Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šilhan 14.9.2020 0:12

Doplňte si znalosti.

J. Fohl 13.9.2020 17:25

“Analytik” Jan Schneider přebírá v Česku věrně úlohu svých idolů v Moskvě Dimitreje Sergejeviče Peskova a Marie Vladimirovy Sacharové. A o tom to je!

L. Kašparová 13.9.2020 14:19

V Afghánistánu armáda SSSR nedělala převrat. Byla tam, ab udržela u moci tehdejší vládu. Udržovat vládu u moci opravdu, ale opravdu převratem není.

J. Paleček 12.9.2020 11:45

Pro mne jako laika stačí, že se u nás s uvedenou látkou experimentovalo a zveřejněný rozsah toho experimentu s ohledem na skutečnost, že jde o tajný projekt je přinejmenším diskutabilní. Za podstatně důležitější však považuji, že tato látka byla vyráběna v neznámém rozsahu i v dalších zemích.

J. Šilhan 12.9.2020 10:03

Výroba novičoku má několik fází a k účelům testování účinnosti protichemické obrany proti novičoku (což byl jediný důvod, proč se u nás novičokem někdo zabýval) není nutné mít finální produkt. Ona ta finální část syntézy - aby se skutečně v nějaké formě dala transportovat a použít jinde - je dost složitá.

J. Paleček 12.9.2020 9:59

MO: Látka je chemicky syntetizována ve specializované laboratoři za přísného bezpečnostního režimu a to maximálně v rozsahu několika mikrogramů. Jde o takzvanou mikrosyntézu, která není podle mezinárodní úmluvy považována za výrobu. Testovaná látka vzniká v pracovní nádobce čistě pro účely měření spektrálních dat a její obsah je po testování ve shodě s předpisy a závazky ČR vždy poté okamžitě zlikvidován. Vlastní látka není nikdy izolována Strana 210 ani deponována. Pravděpodobnost úniku je proto rovna nule, Vzhledem k citlivosti všech údajů, které se týkají problematiky bojových otravných látek, jejich testování, VÝROBY, použití, výskytu a dalších podrobností, které by mohly být využity například teroristy, nebude ministerstvo obrany ani jeho přímo řízené organizace poskytovat v této věci žádné další informace.

PS. tak zvaná mikrosyntéza se v žádné mezinárodní úmluvě nevyskytuje a synthéza je výrobní proces.

J. Šilhan 11.9.2020 23:24

Naopak, Vy - spolu s panem Schneiderem - hodnotíte Putina a jeho motivace evropskou optikou. Tedy podle sebe soudíte Putina. Já tuto chybu nedělám. A tvrzení o tom, že Putin je sadomasochista jsem nevyvracel, protože to je agitační žvást. Fakt mám rozebírat, jestli má Putin sadistické sklony, když nemají se sankcemi absolutně co dělat? To přenechám alternativcům. Putinův zájem je vládnout navždy, k tomu potřebuje vyrobit dojem vnějšího nepřítele a zároveň eliminovat jakoukoliv vnitřní alternativu ke své vládě. To se úspěšně děje. Motiv k odstranění Navalného tedy ruská vládnoucí nomenklatura měla velice dobrý - pro evropskou vládu je opozice normální, ale pro carský systém je kdokoliv vyčnívající z davu nebezpečný. Střídání vlád v Evropě je normální, ale v ruské tradici nového cara může určit jen ten předchozí - opozice v evropském smyslu je hrozba celému systému.

J. Šilhan 11.9.2020 22:48

Ještě k Vaší větě >>Byl bych zvědav, jak byste dokázal tvrzení, že "Česko nikdy nemělo".<< Máte pravdu, dokázat to nemohu a ani nemohu dokázat, že nejste placený ruskou rozvědkou. Fakt nemohu. Jenže nic takového netvrdil ani muž, na jehož autoritu a hluboký vztah k PRAVDĚ s odvoláváte ... Touto esencí pravdomluvnosti a upřímnosti je pan prezident Miloš Zeman! On ví moc dobře, že jaké krmení mají kremelští fandové rádi .. a krmí vás pravidelně.

J. Šilhan 11.9.2020 22:42

Jste to právě Vy, kdo zde v rámci hybridní operace tvrdí, že takovou dávku novičoku Česko mělo. Tak odkud čerpáte své informace? Prezident Lhář nic takového nezjistil a ani to nebylo potřeba- pro Kremelskou propagandu stačila jeho žvanění. Nadávky jsou Vaše parketa, z dob normalizace jste se dobře naučil mistrovat a kádrovat všechny ostatní. Novinář, který bez důkazů hlásá, že Česko mělo hotový novičok - skutečně ve formě použitelné třeba v Anglii - dosáhl vrcholu hybridizace profese. Pro diletanta stačí nějaký článek, ale analyticky zaměřeného člověka zajímá, jaké stadium produkce novičoku je nutné k testování protichemické obrany - a ta je od finální formy sakra daleko.

J. Šilhan 11.9.2020 22:33

Chtělo by to umět číst, se zpupností si se mnou nevystačíte. Psal jsem totiž přesně to, co říkáte - v Afghánistanu dělala převrat armáda SSSR, ale pochopitelně bez označení. Tradici armádních operací, při kterých se z vojáků stávají zelení mužíčci, má Impérium dobře propracovanou. Blackwater nebo wagnerovci s tím nemají co dělat - tito slouží kremelské ozvěně jen k odvedení pozornosti.

J. Paleček 11.9.2020 17:46

„Látka je chemicky syntetizována ve specializované laboratoři za přísného bezpečnostního režimu a to maximálně v rozsahu několika mikrogramů. Jde o takzvanou mikrosyntézu, která není podle mezinárodní úmluvy považována za výrobu. Testovaná látka vzniká v pracovní nádobce čistě pro účely měření spektrálních dat a její obsah je po testování ve shodě s předpisy a závazky ČR vždy poté okamžitě zlikvidován. Vlastní látka není nikdy izolována Strana 210 ani deponována. Pravděpodobnost úniku je proto rovna nule,“ píše Ministerstvo obrany. Vzhledem k citlivosti všech údajů, které se týkají problematiky bojových otravných látek, jejich testování, výroby, použití, výskytu a dalších podrobností, které by mohly být využity například teroristy, nebude ministerstvo obrany ani jeho přímo řízené organizace poskytovat v této věci žádné další informace.

PS. tak zvaná mikrosyntéza se v žádné mezinárodní úmluvě nevyskytuje a synthéza je výrobní proces.

J. Škodák 11.9.2020 16:35

Vy už jste Nováku zapomněl na tu aféru s novičokem u nás a jak se v tom angažoval prezident Zeman!

J. Škodák 11.9.2020 16:35

Vy už jste Nováku zapomněl na tu aféru s novičokem u nás a jak se v tom angažoval prezident Zeman!

J. Paleček 11.9.2020 14:21

Pane Šilhane na vás platí "podle sebe soudím tebe". I kdyby jste měl pravdu, jakože jí nemáte, tak jste výrok autora" Opravdu si myslíte, že Putin je sadomasochista, který si již zvykl na sankce a chce přitvrdit" který vy považujete za manipulativní nevyvrátil.

PS, Naopak, nevyvratitelný fakt je skutečnost, že americká armáda se na západě stále více přibližuje k ruským hranicím.

J. Schneider 11.9.2020 14:08

Zase lžete. V Afghánistánu byla pravidelná sovětská armáda, která měla různé druhy jednotek - ale v té době opravdu v SSSR neexistovalo cosi jako privátní armáda. Ukazuje se, že jste totálně mimo mísu.

J. Schneider 11.9.2020 14:05

Byl bych zvědav, jak byste dokázal tvrzení, že "Česko nikdy nemělo". Jste snad pánbu vševědoucí? Nota bene, když vědci z vojenských výzkumáků publikovali články navazující na výzkum protilátek .... Můžete nadávat jak chcete, já jsem na to od dob normalizačních zvyklý, akorát vy tak prozrazujete, že jste s těmi bolševickými normalizátory jedné krve, a že nemáte vůbec žádné argumenty.

J. Šilhan 11.9.2020 13:40

" Opravdu si myslíte, že Putin je sadomasochista, který si již zvykl na sankce a chce přitvrdit" - pěkně manipulativní dotazy ... to jste se naučil na školení? Putinova politika a propaganda přeci říká jasně: západ je náš nepřítel, je to zdegenerovaný svět, který chce zničit matičku Rus, toto poslední světlo na temném světě, my Rusové jsme oběť i spasitelé a západu se musíme ubránit!! A který zrádce chce dobrá vztahy s nepřítelem, ten bude potrestán. Putinův zájem je věčná vláda nad Impériem a k tomu se západní NEPŘÍTEL velice hodí. Na nebi může být jen jedno slunce.

J. Paleček 11.9.2020 11:22

Koukám, že pan Schneider opět píchl do vosího hnízda.

Na téma "novičok" lze diskutovat do nekonečna. Jde o "hybridní" pojem, který se vynořil v Anglii po otravě neotravě Skripala s dcerou a podvědomě navádí na jeho ruský původ. Chemická látka s takovým názvem s v SSSR nikdy nevyráběla. Údajně existoval vojenský projekt s tímto názvem. Takže jakýkoliv jed, který je na bázi organofosfátů ať už ho vyrobil kdokoliv lze mediálně pouhým přiřazením do skupiny "novičok" připsat Rusku. Svým způsobem a jednoduchostí geniální. A funguje to.

PS. Profesor Keller s ironii píše: Jestliže o novičoku zcela spolehlivě všechno víme, měli bychom být s předstihem připraveni na to, že ho Rusové opět použijí, aby se vyřadili z možné účasti na dostavbě Dukovan. Otázka je, jak jim v tom zabránit.

J. Paleček 11.9.2020 11:01

R^R^R^

K. Sopa 11.9.2020 11:00

Július Špaňár, Jozef Hrabovský v Latinsko/slovenskom slovensko/latinskom slovníku, Bratislava, 2003, uvádzajú, že termín hibrida (hybrida, ibrida) znamená miešanec, miešanka.

J. Šilhan 11.9.2020 10:04

Novinarske prasactvi, ktere nerozlisuje mezi "bylo mozno vyrobit" (novicok) a "byl vyroben" je ryzi kojzarovstina. V principu by dokazal novicok vyrobit kdekdo, ale skutecne vyrobenou davku novicoku - kterou slo v nejakem baleni vzit a nekam odvest - Cesko nikdy nemelo. Vi to prezident Lhar stejne jako hybridni novinar Schneider.

J. Šilhan 11.9.2020 10:00

Blackwater ci wagnerovci nepatri do pravidelne armady. Zeleni muzicci jsou standardni, ruskym zpusobem jak armadni jednodtky pouzivat uz od dob imperialni expanze do Afghanistanu - tam utocili na tehdejsi prezidentsky palac, na ukrajine obsazovali parlament. Toto muze srovnavat s blackwaterem nebo wagnerovci jen ryzi kremelsky propagandista.

J. Schneider 11.9.2020 1:09

Zelení mužíčci byli jen chabou nápodobou černých mužíčků amerických z firmy Blackwater/Academi. Nablblé hrátky snažící se zakrýt to, že v Československu bylo možno vyrobit ("mikrosyntézou") látky tohoto typu, vyrobili nějací připitomělí politici: prezident byl jediný, kdo to nechal zevrubně vyšetřit, za což byl osočen z "vlastizrady", protože těm hybridním protiruským pošukům zbořil bábovičky.

J. Schneider 11.9.2020 1:04

Dovolím si dotáhnout to, co jste napsala: Jestli v USA někdo změřil spektra novičoků, tak je tam musel mít - což ničí tu násilně konstruovanou "řadu nepřímých důkazů", založených na tom, že tyto látky mají POUZE Rusové. Pak jde celá ta fabulace "na budku". (Ona ale šla, a to po přiznání Borise Johnsona, že v Porton Downu tuto látku mají.)

Ono ale není co měřit, protože nervově paralytické jedy fungují naprosto jinak. Toto vypadá na nějaké velmi sofistikované opiáty, možná ještě - kvůli nezasažení okolí - dvousložkové (jestli je to u nich vůbec možné, nevím). Kokain ne, to by začal být třeštivě aktivní.

J. Schneider 11.9.2020 0:15

Latinský výraz pro mičurinské křížení navazuje na ten řecký význam "rušení řádu", k čemuž je třeba vzpupnosti a pýchy. Ta návaznost tam opravdu je, to není věc názoru, ale etymologie. - Zkuste se tedy podívat do řeckého slovníku, protože Akademický slovník cizích slov (Academia, Praha 1997) jednoznačně upozorňuje na řecký původ slova, nikoliv až latinský. A já jsem citoval z řecko-českého slovníku Václava Pracha, Praha 1942, který se ve výkladu pojmu ύβριϛ shoduje se Součkovým Řecko-českým slovníkem k Novému zákonu.

J. Schneider 11.9.2020 0:12

Zkuste se podívat do řeckého slovníku, protože Akademický slovník cizích slov (Academia, Praha 1997) jednoznačně upozorňuje na řecký původ slova, nikoliv až latinský. A já jsem citoval z řecko-českého slovníku Václava Pracha, Praha 1942, který se shoduje se Součkovým Řecko-českým slovníkem k Novému zákonu. Čili to smíšení, o němž se zmiňujete, navazuje na ono zpupné porušení řádu, to novodobé mičurinství.

Z. Klouček 10.9.2020 23:05

Nabízím jiný původ často používaného výrazu "hybrid" než od řeckého "hybris". Cituji z Wikipedie: " Termín hybrid je odvozen z latinského hybrida, znamenajícího „potomek chovného prasete a divočáka“, nebo „syn svobodného a otroka“, atd.". Kromě velmi násilného oslího můstku pro používání výrazu "zpupnost" mám ale sklon s názory p. Schneidera dost souhlasit.

K. Černý 10.9.2020 18:56

Přesné rozbory se nepublikují. Původci jsou úplně jasní, nezávisle na mlžičích z kremelských poskoků. Což platí i na autora.

K. Černý 10.9.2020 18:53

To už jsou takové okecávačky Putinových věrných. Šéf mafie nese odpovědnost.

K. Sopa 10.9.2020 18:41

Vyzerá to, že to tak bude. Uvidíme s čím sa ďalej vytasí Nemecko. Možno sa dozvieme, že aj Navalnemu natreli kľučku novičokom.:-) Tiež ma bude zaujímať, či Navalnyj zmizne ako Skripalovci.