Diskuse k článku

Imaginární představa Západu: „Islámsko“ a „muslimské ženy“

Na základě existence mytické země získávají nevládní organizace a nadnárodní instituce obrovské finanční prostředky na záchranu muslimek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Asi se teď vyjádřím
jako křupan bez světonázoru, ale světová hnutí zachraňují muslimské týrané ženy a kdo zachrání svět před islámským terorizmem. Je to stejná snaha, nebo zbytečná kamufláš jak islám přizpůsobit k soužití s jiným náboženstvím, či vírou a kulturou Evropy, Ameriky i Asie. Já jako civilizovaný občan se Islámu bojím a vím, že mi na strachu neubere, jestli budou moci islamské ženy chodit po pařížských ulicích v tričkách a šortkách s ruksáčkem na zádech s bombou.Dost, to stačí a můžete mi nadávat.
0/0
10.4.2014 16:20
Foto

Cermans

Jiří , souhlasím, ale to že se budeme něčeho bát nás nezachrání.
Já také nechápu, jak se rozumná část společnosti může dostat do takové slepé uličky. Vždyťje to stále stejně analogické, pouze na výšších úrovních: - výchova dětí - přístup k cikánům - přístup k muslimům A přesto se rozumní lidé chovají jak uhranutí hadem. Nechápu! Ve všech případech jen mlátit nic neřeší, pouze rozumné vymezení hranic a trvalý tlak na jejich dodržování. Jak prosté milý Watsone. A přesto se většina společnosti chová jak idioti: jedni jim podlézají a druzí by je nejraději vystříleli. To jsou ty dějinné paradoxy. Jesttli si to neslyšel tak si poslechni mediální perlu:http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3096274
0/0
11.4.2014 3:55
Foto

Jindrichmelar

"...rozumné vymezení hranic a
"...rozumné vymezení hranic a trvalý tlak na jejich dodržování..." Naprostý souhlas! Zajímavé však je, že mezi mnohými intelektuály je už slovo vymezení se považováno za extrém a za něco nečistého a xenofobního. Podle mě jde spíš o neochotu těchto intelektuálů zaujmout jasný postoj. Vymezit se můžeme takto:"Vždy jsme byli a jsme otevření směrem k jiným národům a kulturám, avzhledem k tomu, že je ctíme v jejich zemích, tak nezasahujeme do jejich kultury ani náboženství. Jestli ctí i oni nás, budou se chovat stejně. Jsme tolerantní národ, ale musíme se umět též vymezit. Pokud v naší zemi chtějí žít jiné kultury, mohou, ale v souladu s naší zemí, tedy za podmínky, že budou dodržovat naše zákony a pravidla a respektovat naší kulturu a tradice."Je sice pravda, že někteří politici často podobná slova pronáší, ale jejich hlas je přehlušen lidskoprávními aktivisty, pro které už to je extrém.
0/0
11.4.2014 6:53
Foto

Cermans

Pánové jestli mi dovolíte svěřím se Vám s věcí která mě velmi
trápí. Dnes mě zase potkala. V 8,30 krmím moje králíčky a vetšinou při tom poslochám ČRo2 Jak to vidí. Dnes msgr. Malý. Poslechněte si: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3099933Já bych msgr. Malému nevyčítál , že jel do Ugandy pomáhat černouškům, je to bohulibé jak uvádí, nebylo by však bohulibější, kdybych před tím od něho desetkrát slyšel jak ve Vansdorfu sloužil mši pro romy, jak pomáhá vzdělávat romské děti, jak pomáhá bezdomovcům, feťákům a všem potřebným v Čechách. Já jsem přesvědčen, že je to úkol, poslání nechci říci přímo povinnost ŘKC. Ač o tom v ČP píši už po několikáté ticho po pěšině. Mám já špatný názor na věc , opravte mě? Co si o tom myslíte. Co je tedy posláním ŘKC?
0/0
11.4.2014 8:00
Foto

Křivan

Již jsem s Vaším návrhem v
Již jsem s Vaším návrhem v minulosti souhlasil. Skutečně považuji romskou otázku v ČR za velmi palčivou. Pro katolickou církev v tom vidím možnost prezentovat se jako tvůrčí síla v České kotlině a to se počítá.Neodpustím si dvě jízlivosti:Možná, že by msgr. Malému neškodil dlouhodobější pobyt v Ugandě.Konečně víme, kam budou směrovány prostředky z církevních restitucí.
0/0
11.4.2014 10:47
Foto

myslím, že zrovna Mgsr. Malý
toho za sebou má 1000 x víc, než krmení králíčků (nic proti krmení).Kdybyste kdysi pokračoval v ministrování, získal víc příslušného vzdělání mohl jste být třeba akolitou a tu mši ve Warnsdorfu odsloužit sám. Nevím, jak vypadáte, ale připadá mi, že Vám na rukou, na nohou, po hlavě a jinde po těle vypučelo odhaduji tak 547 ukazováků, kterými míříte všechny nehodné okolo Vás.
0/0
12.4.2014 4:47
Foto

Cermans

Vážený pane Meisnere, vím , že někdy píšu trochu jizlivě, je to
můj úlet, který někdy nejsem schopen potlačit. S otázkou vlivu ŘKC na romy to myslím zcela rovně. Protože v tom vidím reálnou možnost začít skutečně řešit palčivý romský problém v Čechách. Pan Šimáček ho není schopen vyřešit, protože mu jde o živobytí a vláda umí posílat poze těžkooděnce. Mohu Vás informovat, že jsem panu Václavu Malému napsal osobní dopis a on mi odpověděl. Protože dopisy jsou osobní nemohu ho zveřejnit. Odpověď msgr. Malého je velmi upřímná. Navrhuji Vám , pokud máte chuť zeptejte se pana biskupa sám, určitě Vám odpoví. Jeho mailová adresa je veřejná proto ji zvěřejním. sekretar.maly@apha.czHezký den pane Meisnere!
0/0
12.4.2014 5:07
Foto

Křivan

Nejspíše nevíte, že Romové jsou
Nejspíše ani nevíte, že Romové jsou ve své většině upřímnými a věřícími katolíky. Pokřtít své dětí považují za samozřejmost. Už proto se musím pana Cermana zastat i když on to nejspíš nepotřebuje, umí si poradit sám.
0/0
12.4.2014 7:27
Foto

Je to směšné
manipulovat s cikány, když nevím jak žijí a co si vlastně přejí. To je potom ten nekonečný příběh a hlavně mrháním peněz. Cikánský problém bude stát více a více, protože peníze nic neřeší jen prohlubují propast mezi nimi a řekněme normálními občany. Určitě jsou v politice lidé, kteří řešení znají, ale nejsou vyslyšeni, spíše zesměšňování, ku př. Tomio.
0/0
11.4.2014 7:42