Diskuse k článku

Jan Hnízdil: Zeman je prototypem prezidenta českých tatíků s bůčkem

Zeman i Klaus jsou akcelerátory společenského rozkladu. Díky nim dosáhneme brzy dna a získáme šanci se od něj odrazit, míní uznávaný lékař.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

J37a34r31o91m28í13r 24Š60r96á76m89e52k 3397636557842

I když s odstupem, tak si to
I když s odstupem, tak si to dovolím vysvětlit. Chyba je totiž ve vašem vnímání, chcete vidět "ideologické" motivy. Nás exaktně vzdělané (jsem lékař a tak trochu se orientuji v matematice) totiž neoslovuje Zeman jako symbol nebo Zeman jako ikona - ale Zeman jako pragmatik. Po vleklé krizi podmíněné mimo jiné ideologickou zaslepeností voličů, která bránila efektivní výměně politiku, protože myšlenkový proces "von je šéf tý mý partaje lump a celá partaj mohutně odklání, ale je to pořád lepší, než kdyby vládla ta_druhá partaj, do by byla cesta do Řecka/Jihoafrické republiky/..." vlastně všem vyhovoval. Zeman toto bourá - a na rozdíl od např. Paroubka, který se asi pokoušel o totéž, je mnohem inteligentnější, odvážnější a konzistentnější. Proto zatímco Paroubek byl spíše směšný, Zeman si zaslouží uznání. Nikoliv obdiv, není popovou hvězdou.
0/0
23.8.2013 5:49
Foto

Michalbsoukup1

Černá a bílá...
Stačí, když člověk přijme tvrzení p. Hnízdila jako nadsázku. Protože dnešní civilizace je zejména výsledkem systematického tlaku úzké skupiny lidí, která vynikala (a vyniká) nad průměr. V okamžiku, kdy nemyslící většina začala konzumovat výdobytky činnosti této menšiny, tak se prostě misky vah začaly pohybovat. Povídačky o demokracii jsou mimo mísu, nehledě na to, že si pod tímhle slovíčkem každý představuje něco jiného. Bez elitní menšiny by lidský druh dodnes nepřekročil práh neolitické revoluce. Takže je to asi spíš o tom, jestli si civilizační výdobytky chceme udržet nebo ne. Pokud ano, pak jsme na elitách závislí.
0/0
7.8.2013 16:12
Foto

Milann

Jan Hnízdil se zásadně plete, asi mu chybí kontakt právě s těmi
tatíky. Jsem velmi často překvapen, kolik lidí s VŠ exaktních oborů včetně techniky zcela nekriticky Zemanovi fandí a volí. Nemá to žádné racionální jádro, snad se za tím skrývá náklonnost k Zemanově kvalifikaci v Prognostickém ústavu apod. anebo hraní si na elitu. Socialismus by, je a bude především dílem bílých límečků, jimž se čas od času podaří zmanipulovat i část společnosti. Stejným nesmyslem je Hnízdilův "odraz ode dna". Kdo se jednou dostane na dno, dál se už jen brodí bahnem, viz úroveň veřejné správy ČR. Bez cizího tlaku anebo pomoci zvenčí už je návrat z bažiny vyloučen, to je vidět nejen u nás, ale i na příkladu Severní Koreje atd. Jan Hnízdil se příliš soustředí na svoje intelektuální exhibice, ale reálný život mu uniká.
0/0
1.8.2013 10:14
Foto

Jarda T

Pokračující úpadek známého lékaře?
To, co zde pan Hnízdil předvádí, je hluboko pod hranicí, která by opravňovala snahu o zamýšlení se nad textem.Chápu, že nemá rád prezidenty ČR. Jen nechápu, proč to musí dávat najevo těmito výkřiky.Krom toho by mu mohlo být jasné, že diagnózu na dálku lze dělat pouze v případě, že má v ruce siderické kyvadélko. Internista a rehabilitační pracovník, který hodnotí kohokoli, s kým se nikdy nesetkal, z hlediska psychologa, nebo psychiatra je lhář a podvodník.Ale nakonec, co čekat u člověka, který už dávno vyměnil lékařské vědomosti za náboženské přesvědčení.
0/0
27.7.2013 9:07
Foto

