Ceska Pozice

Když nemáte co nabídnout, vytáhněte „sudeťáky“ a Benešovy dekrety

Většina právníků a advokátů oslovených v průzkumu ČESKÉ POZICE se domnívá, že současná debata o Benešových dekretech není relevantní.

foto: © ČESKÁ POZICE, Alessandro CanuČeská pozice

Prezidentská kampaň pánů Zemana a Schwarzenberga se nevede v rukavičkách, o čemž svědčí i oživení – z právního hlediska dávno vyřešeného – tématu Benešových dekretů. Strašák vytažený ve vhodnou chvíli by nakonec mohl být i jedním z nejdůležitějších faktorů, jež ovlivní konečný výsledek prezidentských voleb. Otázka poválečného odsunu Němců je totiž pro mnoho voličů v České republice stále citlivá.

Na Benešovy dekrety jsme se proto v průzkumu ČESKÉ POZICE zeptali právníků a advokátů. Z výsledku vyplývá, že předvolební debatu o dekretech za relevantní nepovažuje 60 procent (15 respondentů) z nich, opak se domnívá 36 procent (9). Nicméně upozorňujeme, že některé zajímavé odpovědi nejsou zcela jednoznačné, ostatně jako samotná problematika Benešových dekretů.

odsun

                                            Odpovídalo 25 právníků a advokátů.

Výběr odpovědí, které nepovažují předvolební debatu o Benešových dekretech za relevantní:

Tolik reakce, jež doprovázely odpověď „NE“ na otázku ČESKÉ POZICE.

Výběr odpovědí, které považují předvolební debatu o Benešových dekretech za relevantní:

zpět na článek


© 2021 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.