Diskuse k článku

Hrozí ČSSD kvůli Rusnokově vládě schizma?

Do úřednického kabinetu má namířeno několik řadových sociálních demokratů. Problém by nastal ve chvíli, pokud by šlo i o členy vedení strany.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Janh

Ono by ČSSD prospělo zbavit
Ono by ČSSD prospělo zbavit se jak Sobotky, tak Haška. I socialisté jsou součástí systému, který se (doufám!!!) začáná pomalu hroutit.Nejen pravice potřebuje očistu jak sůl.
0/0
28.6.2013 16:57
Foto

Pi

Tupá poziční politika
Jsou blbí a bez fantazie. Zdá se, že už pilně pracují na svém budoucím volebním neúspěchu. Pokud se socdemáci Sobotky včas nezbaví (a ono už to asi nejde), tak budou mít místo očekávaného vítězství problémy na několik volebních období. Pak bude jen dobře, když jim nějaké nové strany část voličů přeberou. Oni fakt potřebují v čele někoho, kdo se z pomyšlení na setkání se Zemanem nerozklepe.  Copak sobotka nechápe, že topinky budou s rozpuštěním sněmovny souhlasit, jen když Rusnokova vláda získá důvěru? Není přece žádný rozpor tuto vládu podpořit a současně jí limitovat funkci rozpuštěním sněmovny. Proti tomu by Zeman nemohl nic namítat. Naopak by levice Rusnokovi měla nějaké lidi nabídnout do vlády. Když budou odborníci, tak stranická legitimace nevadí. Nebo je nemají? A měli by si uvědomit, že každým dnem oddalování voleb jim bude volební zisk klesat. Tím, že nedají Rusnokovu důvěru nakonec přivedou zpět k moci koalici a to jim lidi spočtou.
0/0
28.6.2013 6:44
Foto

Monokl

Ono je otázka, jestli vůbec
Ono je otázka, jestli vůbec Sobotka o předčasné volby upřímně stojí. Z výše popsaného i ostatních jeho kroků se domnívám, že nikoliv. Termín řádných voleb květen 2014 plně vyhovuje. Druhá věc jsou jeho mediální proklamace o předčasných volbách. Dřív nebo později tenhle Sobotkův rozpor vyplave napovrch v celé své nahotě.
0/0
28.6.2013 7:54
Foto

K69a93r34e62l 61V86y47š62a75t29a

Začíná mi to také tak připadat,
grémia parlamentních stran se zapouzdřila do svých jedině "pro ně přijatelných řešení" a neuchopily se nepokrytě nabídnuté šance rozpuštěním sněmovny a vyvoláním předčasných voleb uchopit znovu iniciativu. Sobotka je slabý stratég a neví že mu zbývá už (když nedomluví rozpuštění sněmovny) jen vyhlásit podmíněnou podporu vládě Rusnoka. To by byli rozumné a poslední pokus dostat pravicové strany k jednacímu stolu k domluvení rozpuštění sněmovny.Všechny tři rozhodující strany asi nechápou, že svým jednáním odpuzují své voliče, kterým se nabízí jako alternativa na levo KSČM, ve středu Okamura, KDU-ČSL, SPOZ a pravou stranu bude luxovat Babiš. Taky se může stát, že Sobotka bude po volbách koukat s otevřenou hubou na sestavu nových parlamentních stran. 
0/0
28.6.2013 9:23