Diskuse k článku

Jan Kuklík: Na pražských právech budu navrhovat snížení počtu přijímaných studentů

Prioritou a zároveň silnou stránkou fakulty je snaha udržet současné postavení našich absolventů na trhu práce, říká favorit děkanské volby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Jiný názor.
Máme příliš mnoho právníků. Zákonodárství je příliš složité. Naše právo není závorou proti činům bezpráví, kterým by mělo zabraňovat. U nás vládne bezpráví, soudnictví nepřihlíží k mravnímu kodexu, starému tisíce let, základu křesťanské civilizace. Jeho základy je římské právo. (právo pohanské společnosti)Je jen naděje, že v 21, století dojde k reformě i zákonodárství, jakož  i k dalším potřebným reformám.Tolik laický názor na dnešní spravedlnost.
0/0
25.10.2013 11:39
Foto

Astrapa

Ach bože
Blahopřeji ke konzervaci fakulty na dalších osm let. Pan Kuklík je správný kandidát, který povede fakultu zvesela do ještě většího marasmu, než do jakého se propadla za Gerlocha. Lepšího kandidáta, než právního historika, si pražská PF nemohla přát.Tady opravdu pomůže jedině nucená správa, ona "akademická obec" opakovaně ukazuje, že zevnitř se změny nedočkáme nikdy. Druhou možnost - otevřít v miliónové Praze druhou právnickou fakultu, si "akademická obec" pojistila okupací akreditační komise, která nic takového nedovolí.
0/0
9.10.2013 11:32
Foto

P10a52v77e20l 40M89i87c50h37a81l 9193565223

Kontinuita socialistického práva
Od textu k obsahu, to by byl úkol. Ale stejně by někdo udělal občanský zákoník, kde se smluvním stranám bere svoboda nejen v zjevné nouzi, nevyváženosti, ale i v "státních prioritách". Např. bydlení neplatiče včetně vody platí pronajímatel. Pokud je sám důchodce, je jeho domeček (sám dočasně třeba v péči rodiny) pro něj likvidační. Kdekdo v rámci sociálního byznysu bydlí zadarmo zcela nebo z části, vyvoleným se lijí dotace na "bydlení", penzista může zdechnout. Ovšemže stát bude blufovat "zvyšováním důchodů", čert ho vem i s důchody, když může stačit výnos, ale stát nesmí bojovat sociálním terorismem proti "vlastníkovi". Vrhat jej do bezmoci, která nezřídka se stane naučenou, polovina vesnických domů prázdná! Potom chybí bydlení, stávající je předražené.. Nebo by se konkurovalo hypotečnímu otroctví?
0/0
8.10.2013 23:24