Ceska Pozice

„Platím daně jako kráva. A stát hospodaří jako dobytek.“

...z odpovědí na otázku, zda byznysmeni přispějí do „Zemanova“ fondu na snížení státního dluhu.

 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy foto: © ČESKÁ POZICE, Richard CortésČeská pozice

Když nastupující prezident Miloš Zeman oznámil založení fondu na splácení státního dluhu, mimo jiné připomněl, že každý obyvatel ČR nyní dluží 160 tisíc, proto minimální vklad bude tato částka. A prohlásil: „Protože tím vykoupíte z dluhového otroctví jednoho člověka. (...) Teď si představte, že v tom prezidentském fondu mohou být i další a jistě bohatší donátoři.“ Chce je prý oslovit přátelsky – generální ředitelé ČEZ a bank mají příjmy asi desetkrát vyšší než prezident.Toto téma se samozřejmě samo nabídlo jako otázka do průzkumu ČESKÉ POZICE mezi vrcholnými manažery a podnikateli.

Dříve, než se budeme věnovat jejich odpovědím, připomeňme: Miloš Zeman chápe tuto aktivitu spíše symbolicky, chce poukázat na vysoký státní dluh a upozornit, že by jej měli z větší části splácet lidé s vyššími příjmy. Sám hodlá do fondu přispět 30 procenty svého platu. Bude brát měsíčně  186 300 korun hrubého a dalších 173 300 korun na základě zákona jako „víceúčelovou paušální náhradu“. Fond by měl být založen do jednoho až dvou měsíců po jeho inauguraci.

Soustřeďme se však na názory manažerů a podnikatelů. 

HLAS / Přispějete Miloši Zemanovi do fondu na umoření státního dluhu?

                                Odpovídalo 123 vrcholných manažerů firem.

Výběr z komentářů k záporným odpovědím
Odpovědi respondentů, kteří se nedokázali rozhodnout kladně ani záporně
Komentář ke kladné odpovědi
zpět na článek


© 2021 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.