Vladimir1950

Ode zdi ke zdi..
Nic se ,naštěstí,nedá změnit na faktu,že Zeman je právoplatně zvoleným prezidentem..a tečka. Co mu umožňuje ústava,to dělá..a tečka. Tak trochu nechápu takový rozsah diskuse, je to ode zdi,ke zdi. Příznivci Zemana kontra příznivci "knýžete", což značí pokračování "boje"mezi oběma aktéry. Ale situace už je tak trochu jiná, "knýže" se svou klakou dostal na frak a to je podstatné..A s ním celá ta drzá trojkoalice..To jsou fakta.Co se týká MUDr Hnízdila, ten se vymyká všem šablonám. Místy se s ním dá souhlasit,hlavně po odborné lékařské stránce, jeho argumenty ohledně politilů jsou ale z větší části nedoložitelné, takže se dají brát spíše jako fabulace, zaměřená na vyvolání pozornosti veřejnosti. Jistě, je to zajímavé a provokativní, vítám tu jeho snahu. Jen si tak říkám, proč se neangažuje více, pro mne představuje provokativní osvěžení, po té snůšce tuposti a hlouposti hlavně z úst ukřivděných politiků trojkoalice (spíše by se měli nazývat TROJHANDL)..Dobrý článek, pro tentokrát..
0/0
27.7.2013 8:56
Foto

J96i64b 59J55i97b 5374174787897

Už jen tolik,
Už jen tolik, že já jsem neměl problém si vybrat.Hned tři kandidáti by byli podle mého názoru vynikajícími prezidenty. Taková Táňa Fischerová nebo Zuzana Roitová by byly skvělé prezidentky. Jiří Dinsbier taky, i přesto že si pokazil závěr kampaně. Pominu-li "přátelskou podporu" z řad některých jeho "spolustraníků". Žel bohu většina spoluobčanů nám do druhého kola navolila to nejhorší co mohla ... BTW: všiml jste si, že když Mministerstvo vnitra vyřazovalo pomocí prapodivných "matematických propočtů" prezidentské kandidáty, tak že shodou náhod dva ze tří vyřazených kandidátů byli zrovna kandidáti, kteří lovili ve stejných populistických vodách jako mstivý jezevec z Vysočiny?
0/0
24.7.2013 15:44
Foto

P31a90v53e84l 78M11i21c47h81a28l 9973765673

Zemanovština, on má Hrad, lid jen blog
V orwelovském přepisování dějin nám zmizel efekt první a ne poslední republiky, vymýcení osob podezřelých z blízkosti Vídně. Prof. A.Musil jako příklad. V USA mohl psát, sbírat medaile, doma byl "rakušan".  Potom se využil nacista a vyrazilo se na Židy, když předtím zmizel, kdo mohl, protože obranyschopnost krajiny byla jen čítankový "plán", pana Beneše.  Francouzi asi měli přijet po Dunaji na pramicích?  A rusové koho a kdy bránili? A hlavně za co?  Vyhnána minorita německy mluvící, odepsáno Podkarpatí. A hurá na kapitalisty, inteligenci, řemeslníky, sedláky.... Ti co jedli vtipnější kaši, mizeli jak pára nad hrncem. Už před ´68 "uvolnění" využili zejm. lékaři, po ´68 kdo měl nohy. Šikovnější stihli ještě léto ´89, než "spadla klec" a asyl dávala už snad jen Kuba. V takto vykastrovaném společenství ovšem p.Zeman a spol. dar nebes. Alespoň někdo to chce dělat, když nás všichni nechali v kaši. Pod jeho bonmotovou vládou panské libovůle 3O% zvažuje vypadnout, může si tu s minoritama žijícíma na státní útraty vybudovat, co chce. Nic proti podpoře, naopak, ale kdyby to byla podpora, tak by neziskovky praskaly pod náporem pomocníků, kteří přece se nenechají živit a přispějí podle svých sil. Lež se stala systémem, možná Ústava státu byl také jen vtip? Možná to tu nějaký číňan koupil už dávno, odliv značkových hotelů cos naznačuje.
0/0
23.7.2013 23:18
Foto

