Diskuse k článku

Jak Ukrajinu zbavit noční můry jménem plyn z Ruska. Jednou provždy.

Je třeba definovat a následně postavit několik plynovodů a jeden terminál, píše Vratislav Ludvík.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Ano
Palec nahoru ! Ta jejich rusofilská blemcání nejsou ani do té hospody. Tam by nejspíš dostali přes hubu.
0/0
21.3.2014 15:56
Foto

K81a89r72e70l 31P95l14í21h11a97l 2559595728651

Pánové, pořád tady hájíte
Pánové, pořád tady hájíte Rusko tím, že jiné západní velmoci používají sílu k prosazování svých zájmů v zahraničí. Pak se tímto dostáváme do začarovaného kruhu myšlení "on udělal to a to, tak my taky". Pokud Vám vadí imperialismus západu, měl by Vám vadit taktéž imperialsmus Ruský.Naše západní pojetí demokracie není ideální, to snad chápou všichni. Ale zatím se mi zdá být lepší než východní. Pocit a možná i fakt, že Evropa není schopna být rozhodující vojenskou silou s celosvětovou působností, může vysvětlit její vlastní zkušenost - Evropa znamená tísíce let válčení. Nyní máme to štěstí, že žijeme několik desítek let v období relativního míru. Proto chápu mnohé, že mají strach, pokud Rusko dává své teritoriální zájmy takto nepokrytě najevo v sousedství EU.Pokud se Vám nelíbí současný stav politiky a vývoje v EU, můžete jít k volbám nebo se angažovat v nějakém hnutí, jako se angažovali "náckové" na Majdanu. Pokud jste líní, běžte kecat do hospody k pivu.
0/0
21.3.2014 13:34
Foto

Kecálek

Jasně nácíčku
Náckové v ČR (resp. v EU) vadí - protože jsou náckové, náckové na Majdanu nevadí, protože jsou protirusští...A co třeba Kosovo - kdy začnete bojovat za jeho vrácení zpět Srbsku (jen co zbezpečíte odsud americkýc okupantů? Mimochodem - v Kosovu ani referendum neproběhlo - a Kosovo bylo odtrženo od Srbska také v rozporu se Srbskou ústavou... a v důsledku okupace vojsky NATO...
0/0
22.3.2014 14:23
Foto

K91a45r19e79l 89P46l86í28h39a25l 2549245848501

Náckové
Přečtěte si můj příspěvek ještě jednou a lépe. Nikde neschvaluji nacismus, ale píši, že na rozdíl od místních odborníků na geopolitiku v teple domova s přípojkou na internet se "náckové" na Majdanu vzmohli na boj za sebeurčení.Kolik tam bylo nácků a kolik upřímných lidí bojujících za samostatnou Ukrajinu nemohu posoudit, ale určitě tam nebyli jen náckové, kteří si rádi přihřejí polívčičku při každém národnostně-kulturním konfliktu.Co se týče Kosova nebo jiných separací, o tom píšu také - imperialismus Ruska jsem označil za stejně prospěšný/škodlivý jako ten západní.Prosím, neoznačujte mě slovem nácíček. Také Vás neurážím ani Vás neřadím k nějaké společensky nepřijatelné skupině.
0/0
22.3.2014 19:38
Foto

Křivan

netřeba zlehčovat v teple své přípojky k síti.
Na rozpoutání "pekla" nestačí ani půlmilionová poklidná demonstrace, na to ale spolehlivě stačí tucet sniperů. Nejspíš se nikdy nedozvíme spolehlivě kdo si je najal. V Čechách na změnu poměrů stačil jeden falešný mrtvý Martin Šmíd. Taky jsem na tu novinku poprvé skočil.V Rumunsku se v 1989 operovalo 60 tisíci obětmi. Později se ukázalo, že skutečnou oběťí byl prezidentský pár, který popravili jeho vlastní generálové. Po létech přiznaný počet se pohyboval v řádech stovek občanů. Nejvíce mrtvých bylo při špatné koordinaci mezi povstalci, kteří se postříleli navzájem.Bolševici v Rusku původně také byli jen minorita.Ps Skutečnost je taková, že za svůj podíl na majdanu radikálové dostali značný podíl na moci, především v citlivých resortech. Právě oni budou rozhodovat kdo si najal ostřelovače. Jaký asi bude výsledek?
0/0
22.3.2014 22:06
Foto

