Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 25.9.2017 16:46
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Fatální vývoj

Stačí jen sledovat šířící se korupci a zlodějiny, které jsou v české společnosti na denním pořádku. Důvod leží v naprosté ztrátě důvěry veřejnosti v politickou garnituru země. Aféra Čapí hnízdo tu přitom hraje jistě velkou roli. Podle hesla, když se krade v nejvyšších patrech státu, proč bychom si my dole také nenakradli! A celé je to symptom rozkladu společnosti a ztráty morálky a nevěstí to ani nic dobrého do budoucnosti. A bude velice těžké, se tomuto fatálnímu vývoji bránit!

A důvodem k tomuto neblahému vývoji je především katastrofální dědictví čtyřicetiletého panství komunismu v našich zemích!

Re: Fatální vývoj

Před fatálním vývojem ke kriminálnímu státu, varovala NSZ na jaře 2004 už před vstupem ČR do EU! Vzpomínáte? A tak, když dnes "moudrým" voličům vadí dredy šéfa Pirátů - měli by si uvědomit, co vše současní elitní, usalašení zákonodárci tolerovali!

Na Piráty upozorňuji hlavně proto, že ti čtyři (4) pražští na Magistrátu Prahy si za 3 roky ve funkcích zastupitelů vysloužili obdiv za urputnost s jakou hájí zájmy obyčených občanů, voličů, svých mandantů. Znáte jiné poctivě jednající zastupitele ???

Re: Fatální vývoj - jsme nepoučitelné ovce?

Zapomínáme na varování před "fatálním " vývojem ke kriminálnímu státu od NSZ Mgr. M. Benešové z jara 2004? Varování se "dopustila" těsně před vstupem ČR do EU, - a byla "demokraty z ODS za vlády ČSSD odvolána z funkce za něco co, si jako nejvyšší úředník státu - nesměla dovolit!! Dnes "osvíceným" (spíše devótním) voličům vadí dredy šéfa Pirátů! Voliči tolerují usalašené politiky, - kteří na dnešní marasmus 1/4 století zadělávali. Možná by změnili názor, kdyby se přesvědčili jak čtyři Piráti na pražské radnici už tři roky urputně hájí zájmy obyčejných pražanů. Jenže to by museli přemýšlet, zajímat se a nenechat masírovat kupř. televizí.......

Bohužel,

tady je patrné, jaký byl scénář. Dva nejvyšší představitelé ANO jsou obviněni. Ruku na srdce, nikdo, ani renomovaní právníci, neví jaký trestný čin vlastně spáchali. Vše je postaveno na dojmech, emocích a spekulacích. Skoro bych si tipnul, že to soud smete se stolu. Podstatná je ale jiná věc. Lidé jsou otráveni, řada z nich, kteří chtěli volit ANO k vůli jeho nesporným úspěchům, jsou zmateni, otráveni a znechuceni (to platí ale i o jiných, tzv. systémových stranách). Mnoho z nich nepůjde k volbám nebo bude volit malé, radikální strany a těm velkým to nepřinese nic. No, asi se s tím počítá. To, že dál poklesne důvěra v politický systém, autory tohoto dramatu moc nezajímá. Nějak by to chtělo začít znovu a hlavně, ty opravdu staré struktury vyměnit. Jenže, kde brát.

Re: Bohužel,

Ona ta všudepřítomná korupce páchá nejen zlo ekonomické. To, že státní miliony ba miliardy kamsi beztrestně mizí, že politik,který to způsobil (pokud se vůbec najde) je vlastně za své činy neodpovědný (viz Vondra) a nebo se prostě nějak vykroutí, není to největší průšvih. Mnohem horší je, že lidé prostě politikům a politice jako společenskému nástroji vládnutí přestali věřit. A tak k volbám chodí buď jejich skalní fandové,kteří se nechají koupit volebními sliby (koblihy),nebo naivkové,kteří ještě neztratili důvěru v normální lidský charakter a podlehnou sladkým slibům. Další a nemalá skupina voličů, znechucena korupcí hledá partaj,která předvolebně slibuje, že ten chlív vymete. Podobné uskupení se dalo najít ve "Véčkách" a posléze u Babiše. Véčka v tomto směru absolutně propadla a Babišovo ANO má k tomu silně nakročeno. Buď Bůh milostiv zkorumpovanému Česku.

Designovaný premiér nemůže být stíhán

Protože i kdyby byl do té doby trestně stíhán, okamžikem složení poslaneckého slibu získá občan poslanecký mandát a již není stíhán (až do doby, kdy by ho nová sněmovna na novou žádost policie vydala světské spravedlnosti, nebo uplynutím mandátu). Bude-li tedy nový poslanec pověřen sestavením nové vlády, nejedná se o osobu trestně stíhanou, a tudíž vydíratelnou atd. Ostatně policii nic nebrání počkat, protože promlčecí doba se výkonem mandátu prodlužuje. --- Krom toho si myslím, že diskuse začíná od prostředka, tedy až od momentu, kdy je to politicky zneužitelné, přičemž se téměř vůbec nezkoumá možnost opravdu důvodné presumpce neviny, tedy (podle mne velmi reálná) možnost, že se žádný trestný čin nestal. Ale to jsme již zase u staré problematiky poškození fyzické či právnické osoby již pouhým trestním stíháním...