituce, které by se takovým podezřením měly zabývat.
0/0
13.4.2012 8:44
Foto

Gustafa 9435956515411

Toto je příkladná ukázka těch
Toto je příkladná ukázka těch výdajů, které jsou zbytné a jejichž eliminace by přispěla vyší mírou ke snížení rozpočtového schodku, ne-li k jeho úplné eliminaci. Dobře, že na to upozorňujete, je totiž nesnadné se jakkoli orientovat ve výkazech veřejných financích. Je zřejmě i záměrem úřednických expertů, aby účetní standardy pro veřejnou správu nebyly přilíš čitelnými a jasně interpretovatelnými. Určitě by každého svědomitého plátce daní zajímalo, kolik stát "utahující opasky" (z podstatné části zvyšováním daní!) proinvestuje za daný rok a hlavně za co a k čemu to.
0/0
12.4.2012 8:48
Foto

J13i73b 92J45i45b 5904594637747

Pravá motivace koaličních kleptomanů v plné nahotě.
Taky dobře. Alespoň se nám ukázala skutečná motivace členů současné vládní koalice v plné nahotě…Nebo je snad ještě někdo, kdo se domnívá, že pravou motivací kleptomanů současné vládní koalice je něco jiného než pod rouškou „boje proti zadlužování“ rozhodovat o státních případně polostátních zakázkách???Je snad někdo, kdo opravdu věří tomu, že na vládní úrovni je situace jiná, než za Béma s Janouškem na pražském magistrátě? Že by třebas Kalouskovi sponzoři již byli na svých? Respektive, že by mohli někdy mít už dost?  
0/0
12.4.2012 4:29