Diskuse k článku

Jak Ústavní soud připravil Zemana o možnost nepodepsat záchranný fond

Kdyby se soudci zabývali žalobou na velezradu, možná by zabránili pochybnostem o ústavnosti prezidentova podpisu ESM.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Kocour Mesie

Ten rukopis nebo spíše "Modus operandi" někoho připomíná.
Portugalský bankéř Barroso jede podle předem připraveného konceptu a není těžké uhodnout jakého - nebo spíše kdo je jeho autorem. Jen naivní pozorovatel by se mohl domnívat že Ústavní soud v čele s Janem Rychetským by mohl do takovýchto a podobných kauz vnést nějaké světlo a nedejbože snad i explicitní verdikt. Naopak - kalné a nijaké stanovisko je v daném okamžiku to co se nejlépe hodí "do krámu". Zajímavé je hledat společné znaky na množině jedinců nebo akcí. Ač se na prvý pohled může  zdát že ne tak přesto se nějaké  "funkční závislosti" najdou. Musí se ovšem abstrahovat třeba v zálibě v pivu nebo v sympatiích k FC Barcelona. Podstatné jsou jiné funkční závislosti - a odtud už může být jen krůček k nepotismu a skupinové strategii. Která pak to asi je? Je to jedna z nejstarších skupinových strategií. Zeman v téhle frašce zřejmě hraje jen statistu - což je logické, protože po absolvování Střední ekonomické školy v Kolíně kde skončil s matematikou již ve třetím ročníku na víc nemá. Ani absolutorium VŠE nepřispělo nijak ke kultivaci jeho šedé mozkové kůry - a slivovice dokonala zbytek.  Ten kdo v národním podniku Agrodat smolil reporty pro OV nebo ÚV KSČ nemůže být rovnocený hráč proti strategicky koncipované útočné linii Barroso Rychetský. 
0/0
19.4.2013 12:51
Foto

Článek staví na tom, že Zeman podepsal přístup k ESM
K tomu ale nedošlo, viz sněmovní tisk 348-E http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=6&t=348 nebo přímo rozhodnutí Evropské rady č. 2011/199/EU http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2011:091:0001:0002:CS:PDF K čemu jsou média, když člověk musí každou zprávu několikrát ověřit, aby jí mohl věřit. To si pak ty zprávy můžeme sbírat rovnou sami :(
0/0
8.4.2013 9:15
Foto

Bohumil J. Studýnka

Článek nestaví - vychází z těchto bohužel skutečností
PČR se "řádně podepsal"   již vloni. Prezident ale  byl ten poslední v celé EU, kdo se mohl ještě oficiálně vyjádřit (měl šanci)  a upozornit na změněnou situaci po  Kypru, v eurozoně i EU. Je  totiž na co;  včetně principů fungování ESM samého.   Ta schválená instituce zastiňuje  nejzazší představivost Wellse, Orwella, Kafky a Huxleye.
0/0
8.4.2013 19:19
Foto

Kocour Mesie

Ano, souhlas, je to tak!
Slušelo by se ale ukázat víc - totiž proč tomu tak je a "dle jakého klíče".Když spadne jablko ze stromu (nebo taška ze střechy) není moc poučné opakované omílání toho co se stalo, že jest to dobré nebo špatné, a kam to jablko dopadlo.Mnohem lepší je ukázat pozorovateli jak funguje Newtonův gravitační zákon, co je tam skalár a co je tam vektor - a jak to všechno krásně tiká. Držel bych se schématu: "Definice, Důkaz, Věta". Sociolog typu soudružky Šiklové by na to potřeboval mnohostránkové oslintávání jak prostředí působí na jedince a naopak a při troše dobré (perversní ) vůle by se našel prostor pro Alana Gora a jeho story s globálním oteplováním - a možná že rutinovaný diskutér typu Tomského by našel a ukázal funkční závislost s holokaustem.  Tam by pak bylo obtížné držet schema definice/důkaz/věta.Ukažte čtenáři "Kdo a dle jakého Modu Operandi - a s jakým cílem to koučuje.Jinak za otevření problematiky děkuji, články se mi líbí.
0/0
19.4.2013 13:08
Foto

L89a89d75i54s91l80a71v 91N31o84v78á69k 2277883114483

Pane Studýnko, obávám se, že rudý senát žalobu na rudého
prezidenta Zemana rozhodně nepodá/neschválí. Takže tato úvaha je ryze teoretická. :-)
0/0
4.4.2013 21:43
Foto

Dobrá teoretická úvaha je
přínos pro budoucí  jednání  lepší, než letošní alibistická plichta ÚS.  Pan Studýnka uvažoval s humorem, bohužel přesně. 
0/0
5.4.2013 6:18