Jan Blub

Předvolební tým
Máte pravdu, teoreticky. Prakticky Svěrák sem, Bohdalová tam. I ten nejlepší předvolební tým by tu nic nezmohl. Vždyť všechna média byla vysloveně pro Schwarzenberga a proti Zemanovi a jeho týmu (Bohdalová, Klausovi, Fischer etc.). Slovy mého dědy "Češi by volili Zemna i kdyby Schwarzenbergovi někdo prdel ozlatil".
0/0
23.7.2013 21:58
Foto

Křivan

Děkuji za reakci, nejspíš
Děkuji za reakci, nejspíš nemá asi cenu téma dál pitvat.Z prezidentských kandidátů se mi nelíbil žádný. Dienstbierovi jsem fandil do okamžiku, než předvedl nakolik je spojen pupeční šňůrou se sponzory svého otce. Fischer -  Honza s chalupy od samého počátku vypadal jako nastrčená loutka, ránu z milosti dostal omylem od Erika Besta, který ho zkoušel v TV  se znalosti angličtiny a ruštiny společně se Zemanem.
0/0
23.7.2013 20:05
Foto

J20i45b 71J64i11b 5364284727327

Nejsem ničí tiskový mluvčí
Nejsem ničí tiskový mluvčí a tak nemohu za nikoho mluvit. Já však slova "občanská společnost, je pro nepříliš početnou skupinu lidí" chápu jako postesk nad stavem naší společnosti, ke kterému se nejspíš pan Hnízdil dopracoval po mnoha letech, kdy se sám aktivně snažil vyburcovat občany k aktivitě – k převzetí zodpovědnosti za svůj osud. Ono je to přesně obráceně, než jste se snažil tvrdit. Občanská společnost není o tom, že by měl někdo za někoho rozhodovat, ale přesně naopak – každý by se měl zajímat o vše, co se jej dotýká  – nebýt apatický, ale aktivní. Poslední kapkou byly nejspíš prezidentské volby, kdy si většina občanů vybrala do druhého kola, když pomineme Bobošíkovou, dva nejhorší možné kandidáty a i z těch dvou nakonec ještě toho horšího …
0/0
23.7.2013 17:59
Foto

J65a85r92o49s56l45a63v48a 10K26a51n12i96o22k69o74v28á 1755777157574

Spousta lidí volilo Zemana jako menší zlo,
protože to, co předváděli P&L v předvolební kampani, to bylo strašné.  Je možné mít k Zemanovi spoustu námitek, které svými některými kroky dnes dost potvrzuje, ale kritika p. Hnízdila je jako vždy nefér. On sám totiž potvrzuje svou neschopnost být demokratem. K podpoře svých zájmů, názorů je totiž schopný použít i nefér řešení.   Stačí vzpomenout, jak se snažil o zbavení svéprávnosti Klause především za to, že nechtěl podepsalt Lisabonskou smlouvu.  Dnes se jen potvrzuje, že Klausovy argumenty vůči EU byly naprosto přesné, předvídavé.   
0/0
23.7.2013 12:44
Foto

Křivan

Nejspíš za to může ten bůček,
Nejspíš za to může ten bůček, který již asi sto let nejím. To přirovnání od pana doktora také nebylo zrovna košer. Proto jsem si dovolil nastavit zrcadlo.Jinak děkuji za doporučení, doplním si vzdělání, ale pro začátek,vidím, že znáte pana Hnízdila a jeho názory podstatně lépe než já. Možná právě proto mi dokážete lépe přiblížit co měl na mysli autor slovy: "občanská společnost, je pro nepříliš početnou skupinu lidí" a to i z přihlédnutím k odpovědi na otázku předcházející, tu s ohledem na rozsah již necituji. HNÍZDIL: Já tím jenom chci říct, že to, co je pro mě nejdůležitější, a to je občanská společnost, je pro nepříliš početnou skupinu lidí. Pro ty, kteří jsou ochotní převzít zodpovědnost za sebe, za své okolí, za životní prostředí. A takových lidí není moc.INFO: nepatřím mezi obdivovatele prezidenta Zemana.
0/0
23.7.2013 7:02
Foto

a propos, to jádro,
nějak mi smrdí, že média, akademici... včetně Drábové, černobylského  mutanta se denně předhánějí v ujišťování, že o Temelínu s nerozhodne dřív, než za rok. 
0/0
23.7.2013 2:40
Foto

