Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 10.9.2020 8:46

Co se týče spekter, stačí je mít k dispozici odjinud (dejme tomu USA změřily spektra novičoků a dali je k dispozici členským státům nato), pro identifikaci neznámé látky není třeba měřit standardy pořád dokola.

Jinak však s článkem souhlas. Otrávit či přiotrávit bojovou chemickou látkou (která je určena k hromadné likvidaci vojáků nepřítele) cíleně a nenápadně jednoho konkrétního člověka, aniž by bylo zasaženo jeho okolí, je velmi problematické, asi i nemožné.

K. Černý 10.9.2020 10:07

Je to celá skupina látek, velká část není určena k hromadné likvidaci nepřítele. Možné to pochopitelně je, koneckonců tvůrce těchto látek jedné takové podlehl.

V. Novák 10.9.2020 10:35

Takže říct "otrava jedem ze skupiny novičok" je kyd mlna. Naprosto nic to neříká o konkrétní látce, natož o jejím původu.

K. Černý 10.9.2020 18:56

Přesné rozbory se nepublikují. Původci jsou úplně jasní, nezávisle na mlžičích z kremelských poskoků. Což platí i na autora.

J. Schneider 11.9.2020 1:04

Dovolím si dotáhnout to, co jste napsala: Jestli v USA někdo změřil spektra novičoků, tak je tam musel mít - což ničí tu násilně konstruovanou "řadu nepřímých důkazů", založených na tom, že tyto látky mají POUZE Rusové. Pak jde celá ta fabulace "na budku". (Ona ale šla, a to po přiznání Borise Johnsona, že v Porton Downu tuto látku mají.)

Ono ale není co měřit, protože nervově paralytické jedy fungují naprosto jinak. Toto vypadá na nějaké velmi sofistikované opiáty, možná ještě - kvůli nezasažení okolí - dvousložkové (jestli je to u nich vůbec možné, nevím). Kokain ne, to by začal být třeštivě aktivní.