Diskuse k článku

Jasné poselství senátních voleb: České politice chybějí osobnosti!

Úspěch nestraníků potvrdil, že voliči čím dál více preferují kandidáty vystupující proti politickému establishmentu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Harmáček 23.10.2012 7:41

Nevím odkud autor článku čerpá informace, že

"topka  a její magistrátní politici v Praze zatím nejsou umazáni skandály"TOPka bohužel dnes v Praze participuje na tunelování DPP, podporuje "rebely v ODS", což jsou de facto vyděrači, kteří se snaží si vynutit beztrestnost v kauzách IZIP, VZP, DPP  + získat nové tunely, nejsou to tedy rebelové, ale padouši a pražská TOPka je bohužel podporuje.  Je tudíž velmi umazaná a nevolitelná.Voliči to naštěstí na rozdíl od autora článku pochopili a TOPku v Praze nevolili. 
C. Šíma 22.10.2012 19:01

To je snad vtip, ne?

Přijel posel, aby přinesl dávno známou novinku?
A. Koenigsmark 22.10.2012 12:48

Nemyslím, že komunisté "dostali na zadek" -

- v očekávatelné atmosféře, kdy se po prvním kole média zaplnila vzpomínkami na Gottwalda a Stalina, jež vždy vytahují, nemají-li co plácnout, tam, kde bylo možné volit pravicově /Filipiová proti Dolejšovi/ šlo se systémem "všichni proti" - a většina levicových voličů dává jinak socdem přednost tak jako tak.Zaujal mě jeden komik jménem Mašek na Neviditelném Psu, který se dožadoval toho, aby EU začala (po krajských dílčích senátních volbách) protestovat jako po volbě Haidera. Nevšiml si, chudák, že protestovaly jednotlivé vlády a politici, ale ne EU  jako celek.Kdysi se mluvilo o tom, že Senát má být pro osobnosti a Parlament pro strany. V Kocourkově je teď samozřejmě oboje pro strany a tím pádem pros(t)raný.
Katmer 21.10.2012 12:17

no, nic ve zlém,

ale mohl by autor upřesnit, v čem spočívá výraznost paní Filipiové?V roce 2009 fungovala cca čtyři měsíce jako ministryně zdravotnictví a v Senátu měla nejhorší účast na hlasování: pouhých 35% (počítáno od voleb v r. 2006). Nic z toho nevidím jako důvod, proč by paní Filipiová měla v Senátu pokračovat. Myslím, že v tomto případě nebyla ve hře "masa" prokomunistická, o které pak autor v článku hovoří - ale spíš na poslední chvíli zaktivizovaná pražská masa  protikomunistická....o čemž ostatně svědčí i výrazný nárůst hlasů pro paní Filipiovou ve druhém kole voleb (v prvním kole  6 468 hlasů, ve druhém 19 284 hlasů)  
Aaa 21.10.2012 20:30

ten počet náhleseprobudivších voličů ODS

na Praze 8 je spíš podezřelý.....
L. Novák 21.10.2012 23:10

Nárůst hlasů pro kandidáta ve druhém kole je přece logický, ne?

V prvním kole vypadli voličsky nezajímaví kandidáti, ve druhém jde o výběr "kdo s koho". A když se má rozhodovat, jestli nechat projít Filipiovou nebo komundíru Dolejše, tak nastane "přirozená mobilizace" proti Dolejšovi, pokud jeho protikandidát není namočen v nějakém průšvihu. Takže z voličů ochotných jít volit ve druhém kole dali Filipiové hlas všichni, kteří nechtěli, aby zvítězil komunista Dolejš. Jak prosté, milý Watsone! :-)Podobná situace byla i u JUDr Křečka ("lžidoktora" ČSSD), který svým vystupováním a projevy v médiích vyvolává stejnou averzi, jako by kandidoval za komunisty. Opět "přirozená mobilizace" proti Křečkovi s podobnými souvislostmi.Ale např. senátor Kubera je naopak příkladem pozitivní volby (viz jeho výsledky v prvním kole), protože je známý svými vyhraněnými postoji a obhajobou zdravého selského rozumu v politice i kritickým hlasem uvnitř ODS. Kubera nemá vážnou konkurenci široko - daleko.Voliči nejsou úplně hloupí, a jestli to podle oranžového a rudého moru vypadá, že tyto strany mají "většinu", ve skutečnosti je to spíše důsledek protestní neúčasti ve vobách kvůli způsobu, jakým dělá politiku ODS a vládní strany už mnoho let. Ti, kteří se z tohoto hodnocení vymykají, uspěli u voličů bez ohledu na to, že kandidují za ODS či vládní strany. A to je dobře. ;-)
Katmer 22.10.2012 7:10

dobrá agitka, kocourkovskej!

S těmi expresivními výrazy by po vašem příspěvku i bulvár skočil!Ale autor článku tvrdil, že zvítězily výraznější kandidáti a že pro voliči  komunistických kandidátů hlasují jako "masa".  Já od něj chtěla vysvětlit, jak se tato "masa" projevila v případě Prahy 8 a v čem je paní Filipiová výraznější kandidátkou. Že výsledek tamní volby byl naopak určen "masovostí" kandidátů protikomunistických, to potvrzujete i vy. Jen mi není jasný poslední odstavec vašeho příspěvku: ano, souhlasím, že rozhodování voličů bylo určeno především odmítnutím politické praxe současné vládní koalice...ačkoliv, vlastně, paní Filipiová se svým (ne)výkonem senátorské funkce taky vymyká  obvyklým kriteriím pro hodnocení politika. Takže si ji ta masa protidolejšovských voličů na Praze 8 zvolila za svoji senátorku zcela oprávněně... ;o))
L. Novák 24.10.2012 14:55

Stačí trochu přemýšlet - "jinak", než komunistický dav :-)

Komunistický dav bude vždy volit komunistického kandidáta, ikdyž to bude sporná "osobnost" jako Dolejš. A že se voliči (kteří nereagovali jako komunistický dav, ale byli motivováni představou, že by zvítězil komunista Dolejš) rozhodli posílit (libovolného nekomunistického) protikandidáta proti komunistům, je jednoduše projev jejich odporu ke komunistům. Žádné spiknutí v tom nehledejte. Filipiová nebo někdo jiný... Filipiová jednoduše měla jen o málo míň hlasů v prvním kole než Dolejš. Proto se dostala do druhého kola a ne někdo jiný. ;-)Politologové: Voliči demokratických stran se spojili proti komunistům
Katmer 24.10.2012 15:14

jaké spiknutí?

