Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 9.3.2018 11:14
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Jinak

"Nově by mohl soud po sedmi letech oddlužit každého, kdo ke splacení pohledávek „vynaloží veškeré úsilí, které po něm lze spravedlivě požadovat“.

.

A co navrhnout i další novelu? Třeba odpuštění první vraždy. Stát se to může každému z nás, i když tvrdíme, že ne. Pak v afektu někoho zavraždíte nebo zabijete a to vám má zničit život? Mrtvému už stejně nikdo život nevrátí.

Takže soud by mohl osvobodit každého, kdo se po vraždě chová sedm let slušně a nezavraždí nikoho dalšího. Ke slušnému životu vynaloží veškeré úsilí, které po něm lze spravedlivě požadovat.

To je samozřejmě sarkasmus :-)

Re: Jinak

S vrazdou se to ma docela jinak - po 10-15 letech jste venku a muzete zacit od nuly. To u dluhove pasti zatim nejde. A byt nadosmrti otrokem kvuli vlastni blbosti, ktera poskodi maximalne tak veritele, ktery si blbe proklepnul schopnost splacet, je prece jen silna kava.

Re: Jinak

Takže vy si půjčíte a chyba je u věřitele, když nesplácíte?

To je podobné jako se tvrdívalo, že ženská si za znásilnění může sama tím, jak se sexi oblékla a že někde šla sama.

Opravdu pádné argumenty