Diskuse k článku

Jak likvidovat odpad bez emisí. Nahradí česká technologie spalovny?

První zařízení na termický rozklad odpadu by mělo stát na severu Čech. O jeho neškodnosti však zatím firma obyvatele ani úřady nepřesvědčila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Pi

Kam s ním?
"Do deseti let však evropská legislativa skládkování zcela zakáže. Na odpad si proto už dnes pomýšlejí majitelé spaloven, které jej využívají k výrobě elektřiny a tepla."  Po průchodu spalovnou se objem odpadu zmenší, ale stále jsou to desítky procent původního objemu. Kam s tím zbytkem? Převážně zase na skládku. Samozřejmě ji můžeme jinak nazvat a tvářit se, že to už není skládkování.
0/0
20.11.2013 20:47
Foto

Martin Hájek1

Samozřejmě máte pravdu, jedná
Samozřejmě máte pravdu, jedná se o skládkování energeticky využitelného odpadu. Skládkovat se samozřejmě bude dál, protože řadu odpadů nelze využít ani energeticky a samozřejmě i po energetickém využití odpadu vzniklý odpad nelze zcela využít. Jen bych trochu korigoval Vaše procenta, objemově se množství odpadu zmenší zhrubě na desetinu, hmotnostně na necelou třetinu až čtvrtinu a z toho se ještě vytřídí minimálně železný šrot. A samozřejmě tento odpad již nezahnívá, nepáchne, nepřitahuje hlodavce a tak dále...
0/0
20.11.2013 23:34