Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Škodák 10.9.2020 8:15

Kdo rozpoutal hybridní válku nejen v oblasti armády (tzv. zelení mužíci). Kdo u nás prováděl hybridní hrátky s novičokem, aby znemožnil naše spravodajské služby?To pan Šnajdr-Schneider určitě ví. Nemusí ani psát takové dlouhé články o ničem, které mají jediný cíl. Vytvářet mlhu, aby ti co mají zdravý rozum neviděli. Komu Schneider tím slouží? Kdo má zdravý a nezamlžený rozum ruskou propagandou, tak to jistě ví.

V. Novák 10.9.2020 9:32

Jaké "hybridní hrátky s novičokem" a jak by mohly znemožnit naše spravodajské služby? Co vůbec mají naše spravodajské služby společného s vojenskou chemií?

J. Škodák 11.9.2020 16:35

Vy už jste Nováku zapomněl na tu aféru s novičokem u nás a jak se v tom angažoval prezident Zeman!

J. Škodák 11.9.2020 16:35

Vy už jste Nováku zapomněl na tu aféru s novičokem u nás a jak se v tom angažoval prezident Zeman!

J. Paleček 11.9.2020 17:46

„Látka je chemicky syntetizována ve specializované laboratoři za přísného bezpečnostního režimu a to maximálně v rozsahu několika mikrogramů. Jde o takzvanou mikrosyntézu, která není podle mezinárodní úmluvy považována za výrobu. Testovaná látka vzniká v pracovní nádobce čistě pro účely měření spektrálních dat a její obsah je po testování ve shodě s předpisy a závazky ČR vždy poté okamžitě zlikvidován. Vlastní látka není nikdy izolována Strana 210 ani deponována. Pravděpodobnost úniku je proto rovna nule,“ píše Ministerstvo obrany. Vzhledem k citlivosti všech údajů, které se týkají problematiky bojových otravných látek, jejich testování, výroby, použití, výskytu a dalších podrobností, které by mohly být využity například teroristy, nebude ministerstvo obrany ani jeho přímo řízené organizace poskytovat v této věci žádné další informace.

PS. tak zvaná mikrosyntéza se v žádné mezinárodní úmluvě nevyskytuje a synthéza je výrobní proces.

J. Schneider 11.9.2020 1:09

Zelení mužíčci byli jen chabou nápodobou černých mužíčků amerických z firmy Blackwater/Academi. Nablblé hrátky snažící se zakrýt to, že v Československu bylo možno vyrobit ("mikrosyntézou") látky tohoto typu, vyrobili nějací připitomělí politici: prezident byl jediný, kdo to nechal zevrubně vyšetřit, za což byl osočen z "vlastizrady", protože těm hybridním protiruským pošukům zbořil bábovičky.

J. Šilhan 11.9.2020 10:00

Blackwater ci wagnerovci nepatri do pravidelne armady. Zeleni muzicci jsou standardni, ruskym zpusobem jak armadni jednodtky pouzivat uz od dob imperialni expanze do Afghanistanu - tam utocili na tehdejsi prezidentsky palac, na ukrajine obsazovali parlament. Toto muze srovnavat s blackwaterem nebo wagnerovci jen ryzi kremelsky propagandista.

J. Schneider 11.9.2020 14:08

Zase lžete. V Afghánistánu byla pravidelná sovětská armáda, která měla různé druhy jednotek - ale v té době opravdu v SSSR neexistovalo cosi jako privátní armáda. Ukazuje se, že jste totálně mimo mísu.

J. Šilhan 11.9.2020 22:33

Chtělo by to umět číst, se zpupností si se mnou nevystačíte. Psal jsem totiž přesně to, co říkáte - v Afghánistanu dělala převrat armáda SSSR, ale pochopitelně bez označení. Tradici armádních operací, při kterých se z vojáků stávají zelení mužíčci, má Impérium dobře propracovanou. Blackwater nebo wagnerovci s tím nemají co dělat - tito slouží kremelské ozvěně jen k odvedení pozornosti.

L. Kašparová 13.9.2020 14:19

V Afghánistánu armáda SSSR nedělala převrat. Byla tam, ab udržela u moci tehdejší vládu. Udržovat vládu u moci opravdu, ale opravdu převratem není.

J. Šilhan 14.9.2020 0:12

Doplňte si znalosti.

