Diskuse k článku

Zdaněním prázdných bytů by veřejná sféra především zdanila sama sebe

Vláda hodlá zavést daň z prázdných bytů, přičemž ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová jej chce definovat jako „byt, v němž není nikdo přihlášen k trvalému pobytu“. Zdanění prázdných bytů by však žádný smysluplný cíl nenaplnilo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

V58l86a87s25t15i44m70i88l 89D65o21r52o40t18í78k 3916246157659

Je potřebné aktivovat statický kapitál, který aktivně neobíhá na trhu a negeneruje nové příjmy, nové zisky, nový kapitál. A jestli tomu poslouží zdanění, tak proč ne, ba naopak (a nevyužité byty jsou takovým statickým kapitálem).

Vysávání kapitálu z trhu a jeho hromadění bez dalšího aktivního využití je zjevně známým pouštěním žilou, což když překročí určitou mez, tak se stává existenčním ohrožením.

Kde jsou všechny ty miliardové obrovské zisky nadnárodního kapitálu z období dlouhé konjunktury, kam se poděly? Proč banky přetékají penězi, které tak leží bez využití a pro řešení krize se tisknou nové peníze? Čím více peněz se natiskne, tím více jich chybí.

Je to jako by lidé neustále odevzdávali svou krev, ta se hromadila v krevních bankách, ale v případě její potřeby pro život by měli smůlu, byla by pro lidi nedosažitelná, protože nesplňují uměle vytvářená kritéria, podmínky a museli by si pro své přežití poradit jinak nebo zemřít.

V tomto vysávání - vykořisťování je kapitalismus smrtíc

0/0
7.8.2021 9:18