Křivan

Už jsem u Vás zažil lepší
Už jsem u Vás zažil lepší chvilky.
0/0
22.7.2013 21:10
Foto

P44a56v17e39l 53M24i83c43h35a79l 9603275973

Pokr. p.Zemana nezná nikdo
Krajina je přehledná, jak je možné se s ním nesetkat? Nežil třeba v té Moskvě?  Jistě je pár šíbrů, s kterými propojen,snad paní Bohdalová,  ale altruistický člověk přece žije sociálně. Konference nebo alespoň rauty. Kdosi použil přirovnání k jezevcům, a to věru není milá lasička. Tajnosnubnost kvalit moskevského politbyra, to se v té jejich straně naučil? Ovšemže je to úspěšné, poté co lid zválcován  nacismem, každé řešení bylo vítané. Kdyby ne, tanky to zařídí. Věci se rodí snad na jiné polokouli, bez debat, vysvětlení, jen čirá mocenská technika. Možná u těch komunistů čekal polovojenské velení, to by byl generálem raz dva. Jenže komunistům bylo je a bude veleno odjinud, i kdyby byly slezko-moravští, doma se nediskutuje.  Jen poslouchá a nařizuje. Inu leninismus. Vyhovuje tedy p.Zeman této národní lenosti, v Uhrách stavěli parlament věru nápadný, v Česku ? Divadlo. Národní. Jak samozřejmě zlovolný Hitler Česko začlenil, s čechy počítal, to Polska se šprajcla alespoň s kobylama. Autoritativní vláda nám prostě sedí, parlament hnije, stejně jako ten Benešův, proč ne, prezident Beneš měl přece "plán". To stačí, skončil Lidicema, okupací rudou armádou ´45 a komunismem až doteďka, tedy 22.července 2013, 22:56. Jen sem tam nové heslo, bilbord, bonmot; jádro, tedy totalita moci nad bezmocnými kvete. Právo? K čemu, máme záhadné nejspíše geniální  osobnosti. Zákony? Kdo by to četl, navíc česky je v tom stejně zmatek, ale autorita to zařídí. Nelze odolat výletu v takovém parníku, až se najede na útes, je jasné, kdo bude první ve člunu.
0/0
22.7.2013 21:00
Foto

Vrah Smrt

Vy jste si teda vytvořili
Vy jste si teda vytvořili konstrukci o Schwarzenbergovi. Doufám, že máte jeho fotku na nočním stolku.
0/0
22.7.2013 20:46
Foto

J34i67b 91J38i53b 5754824437287

Pane Křivane, prosím, bez té nedůstojné manipulace
Pane Křivane, možná, že kdyby jste se seznámil s názory pana Hnízdila více do hloubky, tak by jste mluvil jinak. Tento Váš přípisek, ve kterém jste mu podstrčil něco, co vůbec nevyřknul(!), vůbec není hodný vašich kvalit. O žádném přebírání zodpovědnosti za jiné, natož o dělení na kasty „chytrých“ a „ostatní“ v něm nebyla ani řeč.Zkuste pro začátek si přečíst jeho knihu „Mým marodům“, pak si můžete vygooglit všechny jeho rozhovory ať psané, tak mluvené. Třeba si pak poopravíte svůj zkratkovitý a povrchní úsudek.
0/0
22.7.2013 18:18
Foto

