Ceska Pozice

Dostavba Temelína: To se to rozhoduje, když je možné jen jedno řešení

Většina vrcholných manažerů firem v průzkumu ČESKÉ POZICE míní, že ČEZ učinil správné rozhodnutí, když zrušil tendr na dostavbu Temelína. „Proklínaná fotovoltaika má nakonec jeden pozitivní vedlejší efekt – začalo se počítat, kolik ten energetický mejdan vlastně stojí,“ říká jeden z nich.

Temelín foto: ČTK

Temelín

Společnost ČEZ zrušila 10. dubna zadávací řízení na dostavbu dvou bloků Jaderné elektrárny Temelín. Učinila tak den poté, co vláda oznámila, že stát nebude finančně podporovat rozvoj jaderné energetiky. Právě státní garance ale byly pro šéfa ČEZ Daniela Beneše podmínkou pro dostavbu jaderných bloků v jihočeské elektrárně. 

„Představenstvo akciové společnosti ČEZ na svém mimořádném zasedání rozhodlo o zrušení zadávacího řízení na dostavbu třetího a čtvrtého jaderného bloku v Temelíně," oznámil na tiskové konferenci generální ředitel ČEZ. Společnost poslala písemné rozhodnutí oběma uchazečům v soutěži - americkému koncernu Westinghouse a ruskočeskému konsorciu MIR.1200. Tím bylo řízení ukončeno.

Učinil ČEZ správné rozhodnutí, když tendr zrušil? Na to ČESKÁ POZICE zeptala vrcholných manažerů firem. Většina (61,5 procenta, 72 respondentů) se zrušením tendru souhlasí. Téměř čtvrtina oslovených manažerů (24,8 procenta, 29 respondentů) se naopak vyslovila proti kroku představenstva ČEZ. Zbylých 13,7 procenta (16 respondentů) účastníků průzkumu zvolilo odpověď „nevím“.ˇ

Odpovědělo 117 vrcholných manažerů firem.

Tito respondenti se domnívají, že ČEZ učinil správné rozhodnutí:

Tito respondenti se domnívají, že ČEZ neučinil správné rozhodnutí:

Tito respondenti na otázku, zda ČEZ učinil správné rozhodnut, odpověděli „nevím“:

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.