Diskuse k článku

Günter Grass: Facebook je sračka

Německý držitel Nobelovy ceny za literaturu bubnuje proti nejoblíbenější sociální síti světa a varuje před slídily.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Evau

Svědomí národa :-) najít u Grasse
a páteř u Schwarzenberga. Nic se nemá uspěchávat, ani literatura ani jiné umění, ale proč nevyužít moderní přístupy a možnosti. Facebook je šílenej, máte tam podchycenu každou svou myšlenku, každé své hnutí (fyzické i mysli). Je nesmyslné užívat smyšlené jméno, a zrovna tak je nesmyslné příliš se odhalovat. Připadá mi šílené, mít facebookové přátele, a odmítám si je dělat jen proto, že ostatní je mají. Mají mě v přátelích, tedy existuji. Je nebezpečné do pár minut vědět o tom druhém vše podstatné jen proto, že se nechrání, ale je to svým způsobem zvráceně přitažlivé, proto se lidé fotí na plážích a nad jídlem a v posteli atd.Na facebooku mi vadí hlavně podsouvání reklam, to mi přijde ubohé, a původní smysl sociální sítě likvidující. Ale na druhou stranu je to velmi pohodlné. Nač myslet a snažit se, když to za nás může někdo udělat rychleji a lépe, tak to asi Grasse trochu děsí, ta manipulace s lidmi. Ani se mu nedivím, když má na bedrech to svědomí.Mezi ani ani je čárka? Spěchám.
0/0
19.9.2013 20:25
Foto

Vlakno

čtečka
Fb funguje jako dobrá čtečka zdrojů. I když znám i lepší, pravdou ale je, že pro spoustu lidí je publikování něčeho pomocí fb nejjednodušší. Fb jako sociální síť je potřeba brát s rezervou.
0/0
16.9.2013 17:56
Foto

Opět se naskýtá otázka,
proč se tak blbě ptáte?
0/0
16.9.2013 4:13
Foto

B.L.Moott

Aha,
to potom i ty internetové zdejší diskuse po těmi články byly antisemitistické. Ale že nikdo ty pisatelé nestíhal, nestíhá, tak si nebyly. Obdobně jako výroky toho Grasse, píšu, třebaže debata pod tímto článkem by měla být o genocidní zločinnosti české verze fejsbuku. A co antiimperialistické básničky ze zdejších 70. let? ... Vlastně, nejsem k posudku Grasse kvalifikován, nejsa odnepaměti čtenářem jeho románů.
0/0
17.9.2013 3:40
Foto

Josef Pepa Nos

Ksichtokniha.
Za chvíli nebude nikdo vědět, co to vlastně ten fejsbuk byl. Možná sračka, možná hračka pro prvňáčka.
0/0
15.9.2013 21:39
Foto

Josef Novak

On si vlastne odpovedel uz
On si vlastne odpovedel uz sam sobe! Bohuzel to nevidi, protoze je FB uz tak zmanipulovany , ze ho povazuje za stredobod vesmiru. On je uz na nem zavisly....!
0/0
15.9.2013 20:42
Foto

Křivan

Když čtu co jste napsal, tak
Když čtu co jste napsal, tak Vám vlastně FB překáží a vlastně ho ani nepotřebujete, jenom o tom zatím nevíte.
0/0
15.9.2013 20:31
Foto

Proč se potom tak
blbě ptáte?
0/0
15.9.2013 20:22
Foto

B.L.Moott

I té básničky jsem si tehda všimnul.
Připadala mi jako text z československých 50. let. Tak to je ten antisemitismus?
0/0
16.9.2013 3:45
Foto

