Diskuse k článku

Jak misterstvo kultury „vylepšuje komunikaci s médii“

Na nádvoří Nostického paláce se chystá letní "hanákiáda". Místo řešení církevních restitucí nebo transformace Národního divadla můžeme zajít do kina.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

M14a45r44i73e 79R94e59s75l83o73v30á

nemám aktuální a věcný výstup
misko, já jsem se dlouho k činnosti paní ministryně nevyjadřovala. Už proto, že je to žena a umím si představit, že to nemá lehké. Na druhou stranu: vlezla do jámy lvové dobrovolně. Nikdo ji nenutil. Předpokládám, že svéprávný člověk ví, co dělá. Nemůžu za to, že o věcech, které ministerstvo kultury řeší, nic neví, že na ně nemá názor. Že si vybrala mluvčí, která nemá ponětí o základní slušnosti, natož o pravidlech této funkce. Dělám svoji práci a očekávám, že ji dělají i na ministerstvu kultury.Co máte na mysli, že tam nechal pan Besser a pan Zdráhal, nevím. Ať mi to tedy paní ministryně či její mluvčí řeknou, abych si na to mohla udělat názor. Mohu nakládat pouze s informacemi, které mám. A co se týče komunikace, poskytování informací a hlavně argumentace, vás mohu ujistit, že i neodborník a rozhodně ne ideální ministr kultury Besser to měl, sice po svém, ale srovnané, než s něčím na veřejnost vystoupil. Dalo se s tím, co říkal, alespoň nesouhlasit. To se, bohužel o paní Hanákové říct nedá.
0/0
21.6.2012 19:17
Foto

Misko

Prosil bych autorku, aby
Prosil bych autorku, aby přestala s tím nepřetržitým ostřelováním současné ministryně. To prostě nemá úroveň. Proč se nikdo nezajímá o mediálně suverénní, ale nekompetentní ministrování jejího předchůdce?! Důsledky jeho činů budou dopadat na chod úřadu i "českou kulturu" ještě u dalších ministrů, kteří přijdou. Nekoncepční zásahy nejenom do stavu pražských divadelních scén jsou dílem páně Bessera a jeho alter ega Zdráhala. Připadá Vám normální, že slušný člověk po nuceném odchodu práskne dveřmi a vrhne smrdutou bombu?Pokud vytýkáte "MKČR" nedostatek činů v oblasti církevních restitucí, proč neanalyzujete jiný výstup tiskového odboru, který se aktuálně a věcně k meritu restitucí vyjadřuje? Začínám si myslet, že to asi nebude náhoda.To, že se současná ministryně neumí obhájit a efektivně působit navenek, si povšiml asi každý. Ovšem fakt, že musí uklízet Augiášův chlév po svém předchůdci, nikoho nezajímá. A že jsou její mantinely v dnešní době velmi úzké (finančně) už vůbec ne. Prosil bych o trošku vyváženosti.P.S. Ministerstvo kultury není definováno pouze jako zřizovatel pražských operních scén.P.P.S. Proč nikoho nezajímá, že podíl kultury na HDP je v ČR podprůměrný a že se dále snižuje. Bijte na poplach! Bude hůř...
0/0
21.6.2012 18:52
Foto

M52a44r95i97e 29R16e29s69l34o83v34á

V jednom máte ale pravdu
ministerstvo kultury není jen paní Hanáková a její mluvčí. Jsou tam i jiní lidé, úředníci, kteří dělají svou práci dobře. Například co se týče práce grantových komisí, není důvod si stěžovat. Nepochybuji, že třeba taková paní náměstkyně Matoušková je žena na svém místě. A je taky pravda, že když člověk zavolá konkrétnímu úředníkovi, který má věci na starost, odpověď zpravidla dostane, ale "tajně", protože platí zákaz informovat, i když se dotaz týká čistě věcného úředního postupu. Paní mluvčí mi neodpověděla na jediný mail, a to ani floskulí, že bohužel něco nemůže komentovat a ŽÁDNÉ oficiální výstupy, čili ani ten "který se aktuálně a věcně vyjadřuje k meritu restitucí" mi neposílá. Nenašla jsem ho včera večer ani na stránkách ministerstva. Jistě chápete, že s ohledem na tyto skutečnosti působí projekt Otevřené ministerstvo jako výsměch.
0/0
22.6.2012 5:41