Maličkost - "Majdan" se začal organizovat poté,
co Janukovič nechal zmlátit protestující studenty. Přestože 20 pod nulou. To, že Ukrajinci jenom "nezvonili klíči" dáno mnohem vyostřenější situací.Kdo jsou "Náckové" ?Lidé skutečně inklinující k nacismu (a to často jen k té polovině skutečnosti, že Němci-nacisté - dočasně z Ukrajiny vytěsnili Sověty kteří kromě poprav a Gulagu krátce předtím Ukrajině nadělili hladomor s víc jak třema miliony !!! mrtvých).Nebo zveličované ukrajinské nacionalisty - spíše podobné fašistům italského, chorvatského, slovenského typu, což je rozdíl. Za "nacisty" je označují Rusové v rámci matení dojmů a pojmů.Kdybych se podle této ruské klasifikace mělo jako nacismus označit aktuální vítězné nacionální chrochtání policejního putinovského Ruska, šlo by o nějvětší nacistický stát v historii.Se dvěma výhradami:1) Vypjatý nacionalismus a fobie z především demokratičtějších sousedů, je doma především v evropské části říše. Větší Sibiř na to celkem kašle. 2) Nacismus německý, jakkoliv postavený zčásti i na zakomplexovanosti jednotlivců, byla ideologie v gruntu vítězná.Nacionalismus ruský je ideologie zakomplexovanosti totální. Nemám rád třídění lidí podle vnějších znaků, ale nedá mi to:Srovnejte dva symboly - KGBáckého potkana kterému chybí oněch pověstných 10 cm a urostlého self made mana Klička.
0/0
23.3.2014 7:03
Foto

Magnolia

Máte v mnohém pravdu, a to co
Máte v mnohém pravdu, a to co říkte ví spousta lidí, ale furt tady panuje jakýi "ostych" či co, (tabu?) to říkat, následnost dění/činů - tím přece nikdo neomlouvá tu či onu vražednou ideologii (to k těm hist. posloupnostem taky v Pobaltí a jinde). Ukrajina se zdá být ale fakt dost velkým oříškem, mně ale současně vadí, jak oni bagatelizují zcela nechtějí vidět, že tam žije řada lidí, kteří prostě touží po životě lepším, viděli to na cestách za prací na západ... Bagatelizovat a nálepkovat to pův. čisté hnutí, řekněme občanské, na tom mají zájem autokratoři, pochopitelně.
0/0
25.3.2014 13:31
Foto

Magnolia

U nás by to ruplo tak jako
U nás by to ruplo tak jako tak, dyť co se dělo všude kolem (byli jsem mezi posledními), mrtvý Šmíd to byl jen "speed"...ale ono by to šlo stejnou cestou tak jako tak.Btw o tom natočil Chaun dokument, nevím, zda znáte, možná dle původce-autora máte předem jasno, nevím, nic ve zlém.
0/0
25.3.2014 13:15
Foto