Zed70

Já přiznám se moc nechápu,
Já přiznám se moc nechápu, jak může brát někdo vážně názory člověka na něco, co vlastně ani nezná. Jak může někdo, kdo nepoužívá Facebook ho hodnotit? Facebook se zbytečně démonizuje. Je takový, jaký si ho udělají sami uživatelé. Když je někdo ochoten na FB sdílet, svou adresu, telefon, ...velikost svého přirození, je podle mě osel. Já to nedělám, používám falešnou identitu, v přátelích mám jenom ty, se kterými se opravdu znám a nezveřejňuji žádné osobní informace. Ti co mě znají vědí že jsem to já. Docela by mě zajímalo, na co potřebuje pan b.l.mott na FB českou emailovou adresu. Stačí si ji na jakémkoliv freemailu (Gmail, Seznam, Yahoo, ...) založit a použít při registraci. FB adresa která se automaticky vygeneruje, vlastně ani nevím k čemu je. Nikdy jsem jí nepoužil. Jsem ale rád že se generuje, protože tam není pak vidět ta kterou jsem použil při registraci. Zadávat tel. číslo FB není třeba, oni to sice vnucují, ale skutečně to není třeba. Kopii dokladu totožnosti chtějí pouze v případě, že mají pochybnosti o identitě uživatele. Nejčastějším závdavkem k pochybnostem je jméno uživatele, když se někdo na FB pojmenuje Adolf Hitler, zcela jistě ho někdo práskne centrále FB a oni celkem bez problémů takový účet zablokují. Zejména pokud uživatele "nahlásí" víc lidí. Ano, je tam tlačítko "Nahlásit". Jeden účet mi už zablokovali, jmenoval jsem se jako jedna seriálová postava. Sice nechápu proč zrovna mě, protože stejně pojmenovaných identit jsou na FB stovky. Asi nějaký bonzák. Tak jsem si založil nový, pod stejným jménem a už skoro rok funguje. Také po mě chtěli občanku, tak jsem jim jí nakreslil, oskenoval a poslal. Samozřejmě, že mi účet nezpřístupnili. Nedělám si iluze o tom že by FB nějak chránil moje osobní údaje. Nakonec nedávno byly vydány nové podmínky o zacházení s osobními daty. Dříve se to jmenoval Podmínky ochrany osobních údajů. Už ta změna názvu je všeříkající. Také je dobré mít nainstalovány v prohlížeči doplněk, který vás zbaví otravné reklamy na FB a dotěrných FB aplikací - Facebook Purity (F.B. Purity). A pro lehce paranoidní uživatele (a to já jsem) doplněk, který znemožňuje FB sledovat vaší aktivitu na internetu - FacebookBlocker. Oni to uživatelé moc nevědí, ale díky cookies a partnerským webům, což jsou všechny co mají na stránce FB tlačítko "Líbí se mi", je FB sleduje i když nejsou na FB přihlášeni. A to právě díky cookies. No a na závěr chci jen dodat, že FB používám, přestože se mi na něm nelíbí spousta věcí. Preferuji Google+, který má například mnohem lepší správu fotek. Ale důvod pro FB jsou právě ti uživatelé. Pokud 90% mých přátel a  bývalých spolužáků používá FB a jen 10% G+, není co řešit. A mimochodem je to právě Facebook, díky kterému jsem v kontaktu s bývalými spolužáky, kteří žijí stovky kilometrů daleko.
0/0
15.9.2013 17:53
Foto

B.L.Moott

Na co potřebuji českou fejsbukovou adresu?
Abych jim tam mohl stejně česky (jako třeba na podobnou službu centrum.cz) napsat, že mi zablokovali účet, a poslat jim tam sken svých osobních dokladů, které považuji za hodnověrné a v souladu s platnými zde zákony (ať ty už jsou rozumné jakkoli). Poněvadž se v tématu vyznáte, prosím vás, poskytněte mi zde takovou kontaktní e-mailovou adresu FB.Abych jim tam mohl česky napsat.Česky -- neboť si fejsbuk ke své identitě vedu/jsem si vedl v češtině.
0/0
16.9.2013 3:53
Foto

Zřejmě se příliš neunavujete sledovat dění
za hranicemi vaší vesnice. http://www.lidovky.cz/podle-guntera-grasse-jaderna-velmoc-izrael-ohrozuje-svetovy-mir-phc-/zpravy-svet.aspx?c=A120404_130640_ln_zahranici_mtr. Mimochodem, domníváte se, že ti co vstupovali do SS a následně převlíkli kabát a začali poklonkovat komunistické vebeži byli známí svou tolerancí vůči židům?
0/0
15.9.2013 14:26
Foto

B.L.Moott

Jo,
toho jsem si tenkrát všimnul.
0/0
15.9.2013 17:28
Foto

Milan Skorpil

Vy sice sledujete, ale vykládáte dle svých potřeb
1/Na Grasse se komunistická tajná policie zaměřila jen několik dní po stavbě berlínské zdi, protože kvůli ní protestoval u předsedkyně svazu východoněmeckých spisovatelů Anny Seghersové a ve svém dopise přirovnal komunistického vůdce Waltera Ulbrichta k veliteli koncentračního tábora.2/Der Literaturnobelpreisträger Günter Grass ist kein Antisemithttp://www.cicero.de/salon/ein-baerendienst-fuer-den-pazifismus/48893
0/0
15.9.2013 17:55
Foto