P80a34v65e23l 32M11i88c81h60a49l 9663735313

Na dálku ordinovat nelze
Porucha osobnosti je nejen vrozená, ale více i získaná např. minutím se s matkou, absencí funkčního otce, na rozdíly chudého společenství sourozenců. Přírodu nepřečuráme, když dala páru plodnost, tak ne pro zábavu. Lze jistě použít obecně dostupné vzory, ale to jako řešit dopravní nehodu z google map. Zatáčka je hrozivá, ale znám děsivou serpentinu, kde, co paměť sahá, se nic nestalo, a to vozkové museli nejen šlajfovat, ale i podsouvat šubu. Tedy i poškození osobnosti lze kompenzovat . Proč se všechen lid sjednotí právě na psychopatovi je zřejmé, věříme mu jeho lži, aby on nám věřil ty naše. Sociální spojení i v rodině je spíše na společných slabostech, než přednostech, slabosti nás ohrožují, ty potřebujeme ošetřit. Tak se rodina zákonitě rozpadá, když jen jeden povyroste, prohloubí svůj život, nebo třeba jen zbohatne. Stejně silný je faktor politického marketingu, prodávat zbytečné a špatné je lepší kšeft, než třeba nákladné věci užitečné, kde marže není zázračná  jako v kosmetice, viz. rodinný byznys jistého nadmíru upřímného předsedy vlády, lehce pyramidální.Investovat do charakterního politikka je rizikové, knížepán nebude panáčkovat, nebude předstírat pozornost či dokonce bdělost. Pana doktora bych poslal do supervize, zažil jsem Knížete mimořádně koncentrovaného i vůči prostým obyčejným a nudným lidem. Ale osobně. Nebude kašpárkovat pro kamery. Má svůj styl. A má výsledky. Není moje krevní skupina, ale lze jej brát vážně. To stačí.
0/0
22.7.2013 18:09
Foto

Irinek

Dr.Hnízdil
Pan doktor Hnízdil je známým kritikem popřevratových prezidentů (ovšem, kromě V.Havla),které by nejraději zavřel do blázince. Čili, žádné překvápko. Jen by mne ale zajímalo, kdo by mu ze současných politických figurek vyhovoval nejlépe. "Kníže" Karl, nebo dokonce (údajně téměř nepolitický)  pan Hvízdil samotný ?
0/0
22.7.2013 18:08
Foto

L38a84d20i12s31l78a15v 73N46o90v83á97k 2877123824883

Vládneme, nerušit!
YouTube (ČT2):  Vládneme, nerušit! Dokument ČT o tzv. "opoziční smlouvě"... Zemanovi a Klausovi.
0/0
22.7.2013 17:04
Foto

L32a12d32i24s25l75a81v 73N40o90v82á53k 2537293204593

MUDr Hnízdil taky napsal, že lidem jako vy není pomoci...
Nechápu, proč se nás snažíte za každou cenu přesvědčit, že má pravdu. :-P  
0/0
22.7.2013 14:16
Foto

Křivan

Máte dost pravdu, V Čechách
Máte dost pravdu, V Čechách skutečně existuje dvojí lid. Pracovně tomu říkám "vesnický rasismus" a "městský rasismus". Kupodivu to velmi vtipně vystihuje TV seriál Doktoři z Počátků
0/0
22.7.2013 11:26
Foto

Dudman

Nežádáme nemožné?
Děkuji, jsem rád, že máme stejný názor.A máte pravdu, žádám poněkud nemožné, přehnal jsem to. Tak kritika byla spíše míněna do řad volebníhu týmu: "my všichni kamarádi si tady rozumíme", což vytváří zkreslené vidění reality a pocit, že jsme všeobecně srozumitelní, což ve skutečnsti často nejsme.Dokonalý příklad mimoňství dal ve svém hostujícím příspěvku v poslední debatě před volbami bohužel pan Svěrák; ten snad, pokud vůbec někoho oslovil, tak to musel být jen úplně nejužší okruh jeho příznivců (a tudíž již rozhodnutých voličů), který měl tu trpělivsot jeho zdlouhavou řeč vyslechnout a pak dekódovat.Prostě si myslím, že určitá témata, kde by mohli oslovit nerozhodnuté, členové volebního štábu bohužel zcela ignorovali (anebo dokonce, což by byla ta horší varianta, o nich možná ani nevěděli) a tematizovali naopak problémy, kde již byly karty jasně rozdány (předem rozhodnutí voliči spokojeně přikyvují, předem rozhodnutí opační voliči zuřivě ječí a vyvolávají hysterii).Tedy, ano, věřím, že se čeští voliči dají oslovit někým slušným. Pokud si jich bude opravdu všímat, vnímat je a mluvit pro ně srozumitelnou řečí.
0/0
22.7.2013 10:58
Foto

