Ceska Pozice

Výsledek namyšleného amatérismu je bohužel na amnestii znát

Drtivá většina právníků v průzkumu ČESKÉ POZICE odpověděla, že bez zástupců jejich profese se příprava amnestie neobejde.

foto: © ČESKÁ POZICE, Alessandro CanuČeská pozice

Na přípravě prezidentské amnestie se nepodílel žádný právník. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to v polovině února řekl ředitel politického odboru prezidentské kanceláře Ladislav Jakl. Zapojení odborníků na právo přitom prý nebylo ani nutné, ani žádoucí.

Silná slova pana Jakla jsme nemohli nechat bez odpovědi potrefených – v tomto případě právníků a advokátů v průzkumu ČESKÉ POZICE. Jak jsme předpokládali, byl tentokrát výsledek dopředu jasný: z oslovených respondentů se 91,4 procenta (32 z 35) ztotožnilo s názorem, že by se na přípravě amnestie nějaký ten právník podílet měl. Našli se ovšem i tři právníci (8,6 procenta), kteří odpověděli „ne“. Některé z odpovědí, které předkládáme čtenáři, docela barvitě osvětlují, proč právníci v tomto případě neměli být opomenuti.

amnestie

                                               Odpovědělo 35 právníků a advokátů.

Na čestném místě uvádíme jedinou víceslovnou odpověď, jež připouští možnost, že právník není u přípravy amnestie potřeba:

Další odpovědi již rozvíjejí téma, proč se dobře provedená amnestie bez právníků neobejde:

zpět na článek


© 2021 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.