Diskuse k článku

Hliník se odstěhoval do Detroitu aneb Goldman Sachs na scéně

Americká investiční banka přišla na spolehlivý recept, jak vydělat miliardy dolarů nesmyslným přesouváním hliníku z místa na místo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

jen další krok
Já se jim nedívím.. k ovládnutí všeho a všech jsou fyzické komodity důležitým nástrojem. A pokuty v řádech sta miliónů jsou dechberoucí, ale nový kyslík se nám do plic dostane, když zjistíme, že vydělávají miliardy. Cesta ven? Zatočit s FEDem!
0/0
5.8.2013 13:00
Foto

Krtek

Další hra iluminátu
Michael Morris - CO  neSMÍTE VĚDĚT!
0/0
4.8.2013 8:41
Foto

J33a31n 92K28u10l39i25h20r29a66c71h 9933542317316

Trvalo mnoho let, než se toto téma dostalo do médií
Ano, příslušné uvolnění Fedu z r. 2003 bylo předmětem ostrých diskuzí v odborných trzích už před přijetím i bezprostředně po přijetí. Rozkolísání trhů na sebe totiž nenechalo dlouho čekat.   (Když je řeč o hliníku, sluší se dodat, že ministrem financí USA byl právě v době přijímání příslušné změny regulace bývalý šéf hliníkového gigantu Alcoa Paul O´Neill, který si jistě dopad plánované regulatorní změny na poptávku po produktech Alcoy a cenu akcií dovedl představit. Skončil ke konci roku 2002.)  Uvedená mediální hluchota platila ještě více o trhu s ropou. Mediální pokrytí odborných diskuzí o faktorech dramatického růstu cen bylo značné,  v roce 2007 to možná v anglickojazyčných ekonomických médiích téma č. 1 a ekonomické téma č. 1 v médiích středního proudu. Na rozdíl od nemedializovaných odborných diskuzí se ovšem v médiích o změně legislativy (popsané také v tomto článku) nehovořilo,  v analýzách příčin až na zanedbatelné výjimky zamlčena, diskutovaly se jen ostatní možné faktory růstu cen ropy.                                                                                               Není to překvapivé s ohledem na to, odkud přichází většina mediálně exponovaných analytiků a jaký bývá jejich kariérní vývoj. Není to překvapivé ani z hlediska tehdejší reálné moci - finanční krize v USA naplno vypukla až v létě 2007, do té doby ji většina veřejnosti v USA i v zahraničí ignorovala, a finanční instituce měly velký faktický vliv a stále ještě velkou důvěryhodnost. (Vždyť o blížící se a stále méně odvratné finanční krizi v USA a hrozbě jejího přenosu do světa velká média také až do jara 2006 nepsala, ačkoliv ve výše zmiňovaných kruzích se o tomto nebezpečí živě diskutovalo minimálně od počátku roku 2003.)                                                                                                                      Plyne z toho poučení, že podobné je to samozřejmě i s jinými ekonomickými analýzami a klíčovými zprávami v médiích, nejen s těmi o faktorech volatility cen komodit.  
0/0
4.8.2013 7:30
Foto

Ctenarcp

Teď to běží médii, ale známo je to dávno
1) Nedělají se z hliníku bloky motorů? Vy plechovko od Coca-Coly?2) Je v pozadí islám, nebo judaismus?3) http://www.kynzvart.cz/story/storyC80.html    http://www.novanobilitas.eu/rod/rothschild 
0/0
3.8.2013 17:05