Křivan

Díky panu Houdovi, že nás seznámil s názory lékaře Hnízdila
Pan doktor ve svých odpovědích dělí lidskou rasu na dvě kategorie, na "nás chytré" co budou tvořit občanskou společnost a  ty ostatní za které je ochoten převzít zodpovědnost. O nějakém jejich souhlasu tu není řeč, dokonce ani nepředpokládá, že budou součástí občanské společnosti. Kam se lze s takovým přístupem dopracovat si dokáže představit každý, kdo zná alespoň trochu historii.PS. Už to připomínání bůčku zavání elitářstvím. Bůček je potravina zatím dostupná i chudým, proto ta jeho obliba mezi lidem prostým. Jeho kalorická výživnost se hodí jen pro lidi s extrémně vysokou fyzickou zátěží, u nás lenochů  jeho konzumace vyvolává zdravotní problémy. Ohrnování nosu však není na místě. 
0/0
22.7.2013 8:49
Foto

Křivan

přečtěte si tu větu bez emocí.a v kontextu vět předcházejících
Vaším druhým odstavcem naprosto souhlasím, jenže pan doktor mluvil o něčem jiném. 
0/0
22.7.2013 8:33
Foto

Tonda Iblea

Hnízdil je prostě magor
Kdyby žil na Moravě, má dávno rozbitou držku.Tam se s idioty neserou.
0/0
22.7.2013 8:18
Foto

J33i13b 39J16i28b 5514534137377

Občanská žaloba
Málo se o tom mluví a málem by se na to už i zapomnělo, ale Pan Hnízdil je autorem a iniciátorem výzvy „Občanská žaloba“, ze které se pak po jistých peripetiích stáhnul. Bylo by proto fajn, kdyby jste se, pane Houdo, někdy příště nezapomněl zeptat pana doktora, jaký vliv podle něj měla právě tato tzv. „Občanská žaloba“ na současné zvýšené úsilí OČTŘ, které zdá se, dává jakousi naději na lepší společenské poměry v slzavém údolí české kotliny? Osobně bych chtěl  panu Hnízdilovi ne jen za tuto jeho iniciativu poděkovat. Za pěkný rozhovor pak také panu Houdovi.
0/0
21.7.2013 21:16
Foto

Stavjanik

Fakt nevím,
nechci vám do toho kecat, ale mám pocit, že s problémy s rodným jazykem, jste na tom naprosto stejně. Vy ještě navíc nezvláte základy typografie, takže čtení po Vás je utrpením. Pan Hnízdil to definoval celkem jasně.
0/0
21.7.2013 20:32
Foto

Jan Blub

Nežádáte po Schwarzenbergovi nemožné?
Mluvíte mi z duše, moc jste mne svým příspěvkem potěšil a nepřipadám si již tolik jako "kůl v plotě".Jen takovou malou připomínku bych měl. Nejste příliš kritický vůči Schwarzenbergovi a jeho způsobu oslovení voličů. Vy si opravdu myslíte, že české voliče, zhlížející se v seriálech Majora Zemana a filmech typu Vesničko má středisková anebo Dovolená s Andělem, by kdy mohl oslovit někdo jiný než právě Zeman či Klaus a jeho rodina? Nežádáte po Schwarzenbergovi nemožné? Kdyby Zeman neexistoval, museli bychom si ho vymyslet (anebo zůstat bez prezidenta).
0/0
21.7.2013 17:33
Foto

Cruton

Zato kritici Zemana zde "oslňují" argumentační "vyspělostí".
Vzmůžete se jen na osobní útoky, urážky a bezobsažné propagandistické žvásty.
0/0
21.7.2013 15:40