Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pavel 9.9.2020 20:35

Takovou míru sebekritiky bych od hybridního diletanta Schneidera nečekal.

J. Tínek 9.9.2020 23:25

V čem je diletant? Máte nějaký argument? Diskuse by měla předkládat argumenty, a nikoliv zesměšňovat kohokoliv..

V. Novák 10.9.2020 9:34

Pavel Pavel zásadně nikdy žádné arguenty nepředkládá.

Nejspíš proto, aby nebylo s čím polemizovat...

P. Pavel 10.9.2020 18:32

A co ti na tom vadí nováku? Lidový rusák schneider nikdy žádný argument (když nepočítáme vylhané fantasmagorie původem z kremlu) nepředložil. A u při tom u jeho blábolů učůráváš blahem.

P. Pavel 10.9.2020 18:25

A v čem "hybridní aktéři útočí na zdravý rozum"? S předkládáním argumentů měl začít lidový rusák schneider. Prozatím jen nakydal vlastní z prstu vycucanou špínu a podle toho se mu dostalo odpovědi.

K. Sopa 9.9.2020 12:21

Politici by si mali uvedomiť, skôr ako vystúpia pred verejnosťou, že príčetná časť obyvateľstva od nich očakáva vierohodné dôkazy. Bohužiaľ, Briti, ako aj Nemci počítali s tým, že ľudia si vystačia s vierou v to, čo im predostrú. Preto aj Nemci veľkohubo tvrdia, že sa "nad všetku pochybnosť" zistila látka zo skupiny novičok. Obviniť niekoho je pritom veľmi ľahké. Keď sa to naviac skombinuje s tým, že obvinenému je znemožnené brániť sa, tak je to krajne nedôstojné.

V. Novák 9.9.2020 17:45

Politici nejsou blbci. Když tvrdí co tvrdí, počítají zcela zjevně s tím, že příčetná část obyvatelstva je příliš malá na to, aby měla nějaké slovo a nebyla uřvána těmi, kdo žádné důkazy nepožadují.

K. Sopa 10.9.2020 18:41

Vyzerá to, že to tak bude. Uvidíme s čím sa ďalej vytasí Nemecko. Možno sa dozvieme, že aj Navalnemu natreli kľučku novičokom.:-) Tiež ma bude zaujímať, či Navalnyj zmizne ako Skripalovci.

J. Paleček 11.9.2020 11:01

R^R^R^

J. Kucirek 9.9.2020 11:18

Kdyz se podivame na dokumentaci, kterou nemecka ARD vysilala tento tyden ve 22:50 "USA proti Julian Assange" Tak musi byt kazdemu jasne, jak pracuji tajne sluzby, jak se manipuluji firmy, vlady, verejnost. Ten kdo se dotkne zajmu tech "velkych" musi byt odstranen. To i u nas kde maji platit svoboda projevu, demokracie, zakladni lidska prava a bůch ví co ještě. Novicok, Navalnyj, nelze verit. www.daserste.de/information/reportage-dokumentation/dokus/videos/wikileaks-die-usa-gegen-julian-assange-video-102.html

M. Vápeník 9.9.2020 10:24

Začíná to zmatením slova "hybridní", které znamená pouze smíšené a v tom úzkém významu se používá. Ale zmatky pak pokračují až do konce.

J. Schneider 11.9.2020 0:12

Zkuste se podívat do řeckého slovníku, protože Akademický slovník cizích slov (Academia, Praha 1997) jednoznačně upozorňuje na řecký původ slova, nikoliv až latinský. A já jsem citoval z řecko-českého slovníku Václava Pracha, Praha 1942, který se shoduje se Součkovým Řecko-českým slovníkem k Novému zákonu. Čili to smíšení, o němž se zmiňujete, navazuje na ono zpupné porušení řádu, to novodobé mičurinství.

R. Vacek 9.9.2020 6:11

V zájmu všeobecného dobra je, aby za vše špatné mohl Putin. Nechť tedy za vše špatné může.:-)

R. Doubravský 8.9.2020 20:40

Podivné ovšem je, že to "znečistění v zemědělství běžně používanou látkou" schytá právě Navalnyj.

J. Schneider 8.9.2020 21:03

Zkuste si položit základní kriminalistickou otázku, komu je to celé ku prospěchu? Opravdu si myslíte, že Putin je sadomasochista, který si již zvykl na sankce a chce přitvrdit, že je to deviant, který si libuje v pokažených vztazích, a že je to totální mešuge, který investuje do plynovodu a pak si to celé zmaří? Anebo, v tom vám dávám za pravdu, je to celé přinejmenším "podivné"?

R. Doubravský 8.9.2020 22:09

Já nevím, komu to mělo prospět. Putin by to mohl být v pouze případě, že by vámi vyjmenované negativní dopady nedosahovaly intenzity jeho možného ohrožení ze strany Navalného. To se zdá být přitažené za vlasy, ale kdoví, samovládci ohrožení vlastní osoby vesměs nadřazují jakýmkoli jiným rizikům. Dosti pravděpodobná mi připadá možnost, že akci na vlastní pěst provedl někdo z oddaných putinovců v přesvědčení, že se tím gosudarovi zalíbí. Zkrátka, někdo to být musel.

J. Schneider 8.9.2020 22:46

Stačí sledovat, kdo z toho těží. Putin to není, Kreml se jen brání. Ne, Navalnyj opravdu není pro Putina nebezpečím, ať už se propagandisté snaží jakkoliv: jistě, možná je z Putinových odpůrců "nejvýznamnější", ale stále s nízkou jednocifernou podporou. Naopak si myslím, že existence opozice bere vítr z plachet Putinovým kritikům, že v Rusku není možno vládu kritizovat. Nadto ale zdůrazňuji, že nikoliv ve všem je Putinovým odpůrcem: zcela jasně podporuje návrat Krymu. Vyplývá z toho, že Navalného mohl napadnout pouze někdo, kdo toho chce využít proti Putinovi.

R. Doubravský 9.9.2020 0:18

Může být, ale fakt, že Navalnyj není ve všem Putinovým odpůrcem, jeho potenciální "nebezpečnost" spíše zvyšuje - právě v otázce Krymu souzní s většinovým názorem a tedy si tím neomezuje okruh příznivců. Stěží jednou Putina nahradí někdo, kdo bude ve všem na opačné straně barikády.

K. Černý 10.9.2020 10:03

Těží z toho Putin a jeho a okolí. Jde o výstrahu, nikoliv o likvidaci jednotlivce, všem jeho odpůrcům. Likvidaci jednotlivce by šlo udělat zcela nenápoadně. A zdaleka nejde o jediný případ - vždyť se to opakuje. Váš závěr zjevná pitomina.

V. Novák 10.9.2020 10:33

Těží z toho okolí Navalného, už zase se o něm mluví.

Těží z toho odpůrci NS2, už zase se uvažuje o jeho zákazu - a to navzdory ekonomické výhodnosti pro Evropu celkově a Německo zvlášť. (I ČR - ale o u skutečně nejde).

K. Černý 10.9.2020 14:12

Odpovědnost jde za Putinem a spol. On má situaci pod kontrolou a odpovídá za ní.

J. Kouba 10.9.2020 15:54

Nemá pod kontrolou, protože ani mít nemůže. Putin maximálně vyvažuje jednotlivé oligarchické klany. Mnoho jeho současných ministrů pracuje nepokrytě proti zájmům Ruska - Mutko, Nabjulina, sám Medveděv, ..

K. Černý 10.9.2020 18:53

To už jsou takové okecávačky Putinových věrných. Šéf mafie nese odpovědnost.

K. Sopa 9.9.2020 10:00

Vďaka za Váš článok pán Schneider. Po komédii s novičokom, ktorú nám predviedla Británia a po tom, s čím vyrukovalo teraz Nemecko, si myslím, že by sa mal novičok premenovať na novijoke. To by podľa mňa oveľa lepšie vystihlo situáciu, ktorú rozpútal západ v súvislosti s týmito (zatiaľ dvomi) kauzami. Viete, neprekvapilo by ma, keby západní politici jedného dňa vyrukovali s tým, že Putin vraždil bleskom. Tak by sa konečne dokázalo, že mali pravdu, keď o ňom tvrdili, že je schopný všetkého.

J. Šilhan 11.9.2020 13:40

" Opravdu si myslíte, že Putin je sadomasochista, který si již zvykl na sankce a chce přitvrdit" - pěkně manipulativní dotazy ... to jste se naučil na školení? Putinova politika a propaganda přeci říká jasně: západ je náš nepřítel, je to zdegenerovaný svět, který chce zničit matičku Rus, toto poslední světlo na temném světě, my Rusové jsme oběť i spasitelé a západu se musíme ubránit!! A který zrádce chce dobrá vztahy s nepřítelem, ten bude potrestán. Putinův zájem je věčná vláda nad Impériem a k tomu se západní NEPŘÍTEL velice hodí. Na nebi může být jen jedno slunce.

J. Paleček 11.9.2020 14:21

Pane Šilhane na vás platí "podle sebe soudím tebe". I kdyby jste měl pravdu, jakože jí nemáte, tak jste výrok autora" Opravdu si myslíte, že Putin je sadomasochista, který si již zvykl na sankce a chce přitvrdit" který vy považujete za manipulativní nevyvrátil.

PS, Naopak, nevyvratitelný fakt je skutečnost, že americká armáda se na západě stále více přibližuje k ruským hranicím.

J. Šilhan 11.9.2020 23:24

Naopak, Vy - spolu s panem Schneiderem - hodnotíte Putina a jeho motivace evropskou optikou. Tedy podle sebe soudíte Putina. Já tuto chybu nedělám. A tvrzení o tom, že Putin je sadomasochista jsem nevyvracel, protože to je agitační žvást. Fakt mám rozebírat, jestli má Putin sadistické sklony, když nemají se sankcemi absolutně co dělat? To přenechám alternativcům. Putinův zájem je vládnout navždy, k tomu potřebuje vyrobit dojem vnějšího nepřítele a zároveň eliminovat jakoukoliv vnitřní alternativu ke své vládě. To se úspěšně děje. Motiv k odstranění Navalného tedy ruská vládnoucí nomenklatura měla velice dobrý - pro evropskou vládu je opozice normální, ale pro carský systém je kdokoliv vyčnívající z davu nebezpečný. Střídání vlád v Evropě je normální, ale v ruské tradici nového cara může určit jen ten předchozí - opozice v evropském smyslu je hrozba celému systému.

J. Schneider 8.9.2020 17:07

Nyní jsem se dozvěděl, že tento poslední podklad, z něhož jsem čerpal, není anonymní, je připsán osobě "Peťo Dálik", a je-li to pravda, pak díky jemu. Nicméně jeho závěry jsou v zásadě stejné jako názory mnoha západních expertů, jak je uvádí třeba Craig Murray na svém webu.