Ceska Pozice

Hlas elit je jasný: Premiér odvoláním Pospíšila chyboval!

Tři čtvrtiny respondentů průzkumu ČESKÉ POZICE se domnívají, že premiér Nečas neudělal správně, když se zbavil ministra Pospíšila.

foto: © ČTK, ČESKÁ POZICE, Richard CortésČeská pozice

Průzkum ČESKÉ POZICE jsme tentokrát udělali netradičně, i s ohledem na položenou otázku. Její téma – nečekaný konec ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila ve vládním kabinetu – je relevantní jak pro vrcholné manažery, tak pro právníky a advokáty, kterých se normálně dotazujeme zvlášť. V tomto případě jsme se tedy výjimečně zeptali všech našich respondentů na totéž.

Jejich odpověď na otázku, zda udělal premiér Petr Nečas správně, když odvolal ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, je poměrně jednoznačná.

Více než tři čtvrtiny účastníků průzkumu nesouhlasí s rozhodnutím premiéra odvolat ministra spravedlnosti. Naopak dvanáct procent respondentů se domnívá, že učinil správně, a 11,3 procenta zvolilo alternativu „nevím“. Pozoruhodná jsou však především jejich často obsáhlá vysvětlení, která jako paletu komentářů předkládáme k promýšlení.

Odvolání Pospíšila

           Odpovídalo 163 vrcholných manažerů firem, právníků a advokátů.

Výběr názorů respondentů průzkumu ČESKÉ POZICE, kteří odpověděli „NE“:

Tolik reakce, jež doprovázely zápornou odpověď na otázku ČESKÉ POZICE.

Výběr názorů respondentů průzkumu ČESKÉ POZICE, kteří odpověděli „ANO“:

Výběr názorů respondentů průzkumu ČESKÉ POZICE, kteří odpověděli „NEVÍM“:

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.