Cituji diskutovaného autora
„Je kapitalismus lepší než gulagový komunismus?“ otázal se Günter. „Já myslím, že ne.“
0/0
15.9.2013 20:46
Foto

Facebook je sračka
a nejprve nácek pak komouš a antisemita Günter Grass je taky sračka.
0/0
15.9.2013 7:53
Foto

B.L.Moott

Čím je Günter Grass antisemitou?
Nějaký VĚCNÝ příklad, prosím.
0/0
15.9.2013 10:55
Foto

B.L.Moott

Tento stát, pokud není genocidně zločinný
obdobně jako česká verze Facebooku, by ihned(!!!) měl žádat zprovoznění všech(!!!) uživatelských adres,  zablokovaných doposud(!!!) z důvodů nejasných identit.Celé tohle tramtárium přitom probíhá v zemi, v níž osobní(!!!) identifikační doklad nese v názvu estebácky zneužité slovo občan/občanský, což je rarita nemající obdobu v celém civilizovaném světě.
0/0
15.9.2013 6:13
Foto

B.L.Moott

S fejsbukem mám několik
S fejsbukem mám několik neblahých zkušeností: 1/ v české verzi nemá českou e-mailovou adresu, jen kontakt skrze mobil, který mi je naprd, když mobil z mnoha zásadních důvodů nepoužívám. Čímž jsem zneprávněn oproti skupině uživatelů mobilních telefonů -- což je v rozporu s Paktem lidských práv. Tedy v jisté míře genocida. 2/ Pokud po mně žádá fejsbuk kopie mých osobních dokladů, jednak je nemám kam/komu poslat, jednak je takový požadavek v rozporu se zdejšími nejméně 2 zákony na ochranu osobních údajů. A zasáhnout v můj prospěch by měl velmi rázně stát. 3/ Fascinuje mě zdejší praxe uživatelského lajkování, tedy intelektová lenost bez komentáře, čili pouze něco jako hajlování, řečeno stručně. 4/ Poslední naprostou dobytečností (z vypočtených takto narychlo) je úroveň českého pravopisu používána ve fejsbukových příspěvcích. Naprosté buranství domorodců bez jazyka, které spojuje jen česká hymna po hokeji, popřípadě obdobně zcela šílená úroveň např. volebních kandidátů, anebo jiných zde tak zvaných (podobných) celebrit.Jen připomenu vzkaz Wittgensteinův, jeho poznámku, že myslíme pouze v jazyku – nemajíce jazyk, zdejší domorodí uživatelé fejsbuku nemyslí.A to nejenom na něm…
0/0
15.9.2013 6:03
Foto

P64a21v59e34l 18M79i79c75h92a86l 9443345853

Byznys projekty bývají dryáčnické, soc.sítě nejsou vyjímkou
Prodávat špatné a zbytečné, to je byznys, když prodáte rols royce, s bídou se uživíte, musíte v něm prodávat hodnotu, nejen krabici. Pomoc v soudech, ale se zpožděním. Ovšemže větší zisk inkasuje někdo jiný, hitler osobně byl také jen chudý člověk, ale mouřenína dělal zřejmě rád. Zrůdnost zvrhlost je ve velikosti, v nemožnosti odstranit data, prakticky vlastní vaši e-schránku jako spoluvlastník. Denně ověřují, zda existuje, funguje, zda to po nich mažu, ač odhlášen jsem roky. Malou síť bych mohl žalovat, ale proti globálu jen trhavinami, zřejmě. Navazují vyhledavače, tam už pomoc, lze je krmit nesmysly, stejně jako vyšetřovatele StB. Najmout hackera, aby sešil prográmek, co k mým zadáním přidá stonásobek hloupostí. Opět polovina vyhledávaného je zmanipulována, neliší se skutečné odkazy od upřednostněných, nejen vyhledávačem, ale i obratnou manipulací v síti, kterou už vyhledavač neřeší, bylo by to drahé.
0/0
14.9.2013 22:37