Nehledám v tom žádné spiknutí, ale davovou psychózu. Docela by mě zajímalo, jaká část z těch druhokolových voličů věděla o kandidátech něco víc, než jaká je jejich politická příslušnost. Prostě černobílý svět...
Aaa 21.10.2012 9:53

Haha

Utajený straník Moravec jen tak nezmizí,toho si naopak budou v ČT pěstovat.
Ctenarcp 21.10.2012 9:39

Nedozrál už čas, aby z veřejnoprávní ČT zmizel

Václav Moravec? Samořejmě, že by bylo dobré vyhnat i ředitele Dvořáka, ale přinejmenším Moravec by se po těchto volbách měl odporoučet.
Phoebe2 21.10.2012 9:03

Kdyby paní Filipiová měla ve druhém kole jiného protivníka

než je pan Dolejš, měla by ODS o jednoho senátora míň. Volili jsme paní Filipiovou se skřípěním zubů, protože ODS nechceme, ale jiná volba nebyla.
Hotovson 21.10.2012 8:39

Nechapu,

proc je vzdy u slova Okamura pripojen pridomek populista? Mam zato, ze je to ponekud predcasne.
Honza Novák 21.10.2012 9:21

Protože...

Protože TOmio neustále žvatlá co je špatně, ale žvatlá už dost dlouho na to aby řekl i nějaké řešení. Já od něj žádné neslyšel. Jednoduše protože žádný nemá - je to populista.
Stanislav Mikeska 21.10.2012 14:29

jeden z mála  , který aspoň

jeden z mála  , který aspoň dovede posat skutečnost a nahlas!! Ostaní ani nemají tu odvahu číct svoji vlastní myšlenku!
Aaa 21.10.2012 8:04

???

Co vede nezaujatého novináře ke shazování výsledku voleb?Komunisti jednoznačně zabodovali už v prvním kole a jen díky mediální urputné masírce v druhém kole neuspěli.Dokonce je i podezřelý obří nárust občanů na Praze 8.Filipiová dštila síru den co den na v různých plátcích,strašila a pomlouvala.Pisálci mektali unisono o Dolejšově zkorumpovanosti,přestože na tom není pravdy ani za mák.To vážně tolik stojíme o tu bandu megazlodějů,kteří nás systematicky ožebračují?To chceme,aby nám stále vládla ODS a její spřátelení kmotři?
Phoebe2 21.10.2012 9:08

Mohu vám to vysvětlit.

Paní Filipiová zvítězila jen proto, že odpor občanů vůči KSČM je přece jen o něco větší než odpor vůči ODS.  Občané Prahy 8 nevolili ODS z lásky nýbrž často s odporem, protože jinou možnost neměli. Koneckonců, paní Filipiová osobně je rozhodně méně škodlivá nežli p. Dolejš.
Aaa 21.10.2012 9:43

Pouhá mediální masírka.

Paní Filipiová se už předvedla na MZ a nikomu to žádný užitek nepřineslo,naopak...Krom toho uplynulo přes 20 let a to trapné strašení komunisty přestává zabírat,jen protěžovaná Praha urputně volí ty,proti kterým je už celý národ.Padesátá léta se nevrátí,ale pořád se s nimi straší.Paní Filipiová zastupuje stranu bezskrupulózních zlodějů a lumpů,což o jejím charakteru vypovídá víc než dost(to je současnost).
Stanislav Mikeska 21.10.2012 14:31

Filipiová je vlastizrádkyně,

Filipiová je vlastizrádkyně, protože její podpis je na bianco směnce pro ECM v Bruselu !!
L. Novák 21.10.2012 7:57

Ratha s Kottem už mají, teď ještě ty ostatní....

V ČSSD nebude mít kdo kandidovat. :-D
Aaa 21.10.2012 20:35

Hmmm

A Ráthem to i skončilo.Následující příběhy (kupodivu téměř výlučně  lidí spojených se současnou vládou),skončily vyšuměním a propuštěním grázlů na svobodu.Tam se justiční mafie chopila koštěte a pilně zametá.
Hdkn 21.10.2012 6:27

IZIP cédéčko za 5 milionů měsíčně je cena za podporu P. Nečase

ODS dostala pořádný kopanec, ale dokud si jednoho tuneláře po druhém nebudou odvážet hoši z protikorupční policie, volič bude volit i dříve pro něho nevolitelné kandidáty. I když, Tomáš Toepfer už byl nevolitelný delší dobu.
Karel 20.10.2012 22:39

Jasne poselstvi senatnich voleb: ne korupci!

Vysledky ODS, volba Michalka, Okamury, Wagnerove ... To vsechno ukazuje uplne jasne, co lide chteji: at korupcnici tahnou do haje.
Pocono 20.10.2012 18:52

Moc se mi líbí ta hra se

Moc se mi líbí ta hra se slovy, kdy číslovka 1 může mít tu hodnotu jediný, tu jeden.  :)