Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 22.7.2017 8:06
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Nejvíc mne zarazilo

tvrzení soudkyně z Prahy, že by stejné případy rozhodla jinak, než soudce na Vysočině. Takže je přímo šílené, když se občan doví, že kdyby žalobu přidal v Praze, tak bude výsledek jiný, než kdyby j podal v Jihlavě. Už kvůli tomu, aby si soudce dával pozor, aby v kauzálně obdobné věci nerozhodoval naprosto opačně, než jiný soudce jen proto, že mu byl jedna strana sporu sympatičtější, jak se v mnoha případech dnes děje.

Re: Nejvíc mne zarazilo

To je ovšem také logický důsledek toho, že u nás neplatí precedenční právo, které m.j. stanoví že v podobných případech nesmí být rozsudek rozdílný.

Transparentní???

Pojem "transparentní" znamenáprůhledný, jasný, zřetelný. Taková ovšem naše justice být nemůže z jednoho prostého důvodu Justiční systém není postaven na precedenčním právu. Soudci si mohou dělat co chtějí a říkají tomu nezávislost soudů. naprostá nezávislost je však vždy ke škodě věci a nakonec stejně nefunguje. Stejně jako absolutní svoboda či anarchie. Znamená pouze zmatek, chaos a zmar. Nic rozumného. Výsledek vidíme dnes a denně.

Re: Transparentní???

Justice není pomalá ani transparentní a už vůbec ne spravedlivá.Justice je křivá,mafiánská a dokonce jsou soudci i analfabeti a nedokážou číst co sami napsali,nařídili...

https://www.youtube.com/watch?v=3nlCAZ7dVKU . . .

https://www.youtube.com/watch?v=PbGiEGf81Jo .

Re: Transparentní???

To, co popisujete je důsledek, nikoliv příčina. Příčinou je politický systém, obsahující až příliš mnoho anarchistických prvků, které jsou drze zaměňovány za svobodu. Systém, ve kterém veškerá moc vychází z politických stran. Tyto zcela ovládají demokratické moci zákonodárnou, výkonnou a soudní. To je příčina. Důsledkem potom je to, co píšete. Logickým a zákonitým důsledkem.