Diskuse k článku

Jak ministryně Hanáková vyvolala vzpomínku na Bessera

Cožpak ministr či politik na podobné byrokratické výši neprochází alespoň minimální mediální průpravou?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Vladimir1950

chudák paní ministryně Hanáková..
Přišla k funkci jako slepý k houslím. Její chyba, že si neuvědomila včas do čeho jde. Myslím, že po téhle zkušenosti by si už měla uvědomit, že na funkci ministryně kultury nemá.  Navíc není zběhlá v diskusi, to její oponentní "vlčáci" ano.  Záležitost církevních restitucí  je hodně složitá.Převládá názor,že navrhované znění není v pořádku.(Taky si to myslím po doplnění faktů, co jsem včera viděl v HydeParku). Je tristní, že se vlastně vychází z církevních podkladů a ocenění, které byly ministerskými úředníky zkontrolovány , prý bez závad)! Jak je možné, že stát nemá svoje podklady  pro porovnání? Jaká to byla kontrola a kdo za to bude potrestán?Jak je možné, že podle ekonomických analytiků jsou cenové podklady násobně předražené? Jaká byla ta ministerská kontrola pane Bessere?Co dělali ministerští úředníci posledních dvaceti let?Je jasné, že v takovém galimatiáši se paní ministryně  nestihla orientovat,natož ho pochopit.Podle mne riskovala,  podcenila přípravu a doplatila na to.Takový trapas politika jsem už dlouho neviděl.
0/0
12.2.2012 9:48
Foto

Michaela

Stydno
Vazeny pane Pokorny, zcela jste vystihl me pocity a myslenky. Pri pohledu na pani ministryni mi bylo stydno a rikala jsem si, jak je to mozne... Zajimalo by mne, zda si podobnou otazku klade i ona. Nevim proc, ale pochybuji o tom.
0/0
9.2.2012 23:41
Foto

Miro

Bílé koně
Také máte pocit že ministři jsou pověstní Bílí koně (Nečas a Kalousek grošáci)?
0/0
9.2.2012 18:29
Foto

M78a81r39t61i38n 35R75y66c90h50l49í34k

ještě bych přidal...
některé náměstky. rmt
0/0
10.2.2012 7:53
Foto

Kritický Petr

ministryně Hanáková
Vážený pane redaktore,máte samozřejmě naprostou pravdu v tom, že se pohoršujete nad prachmizerným vystoupením ministryně kultury. To už ovšem řeklo mnoho lidí a ve svém článku bohužel jen opakujete již řečené a svůj text vedete k nic neobjasňujícímu, mudrlantskému závěru.  Zároveň však říkáte nepřesnosti a hlouposti, které paradoxně osvětlují, proč máme tak nekompetenetní ministryni.Píšete:" Je sice pohoršující, když sebevědomý úředník mlží...". Jenže paní Hanáková není úředník, ale politik. Kdyby byla úředníkem, byla by na vysoký post vybrána kvůli své profesní kvalifikaci, strávila by na ministerstvu léta praxe na nižších postech a byla by odvolatelná. Ona je však politikem, tzn. že na post byla dosazena výlučně proto, že patří k nějaké straně, jež je teď u vlády a jíž připadlo v rámci stranických dělení ministerstev volné křeslo, které se cítí oprávněna za každou cenu obsadit člověkem s její legitimací. V ČR je bohužel běžnou praxí, že se na místa ministrů vybírají lidé, kteří neznají ani chod veřejné správy, ani problematiku oblasti, kterou mají řídit, a kteří většinou neprokázali, že mají zájem pracovat pro blaho společnosti. Kompetentnost ministra Bessera, starosty provinčního městečka, nebyla přece o nic větší. Co říkám o výběru ministra, platí ovšem i o náměstcích ministryně kultury, kteří byli vybráni kvůli své politické příslušnosti a nikoli pro svou kompetentnost (především nám. Mikeš - ODS, jenž na tomto ministerstvu hájí léta zájmy této strany aniž by kdy měl s kulturou cokoli společného).A je smutné, že v ČR politici necítí potřebu obklopit se pár lidmi, kteří mají s ministerstvem zkušenost. V západní Evropě se jim říká vysoký úředník, jsou páteří státu, protože ministři s volbami přicházejí a odcházejí, kdežto úředníci zústávají a rozumějí, na čem ministerstvo rpacuje. Těší se vážnosti, jsou apolitičtí, nesmějí podnikat ani se politicky veřejně angažovat. Zato mají práva dána zákonem o státní správě. Tento zákon platí ve všech státech EU. ČR jej rovněž přijala, avšak jeho platnost stále odkládá, takže paradoxně a jako výsměch českému závazku vůči EU u nás stále neplatí. Jeho přijetí bylo přitom jednou z podmínek našeho vstupu do EU.Přes svá kritická slova Vám držím palce, propírejte nekompetentnsot ministrů i nadále, zkuste se však nezasavit u povrchního konstatování a přijít na kobylku příčinám.
0/0
9.2.2012 14:52
Foto

POLITIK nebo ÚŘEDNÍK?
Ve chvílích, kdy paní Hanáková zasedá v Parlamentu a jeho volených orgánech, je političkou.Ve chvílích, kdy na ministerstvu vykonává veřejnou správu, mj. přijímáním správních rozhodnutí, je úřednicí. Tečka. Ještě k podtitulku pana Pokorného:Navrhovaná mediální průprava je možná užitečná, v žádném případě ale nemůže nahradit obecnou lidskou erudici a pracovní a životní zkušenost.Pokud paní Hanáková sbírala erudici a zkušenost jako učitelka v mateřské škole a vychovatelka v družině nebo co ještě, ach jo, žádná mediální průprava jí nepomůže.
0/0
9.2.2012 18:11
Foto

Lojza Z Paseky

Vzpomínky, nevzpomínky
Dle mého soudu, nejsou paní Hanáková, pan Besser, stejně jako ostatní ministranti, hodni státi ve stínu trusu mého koně.  To, že strávili na studiích více času, než já v kriminále, není na závadu tomuto tvrzení.Dle fotografie jste pane Pokorný mladý člověk. Tedy máte do hlavy nalito, že chyby se nepřiznávají, slušnost jest slabostí, sebevětší idiot s dostatečným zázemím jest oprávněn rozhodovat, kličkování a uhýbání jest ctností nade vše atd. Pokud projde za mé prachy mediální průpravou.Věřte, nevěřte, opak jest pravdou.
0/0
9.2.2012 12:36
Foto

P19a22v51e42l 84P12o69k97o72r37n51ý

Věřte, nevěřte
napsal jsem toto:To není obhajoba Jiřího Bessera a jemu podobných, jen zoufání nad podceněním podobných situací, nepřipraveností, zřejmě také přeceněním vlastních schopností, a v neposlední řadě nedostatkem soudnosti – obecně řečeno neprofesionalitou.Přesně chápu, co máte na mysli, a výše zopakované snad potvrzuje, že nemám do hlavy nalito, co zmiňujete. Nic z toho ani v článku netvrdím.S pozdravem Pavel Pokorný
0/0
9.2.2012 14:01