J. Šilhan 11.9.2020 10:04

Novinarske prasactvi, ktere nerozlisuje mezi "bylo mozno vyrobit" (novicok) a "byl vyroben" je ryzi kojzarovstina. V principu by dokazal novicok vyrobit kdekdo, ale skutecne vyrobenou davku novicoku - kterou slo v nejakem baleni vzit a nekam odvest - Cesko nikdy nemelo. Vi to prezident Lhar stejne jako hybridni novinar Schneider.

J. Schneider 11.9.2020 14:05

Byl bych zvědav, jak byste dokázal tvrzení, že "Česko nikdy nemělo". Jste snad pánbu vševědoucí? Nota bene, když vědci z vojenských výzkumáků publikovali články navazující na výzkum protilátek .... Můžete nadávat jak chcete, já jsem na to od dob normalizačních zvyklý, akorát vy tak prozrazujete, že jste s těmi bolševickými normalizátory jedné krve, a že nemáte vůbec žádné argumenty.

J. Šilhan 11.9.2020 22:42

Jste to právě Vy, kdo zde v rámci hybridní operace tvrdí, že takovou dávku novičoku Česko mělo. Tak odkud čerpáte své informace? Prezident Lhář nic takového nezjistil a ani to nebylo potřeba- pro Kremelskou propagandu stačila jeho žvanění. Nadávky jsou Vaše parketa, z dob normalizace jste se dobře naučil mistrovat a kádrovat všechny ostatní. Novinář, který bez důkazů hlásá, že Česko mělo hotový novičok - skutečně ve formě použitelné třeba v Anglii - dosáhl vrcholu hybridizace profese. Pro diletanta stačí nějaký článek, ale analyticky zaměřeného člověka zajímá, jaké stadium produkce novičoku je nutné k testování protichemické obrany - a ta je od finální formy sakra daleko.

J. Šilhan 11.9.2020 22:48

Ještě k Vaší větě >>Byl bych zvědav, jak byste dokázal tvrzení, že "Česko nikdy nemělo".<< Máte pravdu, dokázat to nemohu a ani nemohu dokázat, že nejste placený ruskou rozvědkou. Fakt nemohu. Jenže nic takového netvrdil ani muž, na jehož autoritu a hluboký vztah k PRAVDĚ s odvoláváte ... Touto esencí pravdomluvnosti a upřímnosti je pan prezident Miloš Zeman! On ví moc dobře, že jaké krmení mají kremelští fandové rádi .. a krmí vás pravidelně.

J. Paleček 12.9.2020 9:59

MO: Látka je chemicky syntetizována ve specializované laboratoři za přísného bezpečnostního režimu a to maximálně v rozsahu několika mikrogramů. Jde o takzvanou mikrosyntézu, která není podle mezinárodní úmluvy považována za výrobu. Testovaná látka vzniká v pracovní nádobce čistě pro účely měření spektrálních dat a její obsah je po testování ve shodě s předpisy a závazky ČR vždy poté okamžitě zlikvidován. Vlastní látka není nikdy izolována Strana 210 ani deponována. Pravděpodobnost úniku je proto rovna nule, Vzhledem k citlivosti všech údajů, které se týkají problematiky bojových otravných látek, jejich testování, VÝROBY, použití, výskytu a dalších podrobností, které by mohly být využity například teroristy, nebude ministerstvo obrany ani jeho přímo řízené organizace poskytovat v této věci žádné další informace.

PS. tak zvaná mikrosyntéza se v žádné mezinárodní úmluvě nevyskytuje a synthéza je výrobní proces.

J. Šilhan 12.9.2020 10:03

Výroba novičoku má několik fází a k účelům testování účinnosti protichemické obrany proti novičoku (což byl jediný důvod, proč se u nás novičokem někdo zabýval) není nutné mít finální produkt. Ona ta finální část syntézy - aby se skutečně v nějaké formě dala transportovat a použít jinde - je dost složitá.

J. Paleček 12.9.2020 11:45

Pro mne jako laika stačí, že se u nás s uvedenou látkou experimentovalo a zveřejněný rozsah toho experimentu s ohledem na skutečnost, že jde o tajný projekt je přinejmenším diskutabilní. Za podstatně důležitější však považuji, že tato látka byla vyráběna v neznámém rozsahu i v dalších zemích.