Diskuse k článku

Jde v OKD vůbec o horníky?

O horníky jde. Bohužel se často zdá, že právě do té míry, do jaké mohou ohrozit zájmy buď finančních investorů, nebo politických stran.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Kdo za to může?
To je jednoduché. Za to, že se nevyplácí OKD těžit může levné uhlí z USA. Ostatně ještě před boomem těžby břidlicového plynu a následným přílivem uhlí z USA se v Paskově nevyplácelo těžit, jen to ještě nebylo tak markantní. Za to, že se OKD zmocnil bývalý konfident Stb Koláček mohou socani, konkrétně vysoký představitel tehdejší čssd Vladisla Schrom, který na podvodném převzetí OKD a následném vytunelování s Koláčkem spolupracoval. Za následné předání bytů OKD bez jediné zmínky ve smlouvě novému majiteli Bakalovi, mohou opět socani, konkrétně Zaorálek a Sobotka. Za to, v jakém ekonomickém, sociálním a ekologickém svrabu  je Ostravsko a Karvinsko je zodpovědný minulý režim.  Cílem extentzivním rozšiřováním těžkého a těžebního průmyslu, který po celou dobu existence svinského komunistického režimu v Československu nebyl sto na sebe vydělat a byl závislý na dotacích bylo jediné, a to zbrojení. Výsledkem byly statisíce tun zbytečného železa ve formě tanků a kanonů, rezivějících ve skladech nebo takřka zadarmo dodávaných do Afriky či na blízký východ. A výsledkem jsou také obrovské sumy peněz, které naprosto bez užitku vyletěly komínem nové huti nebo skončily na dně šachty.  Výsledkem byla také totální devastace životního prostředí, ze kterého se doteď region nevzpamatoval a přes útlum, odstavení zastaralých provozů a vyčištění těch modernějších stále nejsou plněny limity imisí prachu a dalších splodin. A samozřejmě výsledkem je naprosto kritická sociální struktura obyvatelstva regionu a nezaměstananost. 
0/0
18.9.2013 20:08
Foto

Amon

Vy jste taky
JEDNODUCHÝ.
0/0
19.9.2013 7:34
Foto

Nějaký argument by nebyl nebo
ti jen holá fakta nejdou pod nos zaražený v socanské prdeli?
0/0
19.9.2013 20:00
Foto

M25í49r39a 49K69o90z38á25k 2511389327632

Blbost nomlouvá
Nějak zapomináte jak to začalo. pravda je taková, že spřátelený soudruh ministr Dlouhý provedl jednu sviňárnu a z OKD vyjmul nejproduktivnější důl ČSM a napojil ho na Kladenské doly a to celé přihrál soudruhu Koláčkovi. Tím získal kapitál, který začal kupovat akcie OKD. Samotné OKD bylo v zásadě privatizováno v kuponovce (46%) a 5% vlastnila města Ova, Karviná, Havířov a Orlová. No a tu se objevila firmička p. Prose, jejíž majitel byl Koláčkův partajgenosen a ten přesvědčil primátory těch měst v čele s Tošenovským za Ostravu a ten rozhodující zbytek prodali té nastrčené firmě, místo FNM. Už nevím jakou roli tam hrál Schromm, jestli byl za město v představenstu OKD, ale ovlivnit nic nemohl, prože byl v menšině. Hlavní viníci jsou primátoři těch měst, Tošenovský a spol, že to prodali. To vše se odehrávalo v létech 1996-98 a čssd nebyla ve vládě, ani ve vedení měst. Tehdy vše řídil V.Klaus, Ježek a Dlouhý, a jejich manové Tošenovský a j. čili ODS a ODA. To co zbylo byl minoritní podíl státu a Koláček a spol to vedli známým tunelářským postupem, že stát ze svůj podíl dostával z divident kulové. Proto se socani se v roce 2004 odholali prodat tu minoritu Bakalovi, který se mezitím stal majitelem celého OKD. Jediné co lze vyčítat tehdejšímu vedení socanů je, že věřilo Bakalovi, že postupně prodá byty jejich nájemcům. Proto byl a cena prodeje dle ceny na burze. Bohužel, Bakala si řekl co není na papíře, jako by neexistovalo a dělá si s tím co chce. 
0/0
23.9.2013 10:42