Kecálek

Když se nácíčkovi nelíbí urážky, ať si nezačíná...
A kdo hájí nácky (tím, že je dáte do uvozovek stav věci nezměníte), sám je nácek:1) Mimochom -Volynští Češi neprchají z Ukrajiny před Rusy, ale právě před nacistickými polovojenskými bojůvkami.2) Premiér vlády, která nevzešla z voleb, ale z ozbrojeného převratu, který demokraticky zvolenou vládu svrhnul (právě s pomocí již zmiňovaných nacistických bojůvek) hajluje na veřenosti (když to udělá nějaký opilý "plešatec" na fotbalovém utkání mají "humanisti" manévry - tady se zdá, že jim to vůbec nevadí).3) Stejný premiér namísto toho, aby obnovil v zemi řád a klid tlačí n UK armádu aby ze svýc arzenálů tyto bojůvky dovyzbrojila.4) Když v návaznosti na humanitární bombardování nmocnic a škol vojska NATO vtrhla do Kosova a BE REFERENDA je odtrhla od Srbska vtvořila tam loutkový stát (o důvodech lze stěží bochybovat dnes tam americké koncerny drancují zdroje nerostného bohatství a US Army tam má velkou základnu), nikdo z humanistů ani nepípnul.5) Když Krym v demokatickém referendu (volební účast přes 80% oprávněných voličů přes 90% hlasů pro) hlasoval pro odtržení od Ukrajiny, najednou je to špatně? (asi uniklo vaší pozornosti, že regulérnost referenda ani oponenti nepochybňují - pouze právo jej vyhlásit - ovšem narozdíl od Kosova Krym je Autonomní republikou a má vysokou míru suverenity (podobně je tomu se Skotskem - kde kupodivu nikdo Skotské referendum nezpochybňuje)...6) Že odstředivé tendence Krymu trvají dlouhodobě (už od roku 1991) to nikdo ze "seriózních" komentátorů taky nezmínil7) Nějak se vám v nacistickém zanícení vytratil fakt, že nová nedemokratická nacistická vláda v Kyjevu vydala nacionistický zákon, který z neukrajinských občanů Ukrajiny (nejen Rusové, ale též Tataři, Češi, Poláci, Bělorusové atd.) dělá občany druhé kategorie....
0/0
23.3.2014 9:29
Foto

Josef Novak

Božínku tolik logiky a
Božínku tolik "logiky" a sebestřednosti najednou !!! Já o voze a ty o koze!! :-DDD ten zastydly pubertacky antikomunismus ti zastrel mozek??
0/0
21.3.2014 11:44
Foto

Vůbec
nepoužívej slovo antikomunizmus, když o něm víš jen z těch pramenů AV. Nebyl doposud přesně definován, jako třeba nějaká fobie, jen se o něm mluví ve spojitosti lidí kterým komunizmus uškodil, nebo je zabil a kteří ho nenávidí. Komunisté si nechtějí připustit, že komunizmus byl omyl a je mrtvý, a proto se snaží používat jeho prostředky v naději, že ho tak vkřísí. Putinovo jednání je toho zářným příkladem.
0/0
21.3.2014 12:26
Foto

Kiebitz

Směr dobrý, ale snad v Norsku
Ukrajinské přemýšlení bude od kalvinismu daleko. Nějak sedí na dvou židlích. Chybí reforma pro takové nasazení nezbytná. V rámci diverzifikace lépe zapojit i Putina, Krym si měl zaplatit. Exekuce bude těžká, ale řadu dlužníků zlomilo trvalé sužování věřitelů. Pokud se udrží dnešní linie odporu, pan Sobotka ho těžko vytrhne, mohl by se posunout. Zase bude zima a armáda s vaťáky se nespokojí. Bude potřebovat peníze a není důvod mu je dávat levně, jako dosud.
0/0
21.3.2014 0:49
Foto

Křivan

Ano můj vůdče, jak jinak než
Ano můj vůdče, jak jinak než zapojit Putina
0/0
21.3.2014 7:55
Foto

Josef Novak

Člověk se jen diví, proč
Člověk se jen diví, proč Putin preventivně nepředejde nadcházející americký útok na Rusko tím, že zničí NATO ekonomicky, bez jediného výstřelu. K tomu Putinovi stačí odstřihnout Evropu od energie. Washingtonu by trvalo tři roky, než by vytvořil kapacity nutné k dodávkám amerického zemního plynu do Evropy, získaného frakováním za zničení amerických vodních zdrojů. V té době by však vlády evropských členů NATO byly již svrženy, v důsledku masové nezaměstnanosti a ekonomického utrpení. Putin by také mohl zabavit všechna zahraniční aktiva v Rusku a rychle dokončit dohodu s Čínou, Indií, Brazílií a Jižní Afrikou o upuštění od dolaru v mezinárodním vypořádání.Americký dolar jako světová rezervní měna je zdrojem amerického imperialismu. Pět zemí, které tvoří BRICS, má polovinu světové populace. Mohou zajišťovat své ekonomické záležitosti bez dolaru.Svět potřebuje pochopit, že neokonzervativní americká vláda je Třetí říší na steroidech. Je to zlovolná síla bez jakéhokoliv smyslu pro spravedlnost či respektu k pravdě, právu či lidskému životu. Jen se zeptejte obyvatel Iráku, Afghánistánu, Libye, Sýrie, Palestiny, Pákistánu, Jemenu, Somálska, Libanonu, Hondurasu, Venezuely, Kuby, Iránu. Dokonce i oklamaní západní Ukrajinci to začnou brzy kapírovat.Sám Obama prohlásil, že USA jsou „vyjímečnou zemí“. To je neokonzervativní verze Hitlerova prohlášení, že německý národ je vyjímečný a že je proto nad všemi ostatními. Jediným rozdílem mezi Washingtonem a národně-socialistickým Německem je, že Washington má mnohem mocnější policejní stát a jaderné zbraně.
0/0
21.3.2014 7:56
Foto

Jan Blub

Putin, na rozdíl od Vás,
Putin, na rozdíl od Vás, Atilo, má více obrazotvornosti (a zkušeností). Představa, že si Rusové budou zase muset utírat zadek Pravdou, vykoná své. Venezuela, která dle tamních populistů má největší zasoby ropy na světě, to dopracovala tak daleko, že toaletní papír dnes již nedokaže nejen vyrobit, ale ani ve vyspělém světě koupit. To byl a stále je osud všech zemí inspirovaných tím Vaším Ruskem, od Korey až po Kubu.Váš Putin se k národně-socialistickému Německu nikdy nepřiblíží. Hitler, na rozdíl od Putina, měl za sebou světu tón udávající průmysl.
0/0
22.3.2014 2:18
Foto

Josef Novak

Blube, to je nejaky gulas bez
Blube, to je nejaky gulas bez myslenky. Vubec netusite jaka je situace v jednotlivych zemich, ale citim ve vasi poznamce jedno spolecne pozadi, mainstremovsky antikomunismus, se kterym nema Rusko , na rozdil od Bruselu, nic moc spolecneho.
0/0
22.3.2014 8:48
Foto

Jan Blub

Atilo, jsem rád, že alespoň v
Atilo, jsem rád, že alespoň v jednom se shodnem, a sice v tom, že nemám rád komunisty. Moje averze vůči nim je pudová a mohu Vás ubezpečit, že díky tomuto nevědeckému instinktu jsem si ušetřil spoustu zklamání a trapasů.Vaš poznámka, že Rusko nemá s antikomunismem nic společného, je na mne příliš dialektická.
0/0
22.3.2014 15:18
Foto

Takhle nás
antibolševiky vychoval Husákův komunismus zajišťovaný agenty KGB a 150 tis. sovětských vojáků na úzení Československa. Také jsem kdysi jako pionýr věřil, že nás osvobodila Rudá armáda.
0/0
20.3.2014 22:22
Foto

Josef Novak

Víru si nechte do kostela!
Víru si nechte do kostela! Fakta jsou , že nás osvobodila Rudá armáda a jen tak z pleziru jich padlo na našem území skoro 200 000 .......ty pionýre! Američani dorazili do Plzně, kterou předtím vybombardovali.....a potom čuměli ja k Prahu a okolí mordují jejich budoucí spojenci SS....a nebýt gen. Vlasova, tak nevím jak by dopadla Praha ty akademický antikomunisto od přirození! .-DD
0/0
21.3.2014 7:01
Foto

Docela mi mi zajímalo
kde čerpáš informace pro ty tvoje kecy a kdo tě platí za jejich rozšiřování. Urážky mojí osoby považuji za chorobné projevy, nebudu je komentovat.
0/0
21.3.2014 8:45
Foto

Josef Novak

ja ti to prozradim" Tyto
ja ti to prozradim" Tyto informace najdes v Historickem ustavu AV, ale obavam se , ze obdivovatel Ramba vubec nepochopi vocogo....
0/0
21.3.2014 10:54
Foto

A ty tam hlídáš
nebo nedej Bůh rovnáš knížky ? Každopádně za naše daně, tak bys mohl vědět, že se máš k občanům, kteří tě živí chovat slušně.
0/0
21.3.2014 11:00
Foto

Kecálek

máte pravdu - pěkný kus propagandy
jen mi nějak nesedí počat agresivních dobyvačných kampaní vedených těmi hodnými US Army boys proti počtu agresivních dobyvačných kampaní vedených těmi dábělskými zabijáky z ruské armády :D...Jednobarevé vidění mě fascinovalo u fanatických bolševiků před rokem 89 a fascinuje mě i dnes u anti"bolševiků" ...
0/0
20.3.2014 22:05
Foto

Kecálek

Kávu nepiju
a nemám rád zaslepené fanatiky, co v boji proti hypotetickému komunismu podporují nefalšované nacisty.
0/0
20.3.2014 20:55
Foto

I95n21g24. 14V20r88a54t89i90s13l18a68v 79L20u53d23v77í45k 6976192950755

Zkušební dotaz:
jaký je rozdíl mezi komunistickou a nacistickou ideologií, když byly obě uznány za naprosto zločinné?!
0/0
20.3.2014 21:09
Foto

Kecálek

velký
u nás komunisti sedí v parlamentu, v Bruseli sedí v EU komisi taky komunisti (dokonce bývalý člen UV KSSS) - ukažte mi kde u nás sedí v parlamentu nacisti nebo v EU komisi?Ale to komunistická EU hrdě podporuje Ukrajinské nacisty (které doma pronásleduje) -vot paradoxy...
0/0
21.3.2014 11:15
Foto

Magnolia

magnolia
Dobrý den, pane Ludvíku, tady se to hemží různými názory na ose od kritického přístupu k Západu (ovšem při současném cynickém ignorování vážných dem. deficitů ruského režimu a všeho, co z toho prakticky plyne pro ty Rusy, kteří mají náročnější a jiné představy o tom, co je stát a jeho funkce - tito Rusové pro ně jakoby neexistují!) přes vyložený antiamerikanismus a antiEU v radikálnější podobě až po naprostý fanatismus a nenávist vůči všemu západnímu a demokracii jako takové, namícháno s vírou v různé spiklenecké teorie, i ty již poněkudpřitažené za vlasy.. Ohánějí se (někdy i dost vulgárním způsobem) tím, že jejich názoroví nesoukmenovci používají dvojí metr a neráčili si všimnout, že sami činí totéž, ruku v ruce s neschopností kriticky pojmout a vstřebat historická fakta, sami ideologicky předpojatí. Druhým, aniž by si ráčili o nich něco zjistit, podsouvají kdeco:-) Je vůbec netrápí, že realita má taky své jemné nuance a není tak černobílá, natož aby je trápila podoba onoho autokratického režimu tam, a v kontextu posledních událostí něco jako český státní/národní zájem. Navíc z někt. mám pocit, že se ve skrytu duše radují a čekají na nějaký ozbrojený konflikt, tedy pouze pokud by onen ruský medvěd těm druhým dal co proto. Bohužel. Zdravím a pěkný den přeji!
0/0
21.3.2014 6:45
Foto

Kecálek

Bolševická ideologie v Rusku??? :D
A to Vám nevadí, že ideovým otcem EU integrace byl italský komunista, že předsedou EU komise je maoista % komunistů (vč. vysce postavených členů KSSS) je v EU komisi skutečně naprůměrné...
0/0
20.3.2014 20:52
Foto

Josef Novak

vůbec nevadí, protože pan
vůbec nevadí, protože pan Talacko má klapky na očích a už není schopen reálného usudku
0/0
21.3.2014 9:04
Foto

Josef Novak

to samé! zastydlý
to samé! zastydlý antikomunismus z 20. století! Bohužel jste přehlédl že komunisté ovládly Brusel a EU ------
0/0
20.3.2014 20:46