Diskuse k článku

Pokud je naše justice pomalá, ať je alespoň transparentní

Drtivá většina oslovených právníků se v pravidelné anketě shoduje, že by se v České republice měl zavést systém, který by úplně všechna soudní rozhodnutí zveřejňoval na internetu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Re: Nejvíc mne zarazilo

To je ovšem také logický důsledek toho, že u nás neplatí precedenční právo, které m.j. stanoví že v podobných případech nesmí být rozsudek rozdílný.

0/0
22.7.2017 8:06

Nejvíc mne zarazilo

tvrzení soudkyně z Prahy, že by stejné případy rozhodla jinak, než soudce na Vysočině. Takže je přímo šílené, když se občan doví, že kdyby žalobu přidal v Praze, tak bude výsledek jiný, než kdyby j podal v Jihlavě. Už kvůli tomu, aby si soudce dával pozor, aby v kauzálně obdobné věci nerozhodoval naprosto opačně, než jiný soudce jen proto, že mu byl jedna strana sporu sympatičtější, jak se v mnoha případech dnes děje.

0/0
21.7.2017 17:24

Re: Transparentní???

To, co popisujete je důsledek, nikoliv příčina. Příčinou je politický systém, obsahující až příliš mnoho anarchistických prvků, které jsou drze zaměňovány za svobodu. Systém, ve kterém veškerá moc vychází z politických stran. Tyto zcela ovládají demokratické moci zákonodárnou, výkonnou a soudní. To je příčina. Důsledkem potom je to, co píšete. Logickým a zákonitým důsledkem.

0/0
20.7.2017 10:19

Y. Volny

Re: Transparentní???

Justice není pomalá ani transparentní a už vůbec ne spravedlivá.Justice je křivá,mafiánská a dokonce jsou soudci i analfabeti a nedokážou číst co sami napsali,nařídili...

https://www.youtube.com/watch?v=3nlCAZ7dVKU . . .

https://www.youtube.com/watch?v=PbGiEGf81Jo .

0/0
20.7.2017 9:18

Transparentní???

Pojem "transparentní" znamenáprůhledný, jasný, zřetelný. Taková ovšem naše justice být nemůže z jednoho prostého důvodu Justiční systém není postaven na precedenčním právu. Soudci si mohou dělat co chtějí a říkají tomu nezávislost soudů. naprostá nezávislost je však vždy ke škodě věci a nakonec stejně nefunguje. Stejně jako absolutní svoboda či anarchie. Znamená pouze zmatek, chaos a zmar. Nic rozumného. Výsledek vidíme dnes a denně.

0/0
20.7